Ana sayfa / Ekonomi / Kredi garanti fonu yeni kefalet limiti tahsisine geçiyor

Kredi garanti fonu yeni kefalet limiti tahsisine geçiyor

KGF, Kredi Garanti Fonu yeni kefalet limiti tahsisi imza töreninde konuşan ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, KGF oldukça etkin çalışıyor, hem mali disiplini koruyacağız hem de reform yapacağız dedi.

Yeni imzalanan protokolün 55 milyar TL kefalet limitini kapsadığını ifade eden Şimşek, önümüzdeki dönemde geri dönüşleri de tekrar kullandıracağız açıklamasında bulundu.

Şimşek ayrıca imalat sanayi yatırımlarına öncelik verildiğini belirtti. Türkiye’nin üretken kapasitesini artırması gerektiğini ifade etti. Türkiye’nin diğer gelişmekte olan ülkere göre son derece güçlü olduğunu vurgulayan Şimşek, ekonominin şoklara karşı daha dayanıklı hale getirileceğini söyledi.

Afrin’e yapılan Zeytin dalı harekatı içinde görüşlerini ifade eden Şimşek, ülkenin terörle mücadelede yeni bir safhada olduğunu belirtti. Operasyonunun dar kapsamlı olduğunu söyledi, ekonomiye etkisinin son derece sınırlı olduğunun söyledi.

- Bir önceki yazımız olan 2017'nin en çok yükselen ve düşen hisseleri belli oldu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BENZER YAZILAR

tasarruf yapmanın önemli kuralları

Tasarruf Yapmanın Önemli Kuralları! Önemli Tasarruf Yöntemleri!

Tasarruf Yapmanın Önemli Kuralları Finansal açıdan ne kazanıyor olursanız olun, onu kontrol etmek için her …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir