Kredi Kartı Seçimi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler? Hangi Kredi Kartı Alınmalı?

Kredi kartı seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bir bilginiz var mı? Bu konuda sizlere kişisel verilerinize göre nasıl bir kredi kartı seçmeniz gerektiğini anlatacağız. Kredi kartı seçmek bu kadar zor olmamalı diyenleri bir adım öne alalım. Bankalar bünyesinde birçok farklı çeşitte kredi kartı yer almaktadır. Bu kredi kartlarının her biri bünyesinde diğerlerinden ve diğer kredi kartlarından farklı özellikler barındırır. Bu özelliklerin hemen hepsi farklı koşul ve amaçlar uğuruna kullanımlarda olumlu yönleriyle karşımıza çıkmaktadır.

Kredi Kartı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Kredi kartı alırken dikkat edilmesi gerekenler listemiz bu özelliklerin size fayda sağlaması içindir. Aksi takdirde kullanmadığınız kıymetli özellikler nedeniyle ekstra masrafa girebilirsiniz. Masraf mı? Evet, ne yazık ki ülkemiz yasal çerçeveleri kredi kartı kullanımında bankalara aidat alma olanağı tanıyor. Bu nedenle bankalar kartların sağladığı özelliklere göre aylık, 3 ayda bir veya 6 ayda bir olarak kart aidatı alıyor. Bazı bankalar ise bu kart aidatını yıllık olarak kişinin kredi kartından tahsil etmektedir. Yüksek özelliklere ve limit sınırlarına sahip olan kartlar bu gibi kredi kartı aidatı miktarı konusunda ciddi harcamalar yapmanıza neden olacaktır. Kredi kartı seçimi için ilk olarak aylık gelirinizi göz önünden geçirmeniz gerekmektedir. Bankaların hangisine giderseniz gidin, belkide maaşınızın birkaç katına kadar kredi kartı vereceklerdir. Peki, bu doğru ve rahatlatıcı bir hareket midir? Kesinlikle hayır!

Kredi kartı seçmeden önce aylık gelirinizi ortaya koyun. En yüksek rakamları baz alarak aylık temel harcamalarınızı da toplayın. Gelirden bunu çıkarın ve aylık elinize kalan ham parayı bulun. Buna göre bir kredi kartı limiti seçin. Bu sayede kredi kartına yapılan harcamaları rahatlıkla “tek çekim” platformunda ödeyebilir, dilerseniz sınırlarınızı bildiğiniz için taksitli alımlar yapabilirsiniz. Bu size kredi kartı kullanırken emin olma fırsatını sunacaktır. Kredi kartı seçimi sırasında bu hususa özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Bizler memur ve dengi çalışanlar için uygunluk gösteren kredi kartı modelini sizler için tespit ettik. Gerek kullanımı için sunduğu kolaylıklar, gerekse de kullanımı konusunda uygulanan kredi kartı faiz oranları oldukça iyi bir potansiyel sergiliyor. Bugün bize konu olan kredi kartı Ziraat Bankası Bankkart Combo! İşte bu kartın özellikleri

Hangi Kredi Kartını Almalı? Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartı!

Memur için kredi kartı arayanlar için Ziraat Bankası çok iyi bir kampanya sunmaktadır. Bu kart kampanyası sayesinde “ikisi bir arada” gibi bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Bir kart bünyesinde hem maaş kartınızı, hem de kredi kartınızı kullanmak size oldukça büyük bir kolaylık sunacaktır. Bu kart ile gerek ATM üzerinden, gerekse de POS cihazı üzerinden işlem yaparken size makineler soru soruyor. Bu kartın “kredi kartından” mı, yoksa “banka kartından” mı işlem yapmak isteyeceğinizi siz seçiyorsunuz. POS cihazlarında ise kasiyer bu soruyu size yöneltiyor.

Bu sayede hem kredi kartınızı, hem de banka kartınızı tek bir kart bünyesinde taşıma kolaylığını yaşayabilirsiniz. Kullanım hakkı dolan eski memur banka kartları da Ziraat Bankası Bankkart Combo ile değiştirildi. Güncel olarak memur olan hemen herkese bu kart bünyesinde maaş verilmektedir. Özel sektör çalışanları da yine bu karta geçiş yaparak, kredi kartı ile banka kartını tek bir kart bünyesinde birleştirebilir. Bu kartın 3 temel çeşidi bulunmaktadır. Bankkart Combo çeşitleri şu şekildedir.

  • Bankkart Combo
  • Bankkart Combo Gold
  • Bankkart Combo Premium

Bu kart çeşitlerinden standart, yani ilk sırada yer alanı seçmeniz gerekmektedir. Bu kart tam olarak tasarruf odaklı olarak hizmet sunmaktadır. Maaşınıza bağlı olarak belirlenen kredi kartı limitiniz ile birlikte maaş aldığınız hesabın bağlı olduğu banka kartı bu kartta birleşir ve kullanımınıza sunulur.

Ziraat Bankası Bankkart Combo Kredi Kartı Faiz Oranları

Kredi kartı seçimi konusunda orta gelir seviyesine hitap eden içeriğimize devam ediyoruz. Kredi kartları bünyesinde yansıtılan kart aidatları bu kart bünyesinde geri iade edilmektedir. Yeni kart alanlar için herhangi bir şubeye giderek kart aidatını geri almak mümkündür. Buna ek olarak kredi kartı aidatı geri alma işlemi için “AIDATIADE yazıp boşluk bıraktıktan sonra, 4757’ye göndermeniz” yeterli olacaktır. Bu tutar tarafınıza Combo para olarak yansıtılır. Bu sayede kredi kartından tutar bedelince bedava alışveriş yapabilirsiniz. İlgili ayın ekstre bilgilerinde bu iade miktarı da belirtilecektir. Bu nedenle ekstra bir çaba sergilemenize gerek yoktur.

Hemen her kredi kartı, geciken veya ödemesi yapılmayan borçlanmalar için bünyesinde uygulamak üzere faiz oranları bulundurmaktadır. Bu faiz oranları henüz kredi kartı tarafınıza teslim edilmeden önce banka şubelerinde veya internet sözleşme ortamlarında sunulmaktadır. Kısacası bu faiz oranlarına eğer ki kredi kartını aktif olarak kullanıyorsanız, itiraz etme hakkınız bulunmamaktadır. Ziraat Bankası Bankkart Combo kredi kartı hakkında uygulamasına karar verilen cezai maksatlı faiz oranları şu şekildedir:

  • Ekstrenizin gecikmesi durumunda işletilecek olan aylık faiz — %2,14
  • Kredi kartından nakit avans almanız durumunda işletilecek olan aylık faiz — %1,65
  • Ziraat Bankkart Combo ile yaptığınız alışverişleri sonradan banka ile taksitlendirme faizi — %1,65
  • Diğer faiz ve ücretlendirme tutarları tarafınıza uygulanmadan önce banka bünyesinde yer alan iletişim adresleriniz üzerinden bildirilecektir. Bazı gecikme veya eksik ödeme durumlarında, bankalar güncel faiz oranları üzerinde yükseliş uygulaması yapabilmektedir. Bu uygulamalara da müdahale hakknız ne yazık ki bulunmamaktadır.

“Kredi Kartı Seçimi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler? Hangi Kredi Kartı Alınmalı?” üzerine bir yorum

Yorum yapın