Kredi Kartı Kampanyaları Nelerdir? Güncel Kredi Kartı Kampanyaları

Kredi kartı kampanyaları hemen her televizyon karşısına geçtiğimizde karşımıza çıkan ve bizleri harcamaya yönelten unsurlardır. Bankalar belli kuruluşlar ile anlaşmalar yaparlar. Bu yapılan anlaşmalarda tüm çıkarlar iki taraf içinde hesaplanır. Bu sayede yapılan kampanya bünyesinde tek taraflı kazanç ve kayıp olmayan eylem yerine; çift taraflı kazanç ve para hareketliliği hedeflenir. Kısacası kredi kartı kampanyaları bünyesinde size sunulan harcama bedellerinde iki firma da çıkarlarını saklı tutmaktadır. Kredi kartı kampanyaları her ne kadar kârlı olarak görülse de, aslına bakılırsa kredi kartlarına yönelik olarak lanse bu kampanyalar kişinin sözde kazanmasını hedef almaktadır.

Kredi kartı kampanya şartları arasında harcanması gereken bir bedel ya da yerine getirilmesi gereken bir şart yer alır. Bu şartlar yapılan maksimum harcama limitine bağlı olarak elde edilen kâr oranından hesaplanılarak belirlenmektedir. Bu belirlenen şartlar kişinin daha doğrusu ilgili anlaşmalı kurumların ana paralarından değil, kâr oranlarından düşüşe neden olmaktadır. Daha fazla ve taraflı nitelik arz eden satışlara gidebilmek için bir satıştan daha az kâr etmek elbette çekicidir. Bu nedenle kredi kartı kampanyaları düzenlenir.Kredi kartı kampanyaları geçmişte yapılan araştırmalara göre günümüz şartları kadar yoğun olarak düzenlenmiyordu. İnsanların kredi kartlarına olan ilgisi arttıkça, bankalarda kendi çaplarında kampanya adı altında kâr elde etmeye çalışıyorlar. Bu kampanyalar sayesinde bankaların politik işlem hacimleri büyürken, sıcak para akışı da hızlanıyor.

Kredi Kartı Kampanyaları Verimli Midir?

Kredi kartı kampanya detayları hakkında oldukça açık bir şekilde amacı ortaya koyduk. Bu kampanyalar kişiye net bir kazanç sağlamayı amaçlasa da, sağlanan kazanç zaten firmalar bünyesinde yapılan alışveriş ile geri işleniyor. Bu nedenle kredi kartı kampanya detaylarını dakik bir şekilde takip etmemeniz gerektiğini belirtelim. Kredi kartı kampanyalarını ancak anlık olarak yapılan harcamalarda gündeme getirmeniz gerekmektedir. Kredi kartı kampanyaları arasında yer alan bir tanesi sizlerin anlık olarak yaptığınız alışverişte işinize yarayacaksa bu durumda kasiyerden rica ederek bu kampanyaya dahil olabilirsiniz.

Bu büyük alışverişleriniz için geçerli bir kuraldır. Örneğin bir bilgisayar alırken, bir mağazadan 50 TL değerinde hediye çeki veren bir kampanya bünyesinde hemen bulunabilir ve bilgisayarınıza bir de güzel çanta alabilirsiniz. Yok şu kadar harca da, ben sana şu kadar puan vereyim; o puanı da şu tarihe kadar kullanmazsan iptal edeyim tarzında ki kampanyaları dikkate almayınız. Bu sizleri fazla harcama yapmaya iter. Bu olayda beraberinde ödenmeyen kredi kartı ekstrelerini ve büyük borçları getirecektir. Çok ama çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Kredi kartında asıl amaç “kendi gelirini aşmayan” harcamalar yapmayı bilmektir. Kredi kartı kampanyaları sayesinde bu harcama limitini farkında bile olmadan geçebilir, ödeme limitinizin üzerinde harcama yaparak maddi anlamda zor duruma düşebilirsiniz.

Bankaların Güncel Kredi Kartı Kampanyaları Nelerdir?

Banka kredi kartı kampanyaları adı altında bir liste hazırlamamız durumunda sizlerinde takdiri üzerine sayfalarca kampanya detayı oraya çıkacaktır. Bu kampanyaların tamamı entegre bir sisteme bağlıdır ve genellikle yıllık olarak planlanır. Bankalar ilgili işletmeler ile yılbaşı itibariyle anlaşmalarını yaparlar ve buna bağlı olarak adım atarlar. Örnek vermek gerekirse yıl içerisinde büyük ses getirmesi planlanan “ramazan bayramı kredi kartı kampanyası” çok önceden işletmeler ile hesaplanır ve planlanır. Bu kampanyaları bankaların sitelerinden, sosyal medya hesaplarından, ekstre reklamlarından ve diğer tüm yayın organlarından takip edebilirsiniz. Kredi kartı kampanya detayları hakkında merak ettiğiniz unsurlar yer alıyorsa, bu durumda en yakın banka şubesine başvuru yapabilir veya bankanızın iletişim adreslerine sorular yöneltebilirsiniz. Kredi kartı kampanyaları hakkında bilgi almak için başvuru yapabileceğiniz en güvenilir ve net iletişim aracı, hiç şüphesiz bankalar tarafından sunulan “telefon” bankacılığı hizmetleridir. İşte günümüzde en çok kampanya düzenleyen bankaların telefon numaraları:

 • Ziraat Bankası telefon numarası – 444 0 000
 • Akbank telefon numarası – 444 2 525
 • Denizbank telefon numarası – 444 0 800
 • Garanti Bankası telefon numarası – 444 0 333
 • Halkbank telefon numarası – 444 0 400
 • İNG Bankası telefon numarası – 444 0 600
 • Finansbank telefon numarası – 444 0 900
 • Türkiye Ekonomi Bankası telefon numarası – 444 0 666
 • Şekerbank telefon numarası – 444 7 878
 • İş Bankası telefon numarası – 444 0 202
 • Yapı Kredi telefon numarası – 444 0 724
 • Vakıfbank telefon numarası – 444 0 724

Kredi kartı kampanya sorgulama ve bilgi alma işlemleri için yukarıda yer alan banka telefon numaralarını kolayca kullanabilirsiniz. Bu numaralar aracılığıyla kampanyaların hangisine dahil olduğunuza varıncaya kadar hemen her türlü konuda bilgi alabilirsiniz. Unutmayınız, her kampanya için alt tarafta yer alan ince şartlar yer alır. Bu şartları uyumlu olarak algılayan kişiler kredi kartı kampanyasından faydalanabilir. Bu süreçte dikkatli olmak gerekir. Kampanya başvurusunu yapmadan harcama yapmamalı, muhakkak bankanızı arayarak sorgulama yapmalısınız.

Yorum yapın