Kredi Kart Kampanyaları Gerçekten Kazandırıyor Mu?

Kredi kartı kampanyaları konusunda devamlı televizyon ekranlarında çıkan reklamlar, gelen mesajlar ve en önemlisi de yapılan duyurular insanların kafasını karıştırmaktadır. Bankalar bizlere bize ait olmayan ve daha sonrasında ödeme seçeneğiyle bazı paraların harcanma hakkını tanımaktadır. Bu tanınan haklar kapsamında bazen belli limitlere sahip kredi kartları verilir. Bu kredi kartlarının sözde harcama sonrasında edindiği para puanlarla sizlere yeniden harcama hakkı verileceği söylenmektedir. Bankaların bu gibi ticari odak içeren oyunlarına kanmanızı hiç istemeyiz. Bankaların hiçbir kampanyasında siz kazanan konumunda olamazsınız. Banka kredi kart kampanyaları sizlere hiçbir zaman artıdan bir şey kazandırmadığı gibi her seferinde de sizlerin harcayacağı sıcak para ile banka servetine katkı sağlamanıza aracı olacaktır. Bu nedenle özellikle yoğun kredi kartı kullanımı gerçekleştiren kişilerin bu sürece dikkat etmesi gerekir. Bankaların sizlere sunduğu kampanyalara bağlı olarak harcama yapma alışkanlığınız varsa bunu bırakın. Çünkü bankalar size belli bir miktarda (kendi kâr bedellerini çıkarıncaya kadar) harcama yaptırmadan hiçbir olanak sunmaz.

Banka Kredi Kart Kampanyaları Neden Vardır?

Banka kredi kartı avantajları adı altında sunulan bu kampanyalar belli bir ticari anlaşmanın meyvesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bankalar tarafından gündeme getirilen bu kampanyalar banka ile bir başka firma grubunun ortak yolda buluşması sonrasında ortaya çıkmaktadır. Kâr oranlarının belirlenmesi ve sonrasında harcama limitlerinin konulmasıyla birlikte kredi kampanyaları oluşturulur. Sizlere harcanan paranın yanında çok daha küçük tutarlara karşılık gelecek şekilde ekonomik vaatler sunulur ve sizde o parayı harcarsınız. Bu durumda hem harcama yapılan firma satış yaptığı için hem de banka sizler aracılığıyla finansal verimliliğini arttırdığı için bu durumdan fayda sağlayacaktır. İşte bu gibi ticari anlaşmalarda kâr ve gelir oranlarının dengelenmesi maksadıyla bu kredi kartı kampanyaları yapılmaktadır.

Kredi Kartı Kampanyalarına Aldanmayın!

Kredi kartı kampanyaları ile sizlere alışveriş yaptırmak isteyen bankalar, siz bu ağa düştüğünüz anda hedeflerine ulaşmış olurlar. Kredi kartı kampanyaları kapsamında hedef bir ürüne yönelmeyin. Yani kredi kartı sağlayıcısı tarafından size sunulan bir kampanya bahanesi ile kredi kartıyla alışveriş yapmayın. Bu sizi ciddi sorunlarla karşı karşıya bırakabilir.

Yorum yapın