Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Kredi kartı limiti nasıl arttırılır? Kullandığınız kredi kartının limiti sizin için yeterli gelmiyor mu? Aylık ödemelerinizi aksatmadan yapıyorsanız eğer banka bunu size kendi de teklif edebilir siz de bunu müşteri hizmetlerinden talep edebilirsiniz. Sitemiz içerisinde konuyu detaylı bir şekilde inceledik.

Kredi kartı limiti nasıl arttırılır? Günümüzde ihtiyaçlarımıza yönelmek için artık nakit para kullanmak yerine bankaların sunduğu fırsatlardan da faydalanmak için kredi kartı ya da banka kartları kullanma yolunda ilerliyoruz. Siz de kullandığınız kredi kartının limitini yükselterek daha fazla alışveriş yapabilir ve kendiniz için daha iyi fırsatlar yaratabilirsiniz. Eğer geçmiş dönem borçlarınız ile ilgili bir olumsuz süreç meydana gelmediyse, siz de bankanız ile irtibata geçerek kısa süre içerisinde limit yükseltme işlemi yapabilirsiniz. Kredi kartı limit arttırma işlemine başlamadan öncesinde ödemelerinizi düzenli yaptığınızdan emin olmanızı tavsiye ederiz. Eğer ödemelerde gecikme yaşıyor ya da sık sık asgari tutar ile kartınızı bir sonraki aya dönem borcunu sarkıtıyorsanız, başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Kredi Kartı Limit Hesaplama

Kredi kartı limit yükselme ne kadar sürer? Kredi kartı limit yükseltme işlemini bankanız size sunabileceği gibi siz de bankanızdan talep edebilirsiniz. Öncelikli olarak daha öncesinde oluşan kredi notunuzun temiz olduğundan (düzenli ödeme yaptığınızdan ve gelir beyan etmenizle oluşabilecek kişisel kredi hesaplama sistemi) emin olmanızda fayda vardır. Sonrasında müşteri hizmetlerini arayarak talep oluşturabilir ve sadece dakikalar içerisinde yanıt alabilirsiniz. Eğer siz de daha öncesinde kredi kartınızın ödemelerini aksatmadan yaptıysanız başvurularınızın olumsuz olması için hiçbir sebep yoktur.

Kredi kartı limit yükseltme hilesi diye bir şey yoktur aslında. Siz eğer kredi kartı limitinizi yükseltmek için alternatif yollar arıyorsanız, çalıştığınız iş yeri ile görüşerek maaşınızı daha yüksek göstermesini talep ederek bankalara yenilenen maaş belgenizi sunarak sizin gelir durumunun daha iyi olduğunu ispatlayabilirsiniz. Böylece banka da sizin gelirinize uygun şekilde kredi limitinizi güncelleyerek sizin için en uygun olacak kredi programına tarafınızı davet edecektir.

Kredi kartı limiti ne zaman sıfırlanır sorusuna yanıt vermek de aslında çok basittir. Kredi kartı dönemsel borcunuz varsa eğer o borcu sıfırladığınızda limitiniz sıfırlanmış olacaktır. Eğer taksitle bir ödeme yapıyorsanız ya da geçmiş aylardan kalan borcunuz varsa banka sizden ödemelerinizi yapmanızı bekleyecektir. Ödemeleri yapmanızın hemen ardından (faiz işlenmemişse ve borcunuzu gününde ödediyseniz) kredi kartı limitiniz tekrar sıfırlanacaktır. Tüm borçlarınızı ödemenize rağmen kredi kartı limitiniz yine de normal limitinde değilse şubeye giderek ya da müşteri hizmetlerine telefon ile bağlanarak süreçle ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz. İnternet bankacılığı da süreç ile ilgili ihtiyaçlarınıza yönelik olarak size yardım edebilir.

Kredi Kartı Limitini Yükseltme Yolları

Kredi kartı limiti nedir? Bankanızın tarafınıza sunduğu kredi kartında, gelirinize uygun olarak ay içerisinde harcayabileceğiniz tutara kredi kartı limiti denir. Eğer geliriniz asgari ücretse, bu ücretin üç yüz lira altı ya da üstünde bir limitle size kredi kartı verilebilir. Ancak düzenli olarak ödemelerinizi yaparsanız ve borcunuzu aksatmazsanız kredi kartı limitinizi kısa süre içerisinde yükseltebiliriz. Bazı durumlarda banka bunu size kendi sunabilir sizin talep etmenize gerek kalmadan. SMS ya da telefon bankacılığına bağlı bir müşteri temsilcisi size ulaşarak bankanın limit yükseltme talebini sizin onayınıza sunar. Kredi kartı limiti nasıl arttırılır sorusuna sitemiz içerisinde yanıt vermeye çalıştık, siz de deneyimlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Maaşa Göre Kredi Kartı Limiti Hesaplama Nasıl Yapılır?
Kredi Kartı Limiti Nasıl Artırılır? Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

Kredi Kartı Otomatik Limit Arttırma Talimatı Nedir? Nasıl Talimat Verilir?
Kredi Kartı Limit Düşürme! Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

 

Yorum yapın