Kredi Kartı Limit Düşürme! Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Kredi kartı limit düşürme işlemi hakkında bilinmesi gerekenleri sizlere aktaracağız. Sayısal olarak 60 milyon gibi bir rakamla, dünya sıralamasında ciddi bir kredi kartı kullanım performansı gösteren ülkemiz bu noktada kredi kartlarına neredeyse bağımlı yaşıyor. Bazen kemer sıkma politikasına önceden başlamak sizlere fayda sağlayabilir. Kredi kart limiti düşürme kararı almanız çoğu insan tarafından garip karşılanabilir. Ancak eğer harcama kontrolü noktasında sorunlar yaşıyorsanız, bu durumda kredi kartınızın limitini aşağıya çekmek sizlere fayda sağlayacaktır. Bankalar, kredi kartı yükseltmek isteyen müşterilerine çok şüpheci yaklaşsalar bile bu noktada kredi kartının limitini düşürmek isteyen müşterilere hiçbir sorun çıkarmazlar. Aksine, bir de kredi kartı limitinizi neden düşürmek istediğinizi öğrenmek isterler. Hatta biraz insaflı bir görüşme yaparsanız sizi bu fikirden geri bile döndürebilirler. Ne yaparsınız bankacılık böyle bir şey!

Kredi Kartı Limit Düşürme!

Kredi kartı limit düşürme işlemi için bankanızın size sağladığı elektronik araçları kullanabilirsiniz. Özellikle kamu bankaları mobil platformlar üzerinden kredi kartı limit değişikliği işlemlerine onay vermiyor olsa bile, birçok bankanın mobil veya internet şubesinden kredi kartı limit değişikliği yapabilirsiniz. Bu sayede hem zamandan hem de enerjiden tasarruf etme olanağı bulursunuz. Mobil bankacılık kredi kartı limiti düşürme hakkında kredi kartı menüsü altında hizmet vermektedir. Eğer mobil bankacılık hizmetleri arasında böyle bir şey yoksa, internet bankacılığı üzerinden giriş yapmayı deneyiniz. Bu sizlerin son umudu olabilir. Eğer orada da yoksa bir alt başlığa geçelim.

Kredi Kartı Limit Düşürme Mobilden Olmuyor!

Kredi kartı limit düşürme olayı, eğer mobil veya internet bankacılığı üzerinden olmuyorsa bu durumda sizlerin en kısa yoldan bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bankalar genellikle kredi kartı limiti düşürme işlemi için telefon bankacılığından hizmet verirler. Kredi kartı limit düşürme işleminde bankaların herhangi bir teminat ya da kefil isteme gibi bir durumları da yoktur. Bu gibi garanti odaklı talepler, verilen harcama hakkı arttıkça yani kredi kartı limiti arttırma başvurusu yapıldıkça ortaya çıkacaktır.

Yukarıda anlattığımız yöntemleri kullanarak, kredi kart limitinizi bütçe planınıza uygun miktara düşürebilirsiniz. Bu sayede bir çok kolaylık sağlayan kredi kartları konusunda problem yaşamazsınız.

Yorum yapın