Kredi Kartı Otomatik Limit Arttırma Talimatı Nedir? Nasıl Talimat Verilir?

Kredi kartı otomatik limit arttırma talimatı tamamen üst sınıf müşterilere hitap etmektedir. Kredi kartı limitleri günümüzde yaşanan sorunların başında gelir. Bu limitlere göre hareket etmeyi kendisine kalıp belirleyen insanlar, kredi kartı olmadan yaşayamaz hale gelmişlerdir. Bu tarafından baktığımız şu konuya, biraz da madalyonun öteki tarafından bakalım. Kredi kartı borcu derdi olmayan ve bu kadar zengin olan insanların kullanabileceği kredi kartı otomatik limit artışı seçeneği eğer normal gelirli biri tarafından da kullanılırsa, ciddi ekonomik sorunlar gündeme gelecektir. Bu nedenle kişinin dikkatli ve bilinçli olması şart koşulur. Eğer maddi geliriniz içerisinde kredi kartınızın durumunu her ay hesaplıyorsanız durmadan artan kredi kartı limiti için talimat vermeyin. Bu talimat sizlerin kredi notu ve aylık geliri her olumlu etkileşim gösterdiğinde kredi kartı limitinde artış yapılmasına olanak vermektedir. Banka bu limiti otomatik olarak yükseltir ve sonrasında sizlere bilgi verir. Kontrolsüz bir limit yükselişi olduğu için kullanışsız bir yapıya sahiptir.

Kredi Kartı Otomatik Limit Arttırma Talimatı Vermek

Kredi kartı limiti otomatik arttırma talimatı için elbette ki bankalar milyoner olmanızı beklemez. Hatta memura bile bu özellik teklif edilmektedir. Yeter ki bankaya kredi kartı başvurusu yapmaya gittiğinizde bir birikim hesabınız, düzenli tek veya fazla geliriniz ve son olarak parlak bir kredi notu siciliniz olsun. Bu unsurların tamamını bir araya getirdiğiniz takdirde banka otomatik limit artışı için size teklif sunacaktır. Bu sizin zengin olmanızdan kaynaklı olmayan, bankaların sizi borç batağına sürüklemeye çalışmasından kaynaklanmaktadır. Otomatik kredi kartı limit arttırma için aylık gelirinizin %70’ine kadar borçlanma olanağınız bulunur. Bu tarz bir talimat verirken maaşınıza ek olarak kira ve freelance işler gibi ek gelir kaynakları göstermeniz size fayda sağlayacaktır.

Kredi Karıt Otomatik Limit Arttırma Talimatı Şartları!

Otomatik kredi kartı limit yükseltme talimatı şartları arasında en önemlisi yukarıda da gördüğünüz üzere ilgili gelir kaynaklarınızın yeterli olmasıdır. Kredi notu ve sicil de bu kategori de yer alır. Bunlara ek olarak bu özellik ve diğer yüksek kredi kartı özellikleri için kredi kartı kullanım oranınızın yüksek olması gerekir. Her ay limitinizin %80 civarında harcama yapıp “zamanında ve eksiksiz” ödeme yapmanız gerekir. Aksama olursa, banka size bildirirsek otomatik limit yükseltisini geri çeker.

“Kredi Kartı Otomatik Limit Arttırma Talimatı Nedir? Nasıl Talimat Verilir?” üzerine bir yorum

Yorum yapın