Kredi Kartı Borcu Saat Kaça Kadar Ödenebilir? Nasıl Ödenir?

Kredi Kartı Borcunu Son Ödeme Tarihinde Saat Kaça Kadar Ödeyebiliriz?

Kredi kartı borcu saat kaça kadar ödenebilir? sorusunu soranlar için farklı cevaplar vereceğiz. Bankaların sunduğu birçok farklı ödeme seçeneği bulunuyor. Bu ödeme seçeneklerinin bu denli fazla olmasıyla birlikte kişiler, kendilerine en uygun olanı seçerek ödeme yapabilirler. Ancak kredi kartı borcunun son ödeme tarihine dayanması sonrasında gündeme gelen saat kaça kadar sorusu insanların aklını karıştırıyor. Evet, o son dakikaya kadar ödeme yapmamanız durumunda ilgili saatten sonra kredi kartı borcunuz üzerinden gecikme faizi uygulaması yapılacaktır. Bu nedenle kredi kartı kullanıcılarının bu gibi verileri biliyor olması gerekir. Kredi kartı kullanıcılarına her ay yaptıkları harcama ederince tutarı bulunan bir ekstre gönderilecektir. Bu ekstre bünyesinde kredi kartı borcunu ödemeniz için belirlenen son ödeme tarihi bulunur. Bu tarih sizlerin hesap kesim tarihinden ortalama olarak 10 gün sonraya den gelmektedir. Bu tarih itibariyle yapılacak olan tüm işlemler sizlerin kontrolü altında sayılır. Yani kredi kartı borcunun geri dönüşü maalesef yoktur. Kredi kartı borcunuzu ödeme türünüze göre farklı saatlere kadar ödeyebilirsiniz. Ancak en temelde bu borçlar son ödeme tarihinden geçerli olacak şekilde saat 23:59’a kadar ödenebilmektedir. Bunu sağlayan birkaç ödeme türü bulunmaktadır.

Banka Şubelerinden Kredi Kartı Borcu Saat Kaça Kadar Ödenir?

Kredi kartı borcu ödeme saati noktasında birçok farklı süreç bulunur. Bunların en kolayı şube üzerinden kredi kartı borcu ödemesi yapmaktır. Kredi kartı borcunuz varsa ve banka şubesinden ödeme yapmak istiyorsanız bankanın kapanış saatinden önce orada olmanız gerekmektedir. Bu da saat akşam 17:00’ı gösterinceye kadar vaktiniz olduğunu göstermektedir.

EFT İle Kredi Kartı Borcu Saat Kaça Kadar Ödenebilir?

EFT ile kredi kartı borcunuzu ödemek istiyorsanız, bu durumda bankanızın geçerli kıldığı ödeme süresini dikkate almanız gerekmektedir. Genel hatlarıyla saat 16:00’a kadar EFT işlem sınırı bulunduğu için bu saaye kadar EFT oluyla ödeme yapmanızı öneriyoruz. Bunun dışına çıktıysanız son çareniz bir alt başlıkta sizleri bekliyor.

ATM ve İnternet Bankacılığı İle Kredi Kartı Borcu Ödeme

ATM veya internet bankacılığı kullanarak ödeme yapmak istediğiniz sizlere gün sonuna kadar olanak verilmektedir. Bu da son günün saat 23:59’una kadar ödeme yapabileceğiniz anlamına gelir.

Yorum yapın