İş Bankası Kredi Kartı Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılır? Özellikleri Nelerdir?

İş Bankası kredi kartı yapılandırma konusunda oldukça büyük olanaklar sunan bir bankadır. Günümüzde hemen her banka, yapılandırma kredisi olanağı sunmaktadır. Kredi kartları bizlere dönem bazlı harcama yapma olanağı sunmaktadır. Kredi kartları bünyesinde yer alan borçlarınızı güncel olarak ödemekte zorlanıyorsanız bu durumda kredi kartınızı yapılandırmanız faydalı olacaktır. İş Bankası kredi kartı yapılandırma için ekstre bazlı veya toplam borç bazlı yapılandırma taleplerinde bulabilirsiniz. Kredi kartını yapılandırma kararına varmadan önce çok fazla zaman geçirmemeniz gerekmektedir. Kredi kartları uygulamaya koydukları gecikme faizleri nedeniyle hemen herkesin borcunu ulaşılamaz boyutlara taşıyabilir.

Kredi kartınızın borcu faiz altında çok fazla ilerlemeden, kredi kartı yapılandırma işlemlerini başlatmanız gerekmektedir. Bu sayede kredi kartı borcunuzu daha kolay şartlar altında ödeyebilirsiniz. Kredi kartı yapılandırma işlemi bünyesinde 2 çeşit bulunmaktadır. Kredi kartınızın yapılandırılması için 6 veya 48 aylık iki alternatif yöntem yer almaktadır diyebiliriz. Tabi bu yapılandırma eylemlerinin uygulanmasında ana söz sahibi bankadır. Banka onay vermediği sürece kişinin çabaları pek de netice vermeyecektir. Erken ve banka faizi fazla uygulamadan bu yapılandırma başvurusunu yapmanız daha faydalı olacaktır.

İş Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Ekstre Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Ekstre taksitlendirme İş Bankası bünyesinde kullanılabilir bir eylemdir. Kredi kartı ekstrenizi çok fazla yüksek harcamalarla yorulduysanız, bu durumda kredi kartınızın durumu için mevcut ekstre borcunu taksitlendirmeyi deneyebilirsiniz. Bu süreçte uygulanan faiz normal bir ihtiyaç kredisinden çok daha fazladır. İş Bankası kredi kartı yapılandırma işlemi için uygulanması muhtemel olan kredi faizleri şu şekildedir:

  • 3 taksit için %2,45 oranında faiz uygulanmaktadır.
  • 6 taksit için %6,25 oranında faiz uygulanmaktadır.

Bu başvuruyu yapmak için en yakın İş Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bu sayede çok daha iyi bir şekilde bilgi alabilir, alternatif borç yapılandırma tekliflerini alabilirsiniz. Bu süreçte banka yetkilileri ile olumlu temaslar sunmanız gerekir.

İş Bankası Kredi Kartı Yapılandırma İhtiyaç Kredisi ile 48 Aya Kadar Mümkün!

İş Bankası kredi kartı yapılandırma işlemi için yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise ilgili ihtiyaç kredilerinden birine başvuru yapmak olacaktır. Bu talep ile bankaya gitmeniz durumunda size borcunuza göre vade sayısı esneklik arz etmekle birlikte en uygun ihtiyaç kredisi lanse edilecektir. Kredi çekerken sizlere sunulan faiz oranlarına dikkat etmeniz daha faydalı olur. Eğer kredi kartı borcunuz henüz banka tarafından “tehdit” konumuna gelmediyse, bu başvuruyu kendiniz bile yapabilir kabul edilmesi durumunda ihtiyaç kredisiyle kredi kartı borcunu ödeme işlemini yaparak hayatınıza tek bir kredi borcuyla devam edebilirsiniz. Eğer banka size bu konuda olanak tanımıyorsa şubeye giderek direkt olarak borç ödeyeceğinizi bildirmeniz halinde bankaların size olan bakış açısı daha iyimser yönde değişecektir. Bu süreçte sizlere sunulan kredi faiz itibariyle %2 seviyesinde seyredebilir.

Yorum yapın