Kredi Faizleri Düşer Mi? Kredi Faizleri Ne Zaman Düşer?

Kredi faizleri düşer mi? hemen herkes tarafından merak edilen bir konu haline geldi. Gelişen teknoloji ve dünya ihtiyaçları nedeniyle insanlar neredeyse kredilere bağlı yaşıyorlar. Kredi çekmek ya da kredi kullanmak mantıklı bir eylem statüsü altında olduğu sürece zararlı değildir. Bir kredinin verimli olabilmesi tamamen krediyi çeken kişiye bağlıdır. Kredi faizleri düşecek mi? sorusunu da cevaplayacağız ancak ilk olarak kredi bilinci konusuna değinmek istiyorum. Kredi kullanarak elde etmek istediğiniz ihtiyaçlarınızı çok daha seri bir şekilde hayal olmaktan çıkarıp, gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Elbette burada tutarlı olmak, geleceği hesaplamak ve aylık gelir bandını iyi gözlemlemek çok önem arz etmektedir. Aksi takdirde hayallerinizi süsleyen kredi sizlerin hayatını alt üst edebilir. Düzenli ve mantıklı ödeme yapacak olan birisi için kredi mantılı bir karardır.

Gelelim şimdi hemen herkesin dilinden düşürmediği kredi faizlerinin düşme ihtimaline. Kredi faizleri bankalar tarafından güncel ekonomi piyasalarına göre belirlenebilir. Buna ek olarak devlet yetkilileri de belli başlı kararlar çerçevesinde kredi faizleri üzerinde etkili olabilmektedir. Kredi faizleri sizlerinde bildiği üzere devlet müdahalesi sonrasında ilk olarak kamu bankalarında düşer. Bunun etkilerini son dönemde yapılan konut kredisi faiz indirimi ile Ziraat Bankası bünyesinde ney olarak gördük. Bunun gibi etkiler muhakkak olacaktır ancak bunlarında belli bir etki sınırı bulunuyor.

Kredi Faizleri Düşebilir, Ancak Belli Şartlar Gerekir!

Kredi faizleri düşüş müjdesi eminiz ki herkes tarafından bekleniyor. Bu süreçte bankaların tutumu ile birlikte devlet büyüklerinin de etkisi önem arz ediyor. Kaliteli ve iyi bir kredinin vazgeçilmez unsuru olan faiz oranları, hemen her türlü kredi talebi sunan kişi için önem arz etmektedir. Ülkemizin genel durumuna bakmamız gerekirse, sizlerinde takdiri üzerine büyük bir seçim süreci geride kaldı. Bu süreçte gerileyen ekonomi piyasası diye başlamıyoruz cümleye, elbette durma noktasına gelecek kadar kötü bir duraklama olmadı. Ancak bankaların tavırları bu piyasalara karşın halen sabit. Ekonominin gelişmesi, rahatlaması ve en önemlisi vatandaşın cebindeki paranın değerli olması gerekmektedir. Bu da enflasyon denilen kavrama denk gelir. Kısacası henüz bu faizlerin düşmesini umut etmek için erken bir tarihteyiz. Yapılan ekonomik çalışmalar ve ekonomi baskı politikaları piyasaları gevşetirse, bu durumda kazançlarını o seviyede tutmayı becerebilen bankalar da geri adım atacaktır.

Kredi Faizleri Ne Zaman Düşecek? Yakınlarda Kredi Faizleri Düşer Mi?

Kredi faizleri ne zaman düşecek sorusuna ne yazık ki net tarih ile cevap vermemiz mümkün değil.Bu süreçte piyasaların güncel durumları ve vatandaşın harcama gücü çok şey ifade ediyor. Bu sene sonu ile yılbaşı istikametinde bir değişim olabilir. Bunun temellerini atan devlet yetkilileri muhakkak ekonomide rahatlamayı hedefleyen çalışmalar yapacaktır. Bu nedenle bekleyişi sürdürmek en iyisi olacaktır. Bu süreçte acil olmayan durumlar dışında kredi çekmemenizi veya sitemizi devalı takip ederek “çok cazip kredi tekliflerini” yakalamanızı öneriyoruz.

Yorum yapın