Ana sayfa / Bankacılık İşlemleri / Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Hesap Kesim Tarihi Nedir? Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değişir? Hesap Kesim Tarihi Kaç Kez Değişebilir?

Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme konusunda bankalar hizmet sunmaktadır. Bankalar, müşterinin kredi kartıyla rahat harcama yapabilmesini sağlamak için ellerinden geleni yaparlar. Devamlı olarak sağlanan kredi kartı harcaması kaynaklı nakit para akışı, bankaların günümüz şartları altında duyduğu en büyük şeydir. Hesap kesim tarihi ise bir önceki aya ait borçlarınızın kesin olarak ortaya çıktığı tarih anlamına gelmektedir. Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştir mi? sorusuna evet cevabını verdik. Kredi kartınızın ödemesini yapmanız gereken tarihin 10 gün öncesi olan kredi kartı hesap kesim tarihi bir takvim yılı içerisinde sadece 3 kez değiştirilebilmektedir. Bu değişim sayısının üzerine çıkılamaz. Bu nedenle kredi kartı hesap kesim tarihi belirleme yöntemimiz ile mantıklı bir tercih yapmanız gerekmektedir. Hesap kesim tarihini devamlı maaştan uzak bir tarihe koyarak geç ödemeye düşürürseniz hem binen gecikme faizinden hem de yaptırımlardan dolayı düşen kredi notunuzdan ötürü büyük problemler yaşarsınız.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nereden Değiştirilir?

Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemi için en güvenilir banka iletişim unsuru ilgili bankanın telefon numarasından kişilere ulaşmak olacaktır. Bu sayede daha verimli bir hizmet alabilirsiniz. Kredi kartınızın hesap kesim tarihini öğrenmek istiyorsanız kredi kartınıza ait son gelen ekstreyi veya mobil bankacılık üzerinden kredi kartı bilgilerinizi kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu işlemi yani kredi kartının hesap kesim tarihini değiştirme eylemini temel olarak aşağıdaki kaynaklardan yapabilirsiniz.

  • Mobil bankacılık,
  • İntenet bankacılığı,
  • Telefon bankacılığı,
  • Bankanın aktif şubeleri,

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi (ödeme günü) Nasıl Belirlenmeli?

Kredi kartı hesap kesim tarihi belirleme konusunda ilk olarak maaş aldığınız günü belirleyin. Maaş aldığınız tarihten 5 gün geriye gidin bu sayede o günde tam olarak kredi kartı ödemesi yapabilecek konuma gelebilirsiniz. Kredi kartınızın hesap kesim tarihini belirlerken, maaşınızın tarihini müşteri temsilcisine belirtmeyi unutmayın. Sizlere kredi kartı hesap kesim ayarlama konusunda yardımcı olacaklardır. En doğru ve stratejik bilgiyi oradan alabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Borcu Olan Yurtdışı Seyahati Yapamaz Mı? başlıklı makalemizde Kredi kartı borcu olana vize yasağı ve Kredi kartını ödemeden yurtdışına kaçmak hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER YAZILAR

kredi kartı gecikme faizi

Kredi Kartı Gecikme Faizi Hesaplama

Günümüzde 10 kişiden 1’inde mutlaka kredi kartı bulunuyor. Yapılan araştırmalara göre nüfusun yüzde 58’i alışverişini …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir