Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Özellikleri ve Ekstre Taksitlendirme Kampanyası!

Kredi kartı borcu taksitlendirme özelliği üzerine kurulan bir mantığa sahiptir. Kredi kartı sizlere aylık olarak harcama yapma olanağı tanımaktadır. Bu aylık harcamaları dilerseniz “tek çekim” adı altında taksit olanağıyla buluşturabilirsiniz. Bu süreçte yapılan harcamaları bir sonraki ay içerisinde ekstre kesim tarihinize göre ödemeniz gerekecektir. Kredi kartı borcu taksitlendirme bünyesinde bir de uzun vadeli olarak taksit yaptırma şansınız bulunmaktadır. Bu durumda ise peşin almak yerine işletme pos cihazı tarafından istenilen vade sayısına göre taksit yapılabilir. Kredi taksitlendirme için normal kullanımda herhangi bir faiz uygulaması yer almamaktadır. Bu durumda taksitli fiyat olarak lanse edilen normalden daha yüksek olan tutara odaklanmanız gerekir. Kredi kartı bünyesinde alışveriş yaparken hemen her banka tarafından sunulan kredi kartı borcu taksitlendirme olanakları şu şekilde sıralanabilir:

  • Kredi kartı ekstre taksitlendirme,
  • Kredi kartı sonradan taksitlendirme

Dilerseniz yaygın olarak sunulan bu iki özelliğe daha yakından bakalım.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme : Nakit al, sonradan taksit yaptır!

Kredi kartı borcu taksitlendirme konusunda özellikle Bonus kart üyelerine istinaden sunulan bu özellik kişilere yanlış yapılan hesapların önüne geçme olanağı vermektedir. Bu özellik sayesinde kredi kartı üzerinden yaptığınız tüm alışverişleri, tek çekim yapsanız bile sonradan bankayla görüşüp taksite çevirebilirsiniz. Kredi kartı sonradan taksitlendirme için bankalar genel anlama %1,84 oranında faiz uygulaması yapmaktadır. Bu durumda hemen her banka 12 aya kadar sonradan taksitlendirme olanağı sunar. Bu işlemi yapabilmek için bankalara genel hatlarıyla baktığımızda 100 TL ve üzeri harcamalar yapmanız gerekmektedir. Bu özellikler bankalar arasında değişkenlik göstermekle birlikte bankaların bu konuda bazı ürün sınırları da bulunmaktadır.i Bunu bankanızın çağrı merkezini arayarak hemen öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı sonradan taksit yaptırma özelliği için bankanızın iletişim numarasını aramanız ve kredi kartı menüsüne giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Kredi Kartı Ekstre Taksitlendirme : Bir Ayın Harcamasını Taksit Yaptırma!

Kredi kartı taksitlendirme konusunda gözümüze çarpan bir diğer özellik ise fazla harcayanları ilgilendiriyor. Kredi kartı ekstreniz bir dönemde çok fazla şiştiyse ve güncel geliriniz ile bu ekstre taksitlerini ödemekte zorlanacaksanız bu durumda ekstre taksitlendirme işlemi yapmanız gerekmektedir. Bu süreçte Bonus ve diğer kart çeşitleri 9 ile 12 ay arasında ekstre taksitlendirme olanağı sunar. Kredi kartı ekstre taksitlendirme bünyesinde de yine %1,84 oranında veya daha fazla faiz uygulaması yapılmaktadır. Bu süreçte kartın kullanım hakları açık bırakılır. Bu ekstre sanki toplu bir alışveriş gibi görülür ve ay süresince bölünerek ödenir. Bu özelliği kullanmak için bankanızın sizlere sunduğu iletişim hatlarını kullanmanız fazlasıyla yeterli olacaktır. Buna ek olarak tüm bu özellikleri banka mobil ve internet şubeleri üzerinden de yönetebilirsiniz.

Yorum yapın