İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kaç Günde Sonuçlanır?

İş Bankası kredi kartı başvurusu yapmak isteyenler için direkt İş Bankası yetkilileri aracılığıyla aldığımız bilgileri kullanarak bir içerik hazırladık. İş Bankası bünyesinde yer alan kredi kartları sayesinde hemen her türlü harcamanızı yapabilirsiniz. Kredi kartı sizlere ekonomik anlamda özgürlük sunacaktır. Kredi kartınızı kullanarak bu ay alım yaptığınız harcamaları, bir sonraki ay ödeme olanağını bulabilirsiniz. Yine aynı şekilde yasal sınırlar içerisinde taksit yapılması uygun olan ürünlerden birini alırsanız da taksitlendirme yapma olanağınız bulunmaktadır.

İş Bankası kredi kartı ile yapabileceğiniz tüm işlemler bu kadarla da sınırlı değil. İş Bankası kredi kartıyla özel iş yeri kampanyalarından faydalanabilir, bunlara ek olarak acil nakit ihtiyaçlarınızda hemen en yakın ATM’ye giderek para çekebilirsiniz. İş Bankası kredi kartı başvuru arifesinde sizlere kredi kartı kültüründen bahsettik. Son olarak kredi kartının doğru kullanılması durumunda çok verimli bir ekonomik destek olduğunu belirtelim. İyi kullanırsanız size zararı olmayacaktır ancak harcama ve borç ödeme bilinci olmayan kişilerin kredi kartı edinmesi hayatlarının solmasına neden olabilir. Bu süreçte yapılan harcamalara “aylık gelir” bandında dikkat etmek gerekir.

İş Bankası kredi kartı başvurusu için yapabileceğiniz alternatif yöntemlerden ilki hiç şüphesiz en yakın İş Bankası şubesine gitmek olacaktır. Şubeye gitmeniz durumunda daha önce hizmet aldıysanız yaklaşık 5 dakika içerisinde kredi kartı başvurusu yapıp uzaklaşabilirsiniz. Eğer daha önce İş Bankası bünyesinde müşteri olmadıysanız, bu süreç yarım saate kadar uzayabilir. Bizler iyi ve nitelikli bir tüketim için en doğru kredi kartının seçilmesi görüşündeyiz. İş Bankası şubelerine her kredi kartının özelliklerini ve ayrıcalıklarını öğrenmek maksadıyla gitmeniz gereklidir. Bu şekilde daha emin başvurular yapabilirsiniz. İş Bankası kredi kartı başvurusu için yapabileceğiniz diğer alternatif kredi kartı başvuru yöntemlerinden bahsedelim.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu İnternet Sitesinden Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi kartı başvurusu için tercih edebileceğiniz en kısa yollardan bir tanesi de İş Bankası resmi web sitesi üzerinden başvuru yapmak olacaktır. İnternet tarayıcınıza “İş Bankası hızlı kredi kartı başvurusu” yapmanız durumunda en üst sırada çıkan sütunlardan birine tıklamanız yeterli olacaktır. İş Bankası hızlı kredi kartı başvurusu için açılan sayfanın başında yeşil renkte TURKIYE IS BANKASI [TR] | https:// yazdığından emin olun. Burası sizlerin doğru ve güvenli İş Bankası sitesi içerisinde olduğunuzu işaret etmektedir. Bu sayfaya giriş yaptıktan sonra 5 çeşit İş Bankası kredi kartı çeşidi arasından seçim yapmanız gerekecek. Bu seçimden önce kartlar hakkında şubeye direkt ulaşarak bilgi almanızı öneriyoruz. Ancak memur ve dengi çalışanlar için bizler direkt Maximum kart önerisinde bulunabiliriz. Düşük faiz oranları ve ortalama kullanım hakları ile yeterli bir kart profili çizmektedir. Ek olarak bu kart bünyesinde yıllık aidat bedeli de alınmamaktadır. İş Bankası kredi kartı başvurusu internetten yapılmak istendiğinde sizden istenen bilgiler şu şekildedir:

  • Kimlik numaranız,
  • Telefon numaranız,
  • Aylık geliriniz.

Burada hemen her soruya doğru ve eksiksiz olarak cevap vermeniz gerekmektedir. Hemen her başvuruda göze çarpan yanıltıcı aylık gelir beyanı size banka şubesi tarafından olumsuz puan olarak yansıtılır. Bu nedenle tamamen doğru bilgilerin girildiğinden emin olun. Kredi kartı başvuru İş Bankası bünyesinde dakikalar içerisinde “ön onay” sürecinden geçecektir. Tarafınıza ilk aşamada SMS, sonrasında ise arama yoluyla dönüş yapılır.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Mesajla ve Telefonla Arayarak Nasıl Yapılır?

İş bankası kredi kartı başvurusu SMS ile yapılmak isteniyorsa ekstra bir mesaj ücreti yoktur. Bu süreçte sizin hizmet aldığınız operatör firması tarafından, hattınıza tanımlanan mesaj haklarından 1 adet düşüş yapılackatır. Bu başvuruyu SMS ile yapmak için:

“AIDATSIZ yaz boşluk bırak, kimlik numaranı tuşla ve 4402’ye mesaj gönder.”

Bu başvuru sonrasında iş bankası ön onay robotları tarafından kredi notunuz değerlendirilip geri dönüş dakikalar içerisinde yapılacaktır. SMS ile kredi kartı başvurusu İş Bankası bünyesinde onaylandıysa, bu durumda biraz beklemek yeterli olacaktır: Tarafınıza İş Bankası kredi kartı departman yetkilileri tarafından başvuru tarihinden sonra gelen ilk 3 iş günü içerisinde geri dönüş yapılacaktır. Aynı başvuruyu telefon çağrısı ile yapmak isterseniz bu durumda İş Bankası çağrı merkezi 0850 724 0724 üzerinden destek alabilir aynı zamanda bilgi de alma fırsatı bulabilirsiniz. Kart ortalama onay tarihi itibariyle 10 iş gününde tarafınıza teslim edilecektir.

Yorum yapın