Kredi Kartı Başvurusunda Doğru Bilgi Vermek Neden Önemlidir?

Kredi Kartı Başvurusunda Doğru Bilgi Vermek İleride Başınızı Ağrıtmaz!

Kredi kartı başvurusunda doğru bilgi vermek sizlerin başta kredi kartı başvurusunu etkileyecek bir durumdur. Bu durumu bir kenara bırakın. Yine bu gibi kaçamak hareketler sizlerin diğer ekonomik işlerini de etkileyecek olan kredi notuna müdahale etmektedir. Kredi kartı başvurusunda kişinin maddi durumuna yönelik olarak en iyi limiti bulmak maksadıyla belli başlı sorular sorulmaktadır. Kredi kartı başvurusunda sorulan bu sorulara gerçeği yansıtmayan cevaplar vermek sizlerin pozitif puan almasına neden olmaz. Tam aksine kredi kartı başvurusunda verilen yalan bilgiler tamamen durumun sizin aleyhinize şekillenmesine neden olacaktır. Kredi kartı başvurusunda maaşı yüksek göstermek gibi basit numaraları kesinlikle yapmayın. Bankaların birçok bilgiyi erişim hakkının olduğu şu günlerde bu gibi yalan beyanların sonu gelmeyecektir. Peki, bu gibi olumsuz duruma götüren bilgi teminlerinin neden kredi notunuzu etkilediğini biliyor musunuz? Dilerseniz kredi veya kredi kartı başvurularında doğru bilgi lanse etmenin size sağladığı zararı masaya yatıralım.

Kredi Kartı Başvurusunda Yanlış Bilgi Vermenin Zararları!

Kredi kartı başvurusunda yanlış bilgi vermek sizlerin en çok kredi notunu etkileyecektir. Neden diye soracak olursanız, sizlerin başvurusu sonrasında banka size sempati göstererek verdiğiniz bilgilere hemen inanmaz. Bu verilen tüm bilgileri mercek altına alır ve kimlik bilgileriniz ile birlikte ilgili devlet kurumlarından sorgulama işlemini yapar. Bir de üzerinize kayıtlı diğer kredi ve kredi kartı çeşitlerinin de rahatlıkla görülmesine olanak sağlayan banka sistemleri sayesinde, bankanız henüz siz bankanın kapısından çıkmadan sizlerin verdiği bilgilerin yanlış olduğunu anlayacaktır. Kredi kartı başvurusunda geliri yüksek göstermek gibi oyunları yaptıktan sonra banka sizlerin başvurusunu direkt ret eder. Bu da başvuru yapılıp, ret almanızdan dolayı kredi notunuzu bir hayli derinden etkileyecektir. Kredi kartı başvurusunda yüksek limit almak için kendinizi paralamayın. Bu durumu da bir alt başlıkta ele aldık.

Kredi Kartı Limitim Yüksek Olmalı Diyenlere!

Gelirin yanlış söylenmesi gibi birçok yalan beyan sadece kredi kartı limitinin yüksek olması içi söylenmektedir. Bu durumları sakın gündeme getirmeyin. Yüksek kredi kartı limiti sizlerin ödemesi sürecinde büyük sorunlar çıkarabilir ve sizleri zor durumda bırakabilir. Bu nedenle, yasal olarak sahip olduğunuz haklara bağlı olarak kredi kartı limiti elde edin.

Yorum yapın