İSKİ Fatura Borç Sorgulama Nasıl Yapılır? Borç Sorgulama Yolları Neler?

İSKİ abonesi olanlar için, İSKİ fatura borç sorgulama nasıl yapılır? sorusu en çok merak edilen konulardan biridir. Günlük hayatın temposu içerisinde pratik yöntem arayışı içerisinde olan vatandaşlar, İSKİ faturalarının borcunu sorgulamak için de uğraş verici yöntemlerden farklı yöntemleri tercih etme isteğine sahiptirler. Günümüz şartları gereğince, fatura borç sorgulamalarının yapılabilmesi artık daha kolay hale gelmiştir. Geçmiş yıllarda internetin ve teknolojinin bu kadar gelişmiş bir şekilde aktif olarak kullanılabilmesi mümkün değildi. İSKİ fatura borç sorgulama ancak belirli merkezlerden yapılabiliyordu. Gelişen olanaklar sayesinde, İSKİ fatura borç sorgulama yapılmasında sağlanana kolaylıklar belirgin seviyede fark yaratır. Zaman tasarrufunu sağlayan yöntemler, beraberinde kolaylıkla ödeme yapabilme olanaklarını da getirir.

İSKİ fatura borç sorgulama nasıl yapılır? diye merak edenler için, farklı kanalların tercih edilebilmesi olanağı bulunur. Sorgulamayı yapabilmek için tasarlanmış olan sistemler üzerinden en kısa süre içerisinde güncel borç bilgilerine erişim sağlanabilmesi olanağı bulunur. Borcun her zaman ne kadar olduğunu ve geçmiş dönemde kalıp kalmadığını öğrenebilme avantajını da sağlayan sistemler sayesinde, İSKİ fatura borcunu sorgulayabilmek kolaylaşmış durumdadır. Hayatın içerisinde her an yapılabilir hale gelen borç sorgulama sayesinde, bulunulan yerden bir adım bile atmadan fatura borcunun ne kadar olduğu öğrenilebilmektedir.

Borcunu sorgulamak isteyen aboneler için, kullanılabilecek olan yöntemler arasında isteğe bağlı olacak şekilde seçim yapılabilmesi olanağı bulunur. Her yöntem farklı bir avantajı beraberinde getiriyor olması sayesinde, oldukça pratik şekilde abonelerin borçlarını öğrenebilmelerinde etkilidir.

İSKİ Fatura Borcu Sorgulamak için Tercih Edilebilecek Yöntemler Neler?

 E-Şube İSKİ Fatura Borç Sorgulama

Fatura ödeyebilme noktasında abonelere sunulan ayrıcalıklı olanaklardan biri, e-şube yönteminin kullanılarak ödeme yapılmasıdır. İnternet, artık günümüzü şekillendiren teknolojilerden biri konumunda bulunur. Pek çok farklı resmi adreste olduğu gibi İSKİ için de fatura borcu sorgulama, internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilir durumdadır. İSKİ tarafından sunulan resmi e-şube olanağı sayesinde, abonelerin üyelik oluşturmalarına gerek kalmadan kolaylıkla borçlarını sorgulayabilmeleri ve aynı zamanda ödeme yapabilme olanağı bulunur.

İSKİ e-şube kullanımı oldukça basittir. TC kimlik numarasıyla, aboneliğin sözleşme numarasıyla veya kurumsal olarak sicil numarasıyla borç sorgulama kolaylıkla yapılabilir durumdadır. Otomatik olarak verilen bilgilerin e-şube tarafından denetlenmesi sayesinde, yapılan eşleşme sonrasında borç bilgileri ekrana yansıtılır. İSKİ e-şube aracılığıyla borç ödemesinin gerçekleştirilmesi işlemi sayesinde, toplu olarak fatura borcunun öğrenilebilmesi olanağı sağlanır. Bu sayede hiçbir faturanın kaçırılmadan ödenebilmesi mümkündür. Toplam ödenmesi gereken fatura adedi gibi detaylı bilgilerin yer verildiği e-şube, kolaylıkla borç sorgulama yapabilmeyi sağlar.

E-şube için üyelik kaydı oluşturan İSKİ aboneleri, internet üzerinden bilgilerinin sürekli olarak hatırlanması sayesinde daha kolay işlem yapabilirler. Hem bireysel hem de kurumsal aboneler için aktif olarak sunulan e-şube hizmeti sayesinde, üyeliğin oluşturulmasıyla siteye her girişte aktif olarak fatura borç bilgilerinin görüntülenebilmesi sağlanacaktır. Faturaların İSKİ e-şube üzerinden giriş yapılmasının ardından liste halinde görülebilmesi olanağı sağlanıyor olduğu gibi aynı zamanda her faturanın görüntüleniyor olması da hızlı işlem yapabilme ayrıcalığını sağlar. İnternete bağlı olunan her noktadan, İSKİ fatura borç sorgulama için e-şubeden faydalanabilmek mümkündür. Bulunulan konum fark etmeksizin; bilgisayar, telefon ve tablet gibi akıllı cihazlar üzerinden girilecek bilgiler sayesinde kolaylıkla İSKİ e-şube fatura borç sorgulama olanaklarından faydalanabilir ve kısa süre içerisinde borç bilgileri internet üzerinden öğrenilebilir.

e-Devlet İSKİ Fatura Borç Sorgulama

e-Devlet, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının her işlemini tek çatı altında yapabilme ayrıcalığını sunan adres konumundadır. Kuruluşundan itibaren pek çok hizmetin kolaylıkla bulunabilmesi ayrıcalığını sunuyor olması sayesinde, hayatın her anında pratik işlem yapabilmeyi vatandaşlara getirmektedir. Artan internet ihtiyaçlarına çözüm sağlıyor olması sayesinde e-Devlet üzerinden kolaylıkla fatura borç sorgulama işlemi yapılabilir durumdadır. İSKİ abonesi olanlar, borcunu öğrenmek istedikleri her zaman e-Devlet kapısını tercih edebilme özgürlüğüne sahipler.

E-Devlet üzerinden, İSKİ abonelerinin fatura borç bilgilerinin sorgulayabilmeleri için aşağıdaki yolu takip etmeleri gerekir:

 1. E-Devlet’e giriş yapılır
 2. Belediye Hizmetleri seçilir
 3. Açılan sayfada İstanbul Belediyeleri seçilir
 4. Tüm İstanbul Belediye’lerinin görüldüğü sayfadan İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi linkine tıklanır
 5. Fatura Bilgileri Sorgulama seçeneği seçilir

E-Devlet’ten İSKİ fatura borç bilgisi sorgulama işlemini gerçekleştirmek isteyenler için e-Devlet’e girilmesinin ardından arama ekranında direkt olarak İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi aratılabilir ve borç sorgulama sayfasına daha hızlı şekilde ulaşılabilir. E-Devlet kanalını kullanılarak İSKi’den yapılacak borç sorgulama işlemleri için kimlik bilgilerinin doğrulanması gerekir. Yapılacak doğrulamanın ardından aboneliğe dair detaylı bilgilerin tamamı kolaylıkla görülebilir.

İnternet Bankacılığı İSKİ Fatura Borç Sorgulama

İSKİ, birbirinden farklı bankalarla etkileşim içerisinde çalışan kurumlar arasında ye alır. Bankalar, gelişen internet teknolojisine uyumlu olarak sistemlerini güncelleyen marka değerlerine sahip olmaları sayesinde, fatura borç sorgulama işlemlerini çok daha pratik hale getirmiş durumdadırlar. İnternet bankacılığının her geçen gün daha fazla kullanıcı tarafından tercih ediliyor olması sayesinde, yapılacak olan tüm İSKİ fatura borç sorgulama işlemleri için internet bankacılığı yöntemi tercih edilebilmektedir. Hem pratik hem de kolay şekilde tamamlanabilecek fatura borcu sorgulamada internet bankacılığı yönteminin kullanılması her zaman mümkündür. Her platformdan erişme açık olan internet bankacılığı, müşterisi olunan bankanın internet adresinde ulaşılabilir durumdadır. İSKİ ile anlaşmalı çalışan bankalardan herhangi birinde hesabı olanlar, bankanın internet bankacılığı sistemine giriş yaparak, su abonelikleri menüsünden İSKİ’yi seçebilirler ve ardından abonelik numarasının girilmesi sayesinde kolaylıkla fatura borç sorgulama işlemlerinin gerçekleştirebilirler.

İnternet bankacılığıyla İSKİ fatura borcu sorgulama 7/24 yapılabileceğinden dolayı, tüm faturalara istenilen zamanlarda erişim sağlanabilmesi olanağı da sunulur. Faturaların gününün geçmesinden önce kolaylıkla borç durumunun öğrenilerek ekstra maliyetlerin oluşması engellenir. Müşterisi olunan bankaya bağlı olacak şekilde, otomatik ödeme talimatının verilmesi sayesinde hiçbir işlem yapmaya gerek kalmaksızın aylık olarak ödemeler banka tarafından gerçekleştirilir.

Alo 185 İSKİ Fatura Borç Sorgulama

İSKİ tarafından, aboneler için sunulan hizmetlerden birisi ALO 185 hizmetidir. Abonelerin faturalarını sorgulayabilmeleri için müşteri hizmetleri kapsamında sunulan ALO 185 sayesinde, telefon kullanımıyla beraber kolaylıkla borç durumunun sorgulanabilmesi olanağı bulunduğu gibi aynı zamanda fark yaratan hizmetin alınabilmesi olanağı da bulunur. İSKİ faturalarının tamamı için yapılabilecek olan sorgulama sayesinde, İSKİ faturalarının ödenme süreleri içersinde kolaylıkla ödenebilmeleri mümkündür. ALO 185, her zaman ulaşılabilir olması sayesinde faturalar hakkında akla takılan soru işaretlerini giderme amacına da sahiptir. İletişimin kesintisiz olarak sağlanabileceği İSKİ fatura borç sorgulama tercihlerinden birisi olması sayesinde, oldukça büyük avantajları sunar. Her yerden erişime olanak sağlayarak fatura borç bilgilerinin öğrenilmesinde etkilidir. ALO 185, sadece İSKİ abonelerini kapsayan bir hizmettir.

İSKİ Fatura Borç Sorgulama Neden Önemlidir?

İSKİ abonesi olanlar, fatura borçlarının güncel durumlarını her zaman kontrol etmelidirler. Faturalardan kaynaklı olarak olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalmak istemeyenler için faturaların durumları büyük önem taşır. Bazı durumlarda gözden kaçabilen ödenmemiş geçmiş faturalar olduğundan dolayı, yapılacak olan İSKİ fatura borç sorgulama sayesinde bu sorun ortadan kolaylıkla kaldırılabilir duruma gelişmiştir. Fatura bilgilerinin sorgulanabileceği olanaklarda mevcut olan artış sayesinde, geçmiş dönemlere ait olan tüm dökümler tek bir sorgulama işlemi sayesinde kolaylıkla görülebilir durumdadır. Bu sayede, İSKİ fatura borçlarının üzerine ekstra maddi yük binmesi gibi sonuçlar oluşmadan kolaylıkla borçların ilgili noktalardan tahsilatı gerçekleştirilebilmektedir.

İSKİ fatura borç sorgulama nasıl yapılır? sorusuna sahip olan pek çok abone, buna ek olarak faturaların sorgulanmalarının ardından ödeme yapılabileceği noktalar ve ödeme yöntemleri üzerine sorusuna da sahiptir. İSKİ, abonelerine sağladığı kolaylıklarla beraber fatura borcu sorgulamasının yapıldığı şekilde ödemeler konusunda da ayrıcalıklı olanakları sunar. Pek çok farklı kanalın tercih edilebilir durumda olması sayesinde, kısa süre içerisinde İSKİ fatura borç sorgulama işlemi ile birlikte aynı zamanda borç ödemeleri de gerçekleştirilebilir durumdadır.

İSKİ Fatura Borç Sorgulama Hangi İlçelerde Yapılabilir?

İstanbul’da yaşayanlar için İSKİ fatura borç sorgulama nasıl yapılır? şeklinde sıklıkla sorulan sorulara ek olarak hangi ilçelerden fatura borcu sorgulamanın kolaylıkla yapılabileceği de merak edilen konulardan birisidir. Hem Anadolu Yakası hem de Avrupa Yakası’nda oturanlar için borç sorgulama işlemleri İstanbul’un her ilçesinden kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Aynı şekilde borcun öğrenilmesinin ardından ödemenin yapılabilmesi için de İSKİ tarafından, İstanbul’un tüm ilçelerinde bulunanlar için büyük kolaylıklar sağlanmaktadır. İSKİ fatura borç sorgulama, aşağıda yer alan ilçelerin tamamında farklı noktalardan veya internet üzerinden gerçekleştirilebilir.

 • Adalar
 • Arnavutköy
 • Ataşehir
 • Avcılar
 • Bağcılar
 • Bahçelievler
 • Bakırköy
 • Başakşehir
 • Bayrampaşa
 • Beşiktaş
 • Beykoz
 • Beylikdüzü
 • Beyoğlu
 • Büyükçekmece
 • Çatalca
 • Çekmeköy
 • Esenler
 • Esenyurt
 • Eyüp
 • Fatih
 • Gaziosmanpaşa
 • Güngören
 • Kadıköy
 • Kâğıthane
 • Kartal
 • Küçükçekmece
 • Maltepe
 • Pendik
 • Sancaktepe
 • Sarıyer
 • Silivri
 • Sultanbeyli
 • Sultangazi
 • Şile
 • Şişli
 • Tuzla
 • Ümraniye
 • Üsküdar
 • Zeytinburnu

İSKİ Borç Sorgulama için İnternet Şubeleri mi Fiziksel Merkezler mi Tercih Edilmelidir?

İSKİ faturası için yapılacak olan borç sorgulamalarında tercih edilebilecek yöntemler abonelerin tercihlerine göre değişkenlik gösterir. Gelişen şartlara uyum sağlayan kurumlardan birisi konumunda İSKİ’nin bulunuyor olması sayesinde, abonelere borç sorgulama aşamasında oldukça büyük kolaylıkların sunulması olanağı da mevcuttur. İSKİ borç sorgulama işlemleri için internet üzerinden yapılabilecek sorgulamalar bulunduğu gibi aynı zamanda fiziksel olarak kurumların merkezlerinden de İSKİ borç sorgulama gerçekleştirilebilir. Aboneler, hangi borç sorgulama yöntemini tercih ediyorlarsa, o yöntemi kullanarak kolaylıkla borç durumlarını öğrenebilirler.

İSKİ borç sorgulama işlemlerinde internet yönteminin kullanılması pek çok açıdan avantaj sağlar. Her noktadan internet üzerinden belirlenen adreslerden borç sorgulamanın kolaylıkla gerçekleştirilebilir durumda olması sayesinde fiziksel olarak konum değiştirme gerekliliği bulunmaz. Hayatın her anında borç bilgileri bu sayede kolaylıkla sorgulanabilir. Hız açısından saniyeler içerisinde İSKİ fatura borç bilgilerine erişim sağlanabilmesi olanağı bulunur.

Fiziksel olarak anlaşmalı merkezlerin ödeme için tercih edilmesiyle beraber, giriş için kimlik bilgileri ve benzeri bilgilerini internet ortamında giriş yapılmasına gerek olmadan fatura sorgulamasının gerçekleştirebilmesi olanağı bulunur.

Günümüz şartları göz önünde alındığında, İSKİ fatura borç sorgulama internet üzerinden yapılabilir haliyle çok daha hızlı ve kolay işlem yapabilme ayrıcalığına sahiptir. 3D şifreleme yazılımlarının da aktif olarak kullanılır durumda olması sayesinde, çalıntı gibi durumlarla karşı karşıya kalmak geçmiş oranla çok daha düşük seviyededir. İSKİ fatura borç sorgulama işleminin gerçekleştirilmesi için kullanılacak olan yöntem, tamamen kişisel olarak mevcut olan isteklere göre şekillendirilebilir durumda olduğu gibi aynı zamanda fark yaratan çözümlerin alınabilmesi ayrıcalığı da sağlanır. En kısa süre içerisinde istenilen borç bilgilerine ulaşabilme olanağını sağlayan hizmetten faydalanılarak, İSKİ aboneli için ödeme tamamlanabilmektedir.

İSKİ Fatura Borç Sorgulamada Fatura Detayları Görülebilir mi?

Aboneler için fatura bedelinin belirlenmesinde, yapılan kullanım üzerinden hesaplanma işlemleri gerçekleştirilmektedir. İSKİ fatura borç sorgulama işlemlerinde faturaya ait olan detaylar görülebilir durumdadır. Aylık tüketilen kaynağın bedeli olarak İSKİ tarafından işlenen tutar, internet üzerinden yapılacak fatura sorgulamalarında da görülebilir durumdadır. İSKİ e-şube yöntemi kullanılarak internet üzerinden yapılabilecek olan sorgulamalar için özellikle oldukça kolay şekilde tüm bilgilerin elde edilebilmesi olanağı mevcuttur. Tüketim tutarının objektif şekilde abonelerle paylaşılıyor olması sayesinde, son derece detaylı şekilde abonelerin bilgileri inceleyebilmeleri sağlanır. İSKİ tarafından sunulan hizmet bedeline karşılık gelen tutarın her zaman görülebilir durumda olması sayesinde, fatura borç bilgilerinin kontrol edilmesi mümkündür.

İSKİ fatura borç sorgulama işlemi için tercih edilecek yöntemlerde mevcut olan farklılıklar, faturanın değişkenliğe uğramasına neden olmazlar. İSKİ tarafından belirlenen ücret, her platform üzerinden aynı seviyede görüntülenebilir durumdadır. Abonelik bedeli olarak İSKİ tarafından tahsis edilecek tutar aylık enerji hesaplaması değeri kadardır.

İSKİ Fatura Borç Sorgulama Ücretsiz mi?

İSKİ fatura borç bilgileri sorgulama işlemlerinin tamamı ücretsiz olarak gerçekleştirilebilmektedir. Hem fiziksel olarak yetkili merkezlerden yapılacak olan sorgulamalar hem de internet üzerinden farklı kanalların kullanımı sayesinde yapılacak olan sorgulamaların tamamında ekstra maliyet olmaması nedeniyle maddi açıdan şekilde işlemler tamamlanabilir. Ücretsiz olarak yapılacak sorgulama sadece aylık fatura bedelini değil, tüm aylara ait olan geçmişe dönük fatura bilgilerini elde edebilmeye olanak tanıyacak şekilde gerçekleştirilebilir durumdadır. İSKİ fatura borçlarının sorgulanacakları tüm platformlardan tamamen ücretsiz şekilde gerçekleştirilebiliyor olmasına ek olarak, ücret isteyen internet sitelerinin göz ardı edilmesi gereklidir. İSKİ fatura borç sorgulama işlemleri, tamamen ücretsiz olarak sunulan işlemler arasında yer aldıklarından dolayı sürekli olarak aynı şekilde hiçbir ücret ödenmeden gerçekleştirilebilir durumdalar.

Faturaların borç bilgilerinin sorgulanmasının yanı sıra borç ödeme işlemlerinde de resmi internet adresleri üzerinden hiçbir şekilde komisyon alınmadan ödemeler tamamlanabilir durumdadır. İSKİ fatura borç sorgulaması tamamlandıktan sonra eğer mevcutsa, borçların tamamının ödemesi gerçekleştirilerek, ilerleyen zamanlar içerisinde kesintisiz şekilde İSKİ hizmetinin kullanılabilmesi mümkündür.

İSKİ Fatura Borç Ödeme Noktaları Neler?

PTT Şubeleri

İSKİ fatura borç sorgulama yapabilme olanağını sağlayan yetkili merkezler aynı zamanda borç ödemeyi gerçekleştirebilme olanağını da sağlarlar. PTT şubeleri üzerinden yapılan sorgulamaya göre, İSKİ aylık fatura ödemesi yapılabilir.

Anlaşmalı Bankalar

İSKİ ile anlaşmalı olan tüm bankalar, internet bankacılığı yöntemiyle veya otomatik ödeme talimatı yöntemiyle borç ödeme noktaları olarak ön planda yer alırlar. Tüm aboneler için, bankaları kullanma yöntemiyle beraber tahsilat gerçekleştirebilme olanağı sunulur.

 • Garanti Bankası
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi
 • Akbank
 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Finansbank
 • HSBC
 • ING Bank
 • TEB
 • Denizbank
 • Türkiye Finans
 • Ziraat Bankası
 • Kuveyt Türk
 • Şekerbank
 • Anadolubank
 • Alternatifbank
 • Albaraka Türk
 • Burgan Bank
 • Fiba Banka

İSKİ E-Şube

İSKİ tarafından resmi olarak oluşturulan e-şube, abonelerin borçlarını tahsil edebilecekleri platformlardan biridir. İSKİ fatura borcu sorgulama yapmaya olanak tanıyan e-şube aynı zamanda fatura borcunun hızlı şekilde ödenebilmesi olanağını da sunar.

E-Devlet

E-Devlet, en güvenilir borç sorgulama ve ödeme noktalarından biridir. Kredi kartı kullanımıyla beraber, İSKİ tarafından düzenlenen fatura borcunun ödenebilmesi ayrıcalığı sağlanır.

Yorum yapın