Kredi Kartı Borcu Olan Yurtdışı Seyahati Yapamaz Mı?

Kredi kartı borcu olan yurtdışı seyahati yapamaz ya da yapar ama sıkıntılı olur desek doğrudur. Şimdi burada sorun yaşayacak olan kesim elbette ki birkaç aylık gecikme ile hayatında ilk kez kredi kartı borcunu ödemeyen tipler değil. Burada ülkelerin kabul etmeyeceği ve sorun çıkaracağı kredi kartı borçluları, yasal takip düzeyine ulaşmış olanlar. Kredi kartı borcu olan yurtdışı seyahati yapması, adres beyanı sonrasında herhangi bir sorun teşkil etmez. Eğer borcunuz halen banka tarafından ikaz ediliyorsa bu durumda vize işlemlerinde vereceğiniz kart bilgilerinde sorun çıkmayacaktır. Ancak hukuki işlemler başlatıldı ve sizin hakkınızda takip kararı alınmışsa bu durumda kişinin kredi kartından dolayı yurt dışına çıkamaması ihtimali gündeme gelmektedir. Böyle durumlarda, vize yetkilileri kredi kartı borcunuzu ödememek için kaçtığınızı ihtimaller içerisinde görecektir.

Kredi Kartından Yasal Takipte Olan Ülkeden Çıkamaz Mı?

Kredi kartı borcu olana vize yasağı diye bir şey yoktur. Zaten Türkiye Cumhuriyeti Anayasası içerisinde de seyahat özgürlüğü başlığı altında maddeler yer almaktadır. Bu nedenle kişilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir. Kredi kartından yasal takipte olana vize sorunu yasal kısıtlamalar nedeniyle yapılmaz. Bu vize izni tamamen gitmek istediğiniz ülkenin uygulayacağı politika ile ilgilidir. Seyahat özgürlüğü maddesine ters düşmemesi nedeniyle, kişinin yurt dışında olmasını kısıtlayan bir dizi maddeler eklenemez. Bu noktada kişilerin dikkatli olması ve tutarlı olması gerekmektedir.

Kredi Kartı Borcunu Ödemeden Yurtdışına Kaçmak!

Kredi kartını ödemeden yurtdışına kaçmak sizlerin buharlaşıp yok olması anlamına gelmez. Aksine bankalar sizin vize bilgilerinize göre yurtdışı adresinize çok güzel borç tahsilatı maksadıyla müdahalede bulunabilir. Bu işin bir diğer boyutu olan illegal olarak ülke değiştirme yöntemi ise sizlere fayda getirmeyecektir. Yurtdışından bankayı dolandırma suçuyla, ülkemize iade talebinizle birlikte hükümlü duruma düşmeniz olası ihtimaller arasındadır. Eğer kredi kartı borçlarınız size fazla geliyorsa, yurtdışına kaçmak yerine gelirinize göre bankalarla yapılandırma görüşmesi yapmayı deneyin. Birkaç borcu bir noktada toplayabilir, sonrasında rahatlıkla düşük taksit oranlarına sığınarak zorlu olsa da ödemelerinizi yapabilirsiniz. Burada zorluk kavramı 2. uygulamadan geçen faizden ve uzun süreli kredi ödemesinden kaynaklanır.

Yorum yapın