Kredi Kartı Başvurusunda Maaşı Yüksek Göstermek İşe Yarar Mı?

Kredi Kartı Limiti Yükseltmek İçin Geliri Yüksek Göstermek

Kredi kartı başvurusunda maaşı yüksek göstermek hemen herkesin aklına gelen bir uygulamadır. Kişiler, kredi kartı başvurusu yapmadan evvel kafalarında birçok farklı senaryo kurarlar. Kredi kartı başvurusunda aylık gelir kısmına ne yazılacağı konusu da bu senaryolar arasında yer almaktadır. Kredi kartı başvurusu neticesinde belki sadece ego tatmini için belki de boş düşüncelerle yüksek limit hayalleri kurulmaktadır. Bu hayallerin ardında ise gelir bilgisini yanlış verme eylemi yatar. Aklı sıra tüm kredi kartı başvurusu yapanlar, geliri yüksek göstererek yüksek limitli kart almayı amaçlarlar. Bu durum aslında başlangıç için mantıklı gibi gelse bile, banka tarafından hiç de olumlu karşılanmayacak bir durumdur. Ki öte yandan, kredi kartı başvurusunda yüksek gelir gösterme taktiği de kesinlikle hedefine ulaşamaz.

Kredi Kartı Başvurusunda Maaşı Yüksek Göstermek Faydasız!

Kredi kartı başvurusunda aylık gelir kısmına gerçeği yansıtmayan bir bilgi yazmak, sadece sizi banka personeline karşın küçül duruma düşürmeye fırsat verecektir. Bundan 10 sene önce olsa, bankalar böylesi bir başvuruda gerçek olmayan gelir oranına takılmadan size kredi kartı verirdi. Lakin günümüzde BDDK başta olmak üzere kurumların uyguladığı yaptırımlar, kişilerin büyük oranda gerçekçi olmasını gerektirmektedir. Kredi kartı başvurusunda maaş yazma işlemini yalancı bir veriyle yapsanız bile, bankanın sizden isteyeceği gelir belgesi ile hemen her şey ortaya çıkacaktır. Bu nedenle başvurularda gerçekçi veriler kullanmanız daha faydalıdır.

Kredi kartı Başvurusunda Geliri Yüksek Göstermek Kredi Notunu Düşürür!

Kredi kartı başvurusunda maaşı yüksek göstermek size fayda sağlaması niyetiyle yapılırken, aksine size zarar vermektedir. Bu nedenle maaşınızı yani aylık gelirinizi doğru yazmanız önerilir. Kredi kartına başvuru yaparken verilen yanlış maaş bilgisi nedeniyle başvurunuz iptal edilebilir. LKS standartları dışında kalması nedeniyle bu sizlerin kredi notunda düşüşe neden olacaktır. Kredi notunda yaşanan gerileme de, sizlerin ilerleyen dönemlerde kredi çekmek istemesi durumunda karşısına çıkacaktır. Bu nedenle bu konuda bilinçli olmanız gerekmektedir. Bu gibi geçerli olmayan sebepler nedeniyle kredi notunu düşüren eylemlerde bulunmak sorun çıkaracaktır.

Yorum yapın