Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kredi Kartı Başvuru Şartları Neler?

Kredi kartı, günlük yaşantımızdaki tüketim davranışında önemli yer tutar. Nakit harcamama isteği kredi kartına sahip olma isteğini beraberinde getirir. Bunun yanı sıra kredi kartları birçok alışveriş noktasında kart sahiplerine avantaj sağlar. Ödeme kolaylığı, indirim ve kampanyalar kartların kullanılma sebepleri arasındadır. Kredi kartı elde edebilmek için ise bir bankaya başvurmak gerekir. Farklı faiz oranları ve anlaşmalı olduğu şirket sayısı gibi değişkenleri göze alarak kredi kartı başvurunsa bulunmanız ise sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca kredi kartı başvurusu yapılırken bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde yüksek limitlere çıkıldıkça ödeme zorlukları yaşanır. Bu durum ise kart sahiplerinin yaşam kalitesini negatif yönde etkiler.

Banka Şubesinden Kredi Kartı Başvurusu

Bankalar, kişilerin kredi kartı süreçlerini hızlandırmak için pek çok farklı kanaldan başvuru hizmeti sağlamaktadır. Kredi kartı başvuru şube üzerinden gerçekleştirilebilir. Banka şubesine giderek kredi kartını şubedeki personelden talep edebilirsiniz. İstediğiniz çeşit kartı ve limitini söyledikten sonra gerekli evraklı doldurarak ve imzalayarak başvuru işlemini başlatmış olursunuz. Bu noktada geliriniz, mal varlığınız ve maaşınız değerlendirilerek bir sonuca varılır. Şubeden yapılan başvurular genel olarak kart almanızda olumlu kararların çıkmasına yol açabilir. Başvuru işleminde ise ihtiyacınız olan tek belge, kimlik ya da ehliyettir.

Kredi kartı başvurusunun diğer yöntemi ise SMS ile kart başvurusudur. Cep telefonu üzerinden başvuru yapacağınız bankanın verdiği numaraya SMS atılarak gerçekleştirilmektedir. SMS ile başvuruda bankalar sizden bazı bilgileri yazmanızı isteyebilir. Doğum tarihi, TC kimlik numarası ve limit yazılarak gönderilen SMS, sistem tarafından otomatik olarak incelenir. Eğer ki başvurunuz onaylanır ise banka size telefon ile geri dönüş sağlar.

İnternet Bankacılığı İle Kredi Kartı Başvurusu

İnternet bankacılığı da günümüzde en çok kullanılan kredi kartı başvuru yöntemleri arasında yer almaktadır. İnternet bankacılığı aracılığıyla yapılan başvurular da sistem otomatik olarak size geri dönüş sağlar. İnternet üzerinden dolduracağınız belgelerin ardından limit ve kart tipi seçilerek başvuru süreci tamamlanır. Değerlendirme sürecinde ise eğer bankanın müşteriyseniz kartınız istediğiniz adrese otomatik olarak gönderilecektir. Ancak bankanın müşterisi değilseniz gerekli belgeler en yakın şubeye götürülmelidir. Belgeler götürülmediği takdirde kart başvurunuz iptal edilir.

Yorum yapın