Kredi Kartı Borçlarımı Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi Kartı Borçlarımı Ödeyemiyorum Diyenler!

Kredi kartı borçlarımı ödeyemiyorum diyen milyonlarca insan bulunuyor. Zamanında denetim olmaksızın verilen kredi kartları şu anda insanların başına bela olmuş durumda. Kişiler kendi gelirleri göz önünde olmadan verilen kredi kartlarına aşırı derecede fazla harcama yaparak yükleniyorlar, sonrasında ise ödemelerde sorun çıkıyor. Kredi kartlarının bu denli sorumsuz bir şekilde kullanılıyor olması kişilerin borç batağından çıkamamasına neden oluyor. Bu gibi ekonomik sorunların artmasıyla birlikte dikkatleri üzerine çeken BDDK, son dönemlerde yaptığı düzenlemeler ile birçok farklı alanda kredi kartı denetimleri yapıyor. Bu sayede insanların gelirlerine odaklı olarak harcama yapmaları sağlanıyor. Ancak bu düzenlemelere rağmen halen kredi kartı limitlerini zorlayan insanlar bulunuyor. Kredi kartı borçlarını ödeyemeyen insanlara yol gösteren nitelikte bir içerik hazırladık bu içeriğe göz atarak sizler de kredi kartı borçlarınıza nasıl yön vereceğinizi anlayabilirsiniz. Aşağıdaki sorulara cevap vererek sizler de ödeme planı yapın.

Kredi Kartı Borçlarınıza Faiz Geliyor Mu?

Kredi kartı borcuna faiz geliyorsa bankaların ağına düştünüz demektir. Bankalar gecikme faizi başta olmak üzere her yapılan hatada bir başka faiz uygulamasını gündeme getirmektedir. Bu yapılan faiz uygulamaları tamamen yasal olarak gündeme gelmektedir. Kredi kartlarına yansıtılan bu borç geciktirme ya da borcun tamamını ödeyememe faizleri hiçbir itiraza açık değildir. Bu gibi durumlarda eğer borçlarınıza gecikme dolayısıyla faiz geliyorsa tek çareniz kredi kartı borcu yapılandırma işlemini yapmaktır. Bu gibi durumlarda sanmayın ki bankaların sağladığı faizleri rahatça ödeyebilirsiniz. Bu gibi faizler giderek artacağı için sizlere tek yol kalmaktadır.

Kredi Kartı Borçlarınızı Ödemek Zor Mu Geliyor?

Kredi kartı borçlarını ödemek için çaba gösterseniz bile, sonrasında maddi sorunlar yaşıyorsanız bu durumu kısmen çözebiliriz. Bir yerden kısa vadeli borç almak sizi rahatlatabilir. Ancak geçim sürecinde ciddi sorunlara yol açan bir kredi kartınız varsa bu durumda yine bankayla iletişime geçmenizi öneriyoruz. Bazı durumlarda bankalar faiz uygulayarak borç sürecini rahatlatmaktadır. Kredi kartına karşılık olarak kredi çekmek de mantıklı bir seçenek olacaktır. Ancak ödenen vade sayısına bağlı olarak yansıtılan aylık borcun az olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Yorum yapın