İyi Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir? Kart Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İyi Kredi Kartı Özellikleri Nasıl Olmalı?

İyi kredi kartı özellikleri ile ön plana çıkmalıdır. İyi bir kredi kartı tamamen kişilerin ihtiyaçlarına cevap verebilmelidir. Bankalar günümüzde birçok unsuru finans malzemesi yapıyorlar. Bu nedenle size en uygun olan kredi kartını bulmak bir hayli zorlaşıyor.  Kredi kartı seçiminde ilk olarak karar verilmesi gereken unsur hangi bankadan kart alınması gerektiğidir. Kredi kartı büyük küçük, kamu veya özel hemen her bankadan verilen bir unsurdur. Kredi kartı almak için günümüzde ortalama 20 bankalık bir seçenek yelpazeniz var. Kredi kartı almak için ilk olarak maaş aldığınız bankaya gidin. Özellikler kamu bankaları sizlere kredi kartı noktasında en büyük desteği sunacaktır. Ziraat Bankası ve iş Bankası bizlerin sizlere öneri niteliğinde sunabileceği bankalar arasında yer alıyor.  İyi bir kredi kartı almak istiyorsanız muhakkak maaş aldığınız daha doğrusu en çok çalıştığınız banka ile birlikte olmanız gerekmektedir. Bu sayede daha büyük olanaklardan fayda sağlayabilirsiniz. Birkaç aşamayla sizlere kredi kartında olması gereken temel özellikleri sunalım.

Uçak Kullanmıyorsanız Mil Özellikli Kart Almayın!

Kredi kartından uçak bileti kazanmak günümüzde bankaların uyguladıkları en büyük ticaret hileleri arasında yer alıyor. Bankalar sözde harcama karşılığında sizlere uçak bileti hediye edeceklerini söyleyerek sizlere yüksek ücret ve faizler barındıran kartları veriyorlar. Son BDDK düzenlemesi ile kart aidatı ortadan kalkmış olsa bile bankaların özel kart bedeli altında alabildikleri ücretlerde bulunuyor.

Temassız Ödeme Bir Kredi Kartında Muhakkak Olmalı!

Kredi kartında temassız ödeme kişilerin düşük tutarlı harcamalarında daha kolay sonuç alabilmelerini sağlamaktadır. Örnek vermek gerekirse bankalar arasında değişkenlik göstermekle birlikte 50 TL’ye kadar olan alışverişlerde kart şifresi girmeden kartınızın POS cihazına temas etmesini sağlayarak alışveriş yapabilirsiniz. Temassız ödeme sayesinde kapıda ödeme süresi çok daha kısalmaktadır.

Kredi Kartında Bonus Olmasa Da Olur!

Kredi kartı kampanyaları gerek televizyon gerekse de farklı yayın organları aracılığıyla halka lanse edilmektedir. Buna karşın kredi kartlarından elde edilen sözde kampanya paralarının hiçbir geçerliliği bulunmaz. Bu sadece bankaya ve ilgili işletmeye para kazandırır. Bu nedenle iyi bir kredi kartı istiyorsanız illa ki bonus kazanmak için uygun olmasını beklemeyin.

Yorum yapın