İnternetten Kredi Kartı Başvurusu Yapıp Vazgeçenler!

İnternetten kredi kartı başvurusu yapmak artık hemen herkes tarafından bilinen ve gerektiğinde uygulanan bir kavram. Hal böyle olunca internet üzerinden yapılan kredi kartı başvuruları bir hayli artıyor. Kimi zaman yerli yerinde başvurular yapılırken, kimi zamanlarda ise pişmanlık getirisi olan ve insanları zor durumda bırakan başvurular gündeme geliyor. Yanlışlıkla yapılan veya sonrasında olumsuz görülen kredi kartı başvuruları için bankaların çok can sıkan taktikleri bulunuyor. Başvuru esnasında her ne kadar kredi kartı almak isteyen kişinin kimlik numarasını ediniyor olsa da bankaların siz banka şubelerine gidip kredi kartı sözleşme evraklarını imzalamadan yapabilecekleri hiçbir şey yok. Bankalar bu konuda sadece sizden ön talep alma hakkına sahipler. İstenmeden yapılan kredi kartı başvuruları nedeniyle hiçbir banka veya kredi kartı basma yetkisine sahip olan kuruluş adınıza kart basımı yapamaz. Bu gibi durumlarda banka zaten sizinle birçok kez iletişime geçmek isteyecektir.

İnternetten Kredi Kartı Başvurusu Yaptıktan Sonra Gelen Telefonlar

İnternetten kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra orada verdiğiniz telefon numarasına birçok arama yapılacaktır. Bu gibi başvurular ile gündeme geldiğinizde bankalar sizi durmadan arayacaktır. Bankaların çağrıları sizleri rahatsız edici seviyeye muhakkak gelir. Her ne kadar yeni düzenleme yapılsa bile bankaların bu rahatsızlık seviyesinde sorun çıkaran telefonları gerilemiyor yani azalmıyor. Bankalar tarafından arandığınızda kredi kartı almaktan vazgeçseniz bile telefonu açın. Bu telefonu açtıktan sonra müşteri temsilcisine bir başka banka ile görüşme yaptığınızı belirterek veya benzet bahaneler sunarak bir daha aranmak istemediğinizi söyleyin ve başvuru detaylarını iptal edin. Kredi kartı başvurusunu iptal etmek aslında çok kolay bir eylemdir. Bankalar bu görüşmede sizlere pazarlama yönünde yaptırımlar diretecek olsa bile sizler bu görüşmede istediğiniz kararı verebilirsiniz.

Banka Sizden Onay Almadan Kredi Kartı Basamaz!

Bankadan habersiz kredi kartı gelmesi durumu sitemiz bünyesinde yer alan bir başka içerikte anlattığımız üzere imkansızdır. Bankaların sizler banka şubesine gelip sözleşme imzalamadan size kart vermesi diye bir ihtimal yoktur. Başvuru bir süre aktif kalır sonrasında sistem silinir ve sizin kredi kartıyla hiçbir ilginiz o an itibariyle kalmaz.

Yorum yapın