İş Bankası Kredi Kullanma ve İş Bankası Kredi Avantajları Nelerdir?

İş Bankası kredi türleri arasından istediğiniz birine başvuru yapmadan önce bu yazımızı okumanızı öneriyoruz. İş Bankası bünyesinde müşterilere sunulan hemen her krediyi diğer rakip bankalar ile karşılaştırıyoruz. Bankalar, sundukları faiz oranları ve faiz oranları ile yarışa girerler. En uygun faiz oranlarını sunan banka sizlerinde tahmin edeceği üzere en çok krediyi sağlar. Bu sayede bankanın bünyesinde yer alan maddi olanaklar çok artar. İş Bankası da yine bu tarzda hizmetler sunmaktadır. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi temel kredi çeşitleridir. Bunlar hemen her banka bünyesinde yer alır. İş Bankası kredi türleri arasında da yine bu kredilerde yer almaktadır. Kredi çekmeden evvel sizler için sektörü her yönüyle araştırdık.

İş Bankası Kredi Türleri

İş Bankası kredi olanakları arasında bazı avantajlar oldukça verimlidir. Bu kredilerin en büyük olanakları arasında İş Bankası çalışanlarına sunulan özel paketler yer almaktadır. Buna ek olarak İş Bankası hisseleri arasında yer alan işletmelerde çalışan kişilerde bu uygun kredilerden faydalanabilir. Bu işletmeler arasında Bayındır Hastanesi gibi özel kuruluşlar yer almaktadır. Onlara çok daha uygun kredi fırsatları sunulmaktadır. İş Bankası kredi çeşitlerine dair yapılan araştırmalarımızı sizlerle paylaşalım.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Özellikleri

İhtiyaç kredisi denilen kredi olanağı, temel ihtiyaçlarınıza yönelik olarak sunulmaktadır. Tüketici kredileri hangi yönde harcama yapacağınıza takılmaz. Bankalar konut kredisinde verilen parayı eve vermeniz için verir ve kontrol eder ancak tüketici kredilerinde alınan parayı harcamak tamamen sizin kontrolünüzdedir. İş Bankası kredi türleri arasında yer alan ihtiyaç kredilerinin özelliklerine bakalım.

 • Güncel krediler arasında yer alan Yaz kredisi kampanyası en uygun İş bankası kredi çeşitidir.
 • Bu kredi bünyesinde 48 aya kadar vade sunulmaktadır.
 • Aktif olarak sunulan kredi faizi %1,77 olarak sunulmaktadır.
 • Bu kredi için minimum kredi tutarı 3.000 TL olarak sunulmaktadır.
 • Maksimum kredi limiti bulunmamaktadır. Tarafınıza ait kredi notuna göre burada uygulama yapılır ve talepleriniz değerlendirilir. Ancak kağıt üzerinde kredi limiti 9.999.999 TL olarak bilinmektedir.

İş Bankası kredi çeşitleri arasında yer alan tüketici kredisi aktif olarak uygun bir kredidir. Kredinin sunduğu faiz oranı güncel birçok ihtiyaç kredisine göre iyi bir seviyede yer almaktadır. Eğer kredi notunuz yeterliyse bu süreçte İş Bankası tüketici kredisine odaklanmanız yararlı olacaktır.

İş Bankası Konut Kredisi Özellikleri

İş Bankası tarafından sunulan konut kredisi bazı bankaların gerisinde kalmaktadır. Bu banka bünyesinde sunulan konut kredisi için iki farklı sonuç bulunmaktadır. Bu kredilerden bir tanesi sigortalı olarak sunulur ve diğeri de sigortasız olarak verilmektedir. Bizler konut kredisi gibi büyük tutarların sigortasız olarak alınmasını kesinlikle önermiyoruz. İş Bankası sigortalı konut kredisi hemen her haliyle güvence sunmaktadır. Dilerseniz bu kredinin fırsatlarına bakalım. İş Bankası kredi özellikleri şu şekildedir:

 • Kredi bünyesinde %1,47 oranında faiz uygulaması yapılmaktadır.
 • Bu kredi en az 5.000 TL olarak sunulmaktadır.
 • Bu kredinin en büyük tutarı 500.000 TL’dir.
 • Bu kredinin ödenmesi noktasında 3 çeşit bulunmaktadır. Bu ödeme çeşitleri şunlardır:
  • Aylık kredi taksiti ödeme,
  • 2 ayda bir kredi taksiti ödeme,
  • 3 ayda bir kredi taksiti ödeme,
 • Son olarak bu kredide erteleme olanağınız bulunmaktadır. Taksi ödemelerini kredi çekim tarihinden itibaren 2 ile 6 ay arasında erteleyerek sonradan başlatabilirsiniz.
 • Hayat sigortası bedeli kişinin yaşına ve kredi tutarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu masraf 300-500 lira aralığında değişmektedir. Bu tutar başvuru aşamasında tarafınıza bildirilir ve onayınız alınmadan yansıtılmaz.

Bu kredi konut kredisi sektörünü incelediğimizde biraz geride kalmış gibi görünüyor. Daha uygun kredi faizlerini sunan bankalar bulunmaktadır. Konut kredisinde uygun faiz oranı yakalamak istiyorsanız Ziraat Bankasını tercih edebilirsiniz. İş Bankası kredi fırsatından farklı olarak bu banka bünyesinde çok daha uygun faiz oranları sunulmaktadır.

İş Bankası Taşıt Kredisi Özellikleri

İş Bankası taşıt kredisi araba veya ticari araçlar almak için sunulmaktadır. Kredi bünyesinde verilen paranın bir araca harcanması şart koşulmaktadır. İş Bankası bünyesinden sunulan bu taşıt kredisi de bazı bankaların gerisinde kalmaktadır. Eğer memursanız ve maaşınızı Ziraat bankasından alıyorsanız bu durumda muhakkak kredilerinizi Ziraat Bankasından almanızı öneriyoruz. Yine taşıt kredisi içinde ziraat bankası %0,10 daha az faiz uygulamaktadır. İş Bankası kredi özellikleri şu şekildedir:

 • Uygulanan faiz oranı %1,73 olarak belirtilmektedir.
 • En düşük kredi miktarı 5.000 TL olarak sunulmaktadır.
 • En yüksek kredi miktarı 200.000 TL olarak sunulmaktadır.
 • Tahsilat ücreti olarak yüzde 5 oranında kredi tutarından tahsilat yapılmaktadır.

Yorum yapın