Kredi Çekemiyorum Acil Para Nasıl Bulunur?

Acil para nasıl bulunur şeklinde araştırma yapan vatandaşlarımızın karşısına, internet üzerinde birçok farklı yöntem çıkmaktadır. Bunların geneli banka dışındaki kurum ya da kişiler tarafından verildiğinden dolayı da vatandaşlarımızın büyük bir tedirginlik içerisine girdiği bilinmektedir. Çünkü, geçtiğimiz dönemlerde bu şekilde kişilere hizmet veren kişi ya da kurumların büyük bir kısmı, tefeci olarak nitelendirilen ve yüksek faizler ile işlem yapan kişilerden oluşmaktaydı. Şimdilerde ise, tefecilerin piyasadan neredeyse çekildiklerini belirtebiliriz. Kişiler yine de seçecekleri yönteme göre doğru araştırma yapmalı ve karar vermelidirler. Banka dışında para arayan kişilerin büyük bir kısmı, bankaların kara listesinde olan ya da kredi notu düşük olan kişilerden oluştuğundan dolayı, bunu fırsata çevirmek isteyen kişiler bulunmaktadır.

İnternetten acil para bulmak için farklı para kazanmanın yolları arıyorsanız bu siteyi ziyaret edebilirsiniz. > https://parakazanmaninyollari.net/kolay-para-kazanma-yollari/

Acil para vereceğini söyleyen kişiler, size sunacağı nakitlere karşılık elbette belirli kar talep edecektir. Tıpkı bankalarda olduğu gibi, belirli bir faiz oranı uygulanabileceği gibi, bunun dışında kar payı adı altında da işlem yapılabilmektedir. Bu sebepten dolayı da, seçilecek olan kurum veya kişilerin alacakları kar oranı ya da faizlerin birbiri ile kıyaslanması, sonuç olarak da en uygun olanının kararlaştırılması gerekmektedir. Bu sayede kişilerin alacakları kredi için daha fazla para ödeme durumu da ortadan kalkacaktır.

Kişilerin acil para nasıl bulunur olarak yaptıkları araştırmalarda karşılarına çıkan durumlar ve güvenilir bir şekilde nasıl para bulacakları konusunda yaptığımız araştırmaları, şu alt başlıklar ile ele alabiliriz.

Faktoring Firmalarından Nasıl Kredi Alınır?

Faktoring firmaları, ülkemizde hızlı bir şekilde büyüyen ama hangi alanda hizmet sundukları konusunda birçok yanlış bilgi bulunan firmalardan oluşmaktadır. Yasal olarak faaliyet gösteren bu firmalar, genellikle ticari faaliyet gösteren esnaflar ya da elinde ödenmeyi bekleyen senet ve çeki bulunan kişilere yönelik çalışma sunmaktadır. Öncelikle, acil para nasıl bulunur konusunda, kişiler bu firmalardan destek alabilecektir. Ancak, az önce de belirttiğimiz gibi elinizde ödenmeyi bekleyen, vadesi gelmemiş ya da ödeme zamanı geçmiş olan senet ve çekleriniz sayesinde bu kurumlardan ödeme alabilirsiniz.

Nakit paraya sıkışma sebebiniz, ödenmeyen senetler veya çeklerden dolayı ortaya çıkmışsa, doğrudan faktoring firmalarına gidebilirsiniz. Burada senet veya çekte yazılı olan tutardan belirli bir kesinti yapıldıktan sonra sizlere ödemesi yapılacaktır. Ancak, yapılan kesintiler faktoring firmalarına göre değişiklik göstermektedir. Bundan dolayı öncesinde araştırma yapmanız gerekecektir.

Faktoring firmalarından kişilerin acil bir şekilde nakit sorunlarını çözmeleri mümkündür. Ancak, bankalarda olduğu gibi doğrudan başvuru yaparak belirli faiz veya kar oranları ile nakit almanız mümkün değildir.

Nakit Para Verilir Diyen Kişiler Güvenilir Midir?

Acil para nasıl bulunur şeklinde kısa bir araştırma yapıldığı zaman, hem sosyal medya üzerinde hem de birçok internet sitesinde, kişilerin acil nakit ihtiyaçlarına çözüm bulunacağı şeklinde vaatler de bulunulmaktadır. Öncelikle, bu şekilde hizmet veren yüzlerce kişi ya da kurum bulunmaktadır. Ancak, bu kişi ve kurumlara kesinlikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni ise, bu başlık adı altında birçok kişinin tefeci pozisyonunda hizmet vermeye başlamış olmasıdır.

Acil nakit ihtiyaçlarını karşılayacağını söyleyen bu kişiler, genellikle kişilere düşük miktarlarda hizmet sunmaktadır. Yani 10 bin ya da 30 bin Lira arasındaki ihtiyaçlarınız için bu kişilerden destek alabilirsiniz. Herhangi bir resmi boyutları olmadığından dolayı bu kişiler size genellikle senet karşılığında hizmet verecek ve alacağınız nakit miktara bağlı olarak da sizden kar talep edeceklerdir. Yani, alınacak nakit tutar için bankalarda olduğu gibi belirli faizler sunulabileceği gibi, kişilerin kendi insiyatifleri doğrultusunda da sizden kar talep edilebilecektir. Çok uzun vade seçeneği bulunmayan bu para bulma yönteminde, genellikle 12 veya duruma göre de en fazla 24 y vade seçeneği bulunmaktadır. Bundan dolayı, kişilerin çok dikkatli olması gerekmektedir.

Kişilere acil nakit sunan ve bunu d a senet ile yapan kişilerin, bankalara oranla daha fazla komisyon veya faiz uyguladığı bilinmektedir. Örnek verecek olursak, günümüz şartlarında 10 bin TL borç alan kişilerin, banka dışından işlem yaptıkları zaman 12 ay için ortalama olarak geri ödemelerini 13 bin TL veya 14 bin TL olarak yapacaklarını söyleyebiliriz. Bu en yüksek sonuçlardır. Bundan daha düşük miktarlarda işlem yapılması da mümkündür. Bu da kişilerin yapacakları araştırmalar neticesinde olabilecek bir işlemdir.

acil para nasıl bulunur
acil para nasıl bulunur

Telefon Faturası Üzerinden Kredi Nasıl Alınır?

Acil para nasıl bulunur diyenlerin en hızlı ve kolay bir şekilde para buldukları yöntemlerden birisi de, telefon faturaları üzerinden kredi çekmeleridir. Öncelikle, bu yöntem sanıldığı gibi kurumlara başvuru yaptıktan sonra bir kredi alma şeklinde değildir. Bilindiği gibi cep telefonlarına kredi taksitlerinin önünün kapanmasının ardından, birçok kurum ortaya çıkmış ve kişilere telefon faturaları üzerinden taksitli bir şekilde telefon sunmaktadırlar. Şuan sizin yapacağınız işlem de bununla aynıdır. Yani, faturalı hat kullanıyorsanız ve size telefon faturası üzerinden nakit vereceğini söyleyen kişilere başvurduğunuz zaman, telefon faturanız üzerinden adınıza bir cep telefonu alınacak, ve sizler de bu telefonun borcunu her ay faturanız ile birlikte ödeyeceksiniz. Genellikle 36 aya kadar taksitlendirme yapacağınız bu yöntemde, çok yüksek tutarlarda nakit almanız ne yazık ki mümkün değildir.

Telefon faturanız üzerinden cep telefonu aldıktan sonra size cep telefonu değil, doğrudan nakit miktar verilecektir. Bu ise çok yüksek bir tutarda olmayacaktır. Şuan cep telefonu üzerinden tek seferde 5 bin TL ile 7 bin TL civarında acil nakit alabilmeniz mümkündür. Ancak, geri ödeme işleminde aldığınız tutarı aynı şekilde ödemeyeceğinizi de bilmeniz gerekmektedir. Tıpkı bankalar ya da diğer finansal kuruluşlarda olduğu gibi, sizden belirli oranlarda kar alınacaktır. Örnek verecek olursak 5 bin TL için geri ödemede 6 bin TL civarı bir ödeme yapmanız gerekecektir.

Kişilerin bu yöntemi tercih etmesindeki sebeplerden birisi, herhangi bir senet imzalamıyor olmaları ve doğrudan kurumsal bir firmadan işlem gerçekleştiriyor olmasıdır.

Fatura Üzerine Telefon Alarak Acil Nakit Bulmak

Yukarıda belirtmiş olduğumuz firmalar, kişilerin faturalı hatları üzerine cep telefonu almakta ve bunun nakit bedelini de kişilere sunmaktadır. Bu şekilde işlem yapan kişiler kendileri için de belirli bir komisyon aldıklarından dolayı telefonun piyasa değerinin biraz daha altında kişilere nakit ödendiği bilinmektedir. Bundan dolayı aynı yöntemi kişilerin de uygulaması mümkündür.

En az 6 aydır faturalı hat kullanıyorsanız ve borçlarınızı da 6 ay art arda zamanında ödemişseniz, doğrudan işlem yapabilirsiniz. Kullandığınız operatör şirketine giderek faturanız üzerinden cep telefonu almak istediğinizi belirtmeniz halinde, doğrudan ödeme geçmişinize bakılacaktır. Eğer cep telefonu faturanızı zamanında ödemişseniz, sizin için belirlenen puan üzerinden işlem yapılacaktır. Kişilerin banka borçlarında yapılmakta olan kredi notunun bir benzerinin, burada telefon faturaları için de yapıldığını düşünebilirsiniz. Düzenli ödeme tutarına göre sizin için belirlenen puanlar ile belirli telefonları alabiliyorsunuz. Bu yönteme göre alınacak telefonlardan acil nakit tutarınıza göre en uygun olanı seçebilirsiniz.

Acil para nasıl bulunur diyen kişilerin bu aşamada gerekli işlemleri yaptıktan sonra telefonlarını teslim alıp, farklı bir kuruma ya da ihtiyacı olan kişiye telefonu satması gerekmektedir. Alınacak olan telefonun değeri 2 bin TL civarı olduğunda, kurumlara bu telefonun 100 TL ya da 200 TL altında bir fiyata satılacağı bilinmektedir. Hızlı bir şekilde anlaşılan fiyattan telefonu sattığınızda acil nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ancak, kurumdan telefonu aldıktan sonra kesinlikle kutusunu açmamalısınız. Kutusu açılan cep telefonlarına genellikle ikinci el telefon muamelesi yapıldığından dolayı çok düşük fiyatlardan satış yapma sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Senetle Para Nasıl Alınır?

Acil para nasıl bulunur konusunda belki de en çok tercih edilen yöntem, senetle alınan paralardır. Bu yöntem sayesinde şuan binlerce kişinin nakit ihtiyaçlarını çözdüklerini biliyoruz. Güvenilen bir yöntem olmasının yanı sıra, kişilerin daha yüksek tutarlarda nakit ihtiyaçlarını çözüyor olması, tercih edilebilirliğini arttırmıştır.

Kişilerin senet karşılığında nasıl borç para alacağı konusunda ise, başvuracakları yöntemler oldukça fazladır. Şuan birçok kişi, hem kişilere fayda sağlamak hem de paralarını değerlendirebilmek adına belirli kar payları ile kişilere senet karşılığında borç vermektedir. Örneğin, kişiler 20 bin TL’lik ihtiyaçları için senetle para bulma yöntemini seçtikleri zaman, borçlarını 24 ya da bankaların sunduğu üst sınır olan 48 aya kadar vadelendirebilirler. Bu vade süresi için kişilere 48 ayrı senet uygulanacaktır yani vade süresi ne kadar ise o sayıda senet düzenlemesi yapılacaktır. Burada kişilerin yani borç alan tarafın senetleri kendilerinin doldurması yasal olarak zorunluluktur.

Senette her ay eşit tutarlarda ödeme yapabileceğiniz şekilde düzenleme yapılmaktadır. Ancak, senet sayısında bir ya da iki tane fazla olabilir. Bu da size borç verecek olan kişinin alacağı kar oranına bağlıdır. Örnek bir hesaplama yapacak olursak, 20 bin TL borç için 12 aylık senet düzenlediğinizi varsayalım. 12 aylık vade seçeneğinde, kişilere aylık bin 667 TL’lik senetler düzenlenecektir. Bu miktarda ödeme yapıldığı zaman 12 senet sonrasında borcun tamamı ödenmiş olacaktır. Size borç veren kişiye göre on ikinci senedin sonunda, sizden 1 ya da 2 tane daha ekstra ödeme yapmanız talep edilebilmektedir. Bu da size borç veren kişinin alacağı kar miktarını belli etmektedir.

Senetle nasıl para bulunacağı konusunda ise başta belirttiğimiz gibi zengin olan ya da parasını değerlendirmek isteyen kişileri tercih edebilirsiniz. Bunun dışında da ticaret yapan kişi veya kurumlar, kuyumcular ya da döviz bürolarını tercih edebilirsiniz.

Kredisiz Araba Nasıl Alınır?

Kişilerin banka kredisine başvurmalarına gerek kalmadan araba almak istedikleri de bilinen bir gerçektir. Acil para nasıl bulunur şeklinde araştırma yapanların büyük bir kısmı, otomobil gibi ihtiyaçlarını gidermek için de araştırma yapmaktadır. Bu durumdan dolayı, kişilere güvenilir bir şekilde kullanabilecekleri yöntemleri belirtmek istiyoruz.

Şuan ülkemizde galerici olarak nitelendirilen ve ikinci el otomobil satışı yapan birçok kurum bulunmaktadır. Bu kurumlar, sektörün canlı tutulması ve daha fazla para kazanabilmek adına, sizlere senet karşılığında otomobil satışı yapmaktadırlar. Kurallara uygun bir şekilde düzenlendiği zaman, kişilerin hem fazla komisyon ödemeyecekleri hem de en az sorun ile otomobil sahibi olacakları bilinmektedir.

Otomobil almak için acil para nasıl bulunur diyen ve banka dışından bir yöntem tercih etmek isteyen kişilerin, ülkemizde başvuracağı bazı özel sektör kuruluşları da bulunmaktadır. Bu kurumlar, kişilerin hem aydan aya düşük miktarlarda ödeme yaparak araç sahibi olmasını hem de az önce belirttiğimiz gibi senet karşılığında otomobil almalarını sağlamaktadır. Eğer acil bir şekilde otomobil almayacaksanız ve ileri bir dönem için birikim yapmak istiyorsanız, faizsiz bir şekilde aracınıza sahip olmak adına firmaları tercih edebilirsiniz.

“Kredi Çekemiyorum Acil Para Nasıl Bulunur?” üzerine bir yorum

Yorum yapın