Ana sayfa / Bankacılık İşlemleri / Kredi Kartı Şifresini Unuttum Diyenlere Bir Kaç Öneri!

Kredi Kartı Şifresini Unuttum Diyenlere Bir Kaç Öneri!

Kredi Kartı Şifresini Unuttum Ne Yapmalıyım?

Kredi kartı şifresini unuttum diyen birisi için ilk olarak eğer işi aceleyse mobil uygulamaları kullanması gerektiğini belirtelim. Eğer kısa  vadeli olarak para çekmek gibi bir işlem yapmak istiyorsanız ve kartınızın şifresine ihtiyaç duyuyorsanız bu durumda bankaların alternatif olarak sundukları hizmetlere göz atmanız yeterlidir. 18 yaşından büyük müşterilere sunulan QR kodla para çekme özelliğini kullanarak hemen şifreniz olmasa bile giriş yaptığınız mobil uygulamayı akıllı telefonunuzda kullanarak para çekme işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Sizlerin zamanını almadan bilgi verdikten sonra gerçekten kartın şifresini unutanlar için genel birkaç adımla şifre alma yöntemi sunalım. Banka kartının şifresini unutmak hemen herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Günümüzde internet ortamı başta olmak üzere birçok farklı alanda birçok farklı şifre kullanıyoruz. Bunlar bir de farklı şartlarla barınmaya başlayınca, iyice her şey birbirine giriyor. Merak etmeyin, unutulan kredi kartı şifreleri için muazzam taktiklerimiz var.

ATM’den Unutulan Kredi Kartı Şifresi Alma!

Unutulan kredi kartı şifresi için ilk olarak sizlere en kolay yöntemi sunalım. Eğer kredi kartınızın geldiği zarfı atmadıysanız ve daha önce hiçbir şifre değişimi yapmadıysanız kartın yapışık olduğu alanda bu şifre yazıyordur. Buna olanak yoksa en yakın ATM’ye gibi ve buradan işleminizi sürdürün. Unutmayın kredi kartı veya banka kartı için 3 kereyle sınırlı şifre girme hakkınız bulunmaktadır. Bu hakkı aşmanız durumunda sizlere kartınızın bloke edildiği bilgisi verilir. ATM’den “Şifremi Unuttum” menüsüne giriş yaparak yeni kredi kartı şifresi alma işlemini başarıyla sağlayabilirsiniz. Bunun için bazı kimlik ve iletişim bilgileriniz sorulacaktır. Ayrıca yanınızda bankada kayıtlı olan telefon aktif şekilde yoksa bu işlere sakın bulaşmayın.

Banka Şubelerinden Unutulan Kart Şifresini Alma!

Bankadan şifre almak ise sorunun en temel çözümlerinden bir tanesidir. Kredi kartı veya banka kartı adı her ne olursa olsun bu iki üründen herhangi birini kullanıyorsanız ve şifresini unuttuysanız banka şubelerine kimliğiniz ile giderek destek alabilirsiniz. Yine bankaların çağrı merkezleri üzerinden de yapılan bu işlem, birçok bankada telefondan şifre girilmeden yapılamamaktadır. Bu nedenle bankanızı iletişim araçlarından kontrol ederek hareket edin.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Borçlarımı Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizde Kredi kartı borçlarını ödemek ve kredi kartı borcu yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER YAZILAR

Kartlardaki temassız ödeme

 Banka Hesapları Nasıl Kapatılır

 Banka Hesapları Nasıl Kapatılır? Bankalarda hesap açmak çok kolay bir işlem olurken, hesap kapatma işlemleri …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir