İş Bankası Vadeli Hesap Faiz Oranları

İş Bankası hesap türleri incelendiğinde bunlar temel olarak kendi içerisinde vadesiz ve vadeli hesap olarak ikiye ayrılmaktadır. Vadeli mevduat hesabı genellikle birikim yapmak amacıyla kullanılan ve belli bir oranda kazanç sağlayan hesaplar olarak bilinmektedir. Banka hesabına yatırılan para üzerinden yapılan işlemler neticesinde faiz ödemesi alınmaktadır.

Vali mevduat hesabına yatırılan para belli bir süre hesapta kalması sözüyle İş bankası vadeli mevduat hesabında bırakılmaktadır. Para yatırma işlemi esnasında vadenin ne kadar olduğu, vade bitiminde hesap sahibinin ne kadar faiz geliri elde edeceği önceden öğrenilebilmektedir. Bu hesapların en önemli avantajları ise herhangi bir risk barındırmamasıdır. Genellikle yatırım denilince hemen akla risk gelse de bu durum İş bankası vadeli hesap için geçerli değildir.

İş Bankası Vadeli Mevduat Hesabı

İş bankası vadeli hesap sahibi olmak için öncelikle buna yönelik olarak başvuru yapılması gerekmektedir. Açılan vadeli hesaplar 1 ay, 6 ay, 3 ay, 1 yıl, 3 yıl ve 2 yıl olacak şekilde ya da istenilen gün sayısı üzerinden vade yapılmaktadır. Açılan hesabı kullanabilmek için hesaba en az bin lira tutarında para yatırılmalıdır.

Vadeli hesap vade sonunda kapatılmadığı takdirde aynı vade ve güncel faiz oranı üzerinden tekrar yenilenmektedir. Bunun için hesap kapatmaya yönelik olarak bir talimat verilmemiş olması gerekmektedir. Vadeli mevduat faiz oranları hakkında detaylı bilgiler İş bankası internet sitesi üzerinde detaylı şekilde yer almaktadır.

İş Bankası Vadeli Mevduat Hesap Türleri

İş Bankası vadeli mevduat hesap kendi içerisinde birkaç çeşide ayrılmaktadır. Bunlar içerisinde vadeli kumbara hesabı, vadeli TL Mevduat hesabı, vadeli döviz tevdiat hesabı, vadeli altın hesabı, altın hesap, değişken hesap, birikimli mevduat hesabı, şubesiz vadeli mevduat hesabı ve düzenli birikim talimatı yer almaktadır. Bu hesapların her biri yatırım ve birikim yapmaya yönelik olup tasarruf yapımını teşvik etmektedir.

Vadeli mevduat hesapları arasında seçim yaparken hesaplardan birinin daha kolay seçilebilmesi adına site üzerinde karşılaştırma seçeneği bulunmaktadır. Buna göre düşünülen hesaplar listeye eklenmekte ve para birimi, vade, para yatırma çekme dönemi, hesap açılış kanalı, müşteri türü ve buna benzer özelliklere göre ayrılmaktadır. Böylelikle İş bankası vadeli hesap seçimi daha kolay yapılmaktadır.

İş Bankası Vadeli Hesap Nasıl Açılır?

İş Bankası vadeli mevduat hesabı açmak için banka pek çok seçenek sunmaktadır. Buna göre en sık kullanılan yöntem en yakın İş Bankası şubesine gidip başvuruda bulunmaktadır. Yüz yüze bankacılık işlem yapmaktan memnun kalan insanlar genellikle şube başvurularını tercih etmektedir. Bunun yanı sıra İş Bankası internet şubesi, telefon şubesi, İşcep mobil uygulaması gibi yollarla da vadeli mevduat hesabına sahip olunmasını sağlamaktadır. Hesap açtırmak isteyen kişiler kendilerine en uygun başvuru seçeneğini tercih edebilir.

İş Bankası Vadeli TL Hesabı

Vadeli hesap türleri içerisinde en sık kullanılan hesap türlerinin başında Vadeli TL hesabı gelmektedir. Bu hesap için uygulanacak olan faiz oranı vadeye bağlı olarak farklılık göstermektedir. Hesaba yatırılacak olan paranın alt limiti bin liradan başlamakta ve kırk bin, yüz bin, iki yüz elli bin, beş yüz bin diye ilerlemektedir. Bu tutarlar üzerinden alınacak olan faiz oranı ise yirmi sekiz gün üzerinden başlamakta ve yedi yüz otuz iki gün ve üzeri olacak şekilde hesaplanmaktadır. Tutar ve gün arttıkça buna bağlı olarak elde edilen gelir de artmaktadır. İş bankası açılan Vadeli TL hesapları için avantajlı faiz oranları uygulamaktadır.

İş Bankası 100.000 TL 32 Gün Vadeli Hesap Getirisi Hesaplama

İş Bankasına para yatırmayı düşünüyorsanız eğer ne kadar getirisi olur diye örnek bir hesaplama yaptık ve işte yatıracağınız 100.000 TL için 32 ay sonuna alacağınız net faiz getirisine bakalım.

  • Mevduat: 100.000 TL
  • Yıllık Faiz Oranı: % 10,10
  • Net Getiri: 752,66 TL
  • Toplam Kazanç: 100.753 TL

Yorum yapın