İninal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? İninal Kart Nasıl Alınır? Nasıl Kullanılır?

Kredi kartı ya da banka kartı kullanılarak internet üzerinden yapılan ödeme işlemleri, gün içerisinde neredeyse milyonlarca adete ulaşmaktadır. Kişilerin bir kısmı fatura ödemesi gerçekleştirirken, kimisi alışveriş yapmakta ya da oynamış olduğu online oyunlar için gereken tutarların ödemesini gerçekleştirmektedir. Özellikle oyun sektöründe kişiler ödeme yapabilmek adına farklı sorunlar ile karşılaşabilmektedir. Bunların başında da oyun oynayan ve para yatırması gereken kişilerin yaşlarının 18’in altında olması gelmektedir. Yaş sınırı nedeniyle bankalardan kendi adına bir hesap ya da kredi kartı alamayan kişiler, bu durumda farklı alternatiflere yönelmektedirler. Burada da en güvenilir alternatif olarak ininal kart başvurusu yapıldığından söz edebiliriz.

İninal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İninal kart başvurusu yapmadan önce kişilerin bu kart hakkında bilmesi gereken en önemli noktalara değinmek doğru olacaktır. İninal kart, ön ödemeli kart olarak bilinmektedir. Yani, kişiler bu karta önce para yatırmakta, sonrasında da bakiyelerinde bulunan tutarlar üzerinden alışveriş yapabilmektedirler. Şuan İninal kart satışı yapan kurumlara baktığımız zaman Migros, Tansaş ve PTT karşımıza çıkacaktır. Bu kurumlardan herhangi birisine giderek sadece birkaç dakika içerisinde kartınızı alabilir ve içerisine de bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Şuan Türkiye genelinde İninal Kart işlemleri için belirlenen fiyat 5 TL’dir. Bu ücret, kart teslimatında yapılması gerekmektedir.

İninal kart başvurusu yapan kişilere kartları aynı anda teslim edilecek ve kart Master Card logolu olacaktır. Bu sizlerin sadece internet üzerinden ödeme yapmasına değil, aynı zamanda market alışverişlerinde de kullanmanıza olanak sağlayacaktır. İster Türkiye’de isterseniz de dünyanın dört bir yanında Master Card logosu olan her yerde İninal kartınızı kullanarak alışveriş işlemlerinizi taamlayabilirsiniz.

İninal Kart Avantajları Nelerdir?

İninal kart başvurusu yapan kişilere baktığımız zaman büyük bir çoğunluğunun aslında kredi kartı kullanıcısı olduğunu görmekteyiz. Kişiler hali hazırda bulunan kredi kartları ile internet üzerinden ya da POS cihazlarını kullanarak işlemlerini tamamlamasına rağmen, neden bu kartları kullandıklarını merak eden kişiler için, doğrudan güvenlik tedbirlerinden söz edebiliriz. İninal kart doğrudan ön ödemeli olduğundan dolayı, kart sahipleri hesaplarına alışveriş için gereken tutarı yükleyebilir ve kendi kredi kartı bilgilerini hiçbir şekilde bir yere girmeden, doğrudan İninal kartlarını kullanarak alışverişlerini tamamlayabilecektir. Bu da kredi kartı konusunda dolandırılma olaylarının neredeyse sıfıra inmesi konusunda kişilere destek olan bir konudur.

İninal kart başvurusu
İninal kart başvurusu

İninal kart başvurusu yapacak olan kişilerin elde edebileceği diğer avantajları da şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. İninal kart bakiyenizi, dilediğiniz tutarlarda yükleme yapabilirsiniz. Yatırma işlemi için minimum 25 TL değerinde tutar yatırmanız gerekecektir.
  2. Master Card özelliği olmasından dolayı herhangi bir banka ya da kredi kartınız yoksa bile, doğrudan kartı alabilir, içerisine yükleme yapabilir, internet üzerinden ya da doğrudan POS cihazı kullanarak ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.
  3. Kart alırken sizlerden hiçbir şekilde kişisel bilgi talep edilmemektedir. Bundan dolayı internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde kişisel bilgilerinizi paylaşma zorunluluğunu da ortadan kaldırmış oluyorsunuz.
  4. İnternet üzerinden alışveriş yaparken kredi kartı ya da banka kartı bilgilerinizi tuşlamaktan çekiniyorsanız, doğrudan İninal kart başvurusu yaparak kartınızı alabilir, alışverişinizin toplam tutarı kadar bakiye yükleyebilir ve İninal kart bilgilerinizi kullanarak alışverişinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.
  5. Sevdiklerinize kredi kartınız üzerinden ek kart çıkartma zorunluluğunu İninal kart ile ortadan kaldırabilirsiniz. Onlar için alacağınız İninal karta her ay düzenli olarak yükleme yapabilir ve onların da acil durumlarda kullanabilecekleri ön ödemeli bir kart sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz.
  6. İninal kart ile anlaşması bulunan üye işyerleri ya da internet siteleri üzerinden alışverişlerinizi daha hızlı ve hesaplı bir şekilde yapabilirsiniz.
  7. Yapacağınız maddi yardımlar için İninal kart alabilir ve doğrudan kart içerisine bakiye yükleyerek, kişilere verebilirsiniz.
  8. İninal kart almak isteyen kişilerde 18 yaş şartı aranmamaktadır. Bu karta sahip olmak için en az 12 yaşında olmak yeterlidir. Ancak, PTT’den yapılacak işlemlerde en az 15 yaş şartı aranmaktadır.

İninal Kart Şifresi Nasıl Belirlenir?

Tansaş, Migros ya da PTT merkezlerinden alacağınız İninal Kart, bankalardan alınan hesap kartı ya da kredi kartları ile aynı şekildedir. Üzerinde yine ödemelerde gerekli olan 16 haneli kart numarası, CVC güvenlik kodu ve son kullanma tarihi gibi ibareler yer almaktadır. Kartı aldıktan sonra aktivasyon konusunda herhangi bir sorun yaşamışsanız, doğrudan İninal kartın internet sitesine girerek işlemlerinizi yapabilir ve kartınızın şifresini belirleyebilirsiniz. Bununla birlikte, ininal kart başvurusu sonrasında, alışverişlerde bu kartı kullanabilmek için şifrenizi de belirlemeniz gerekmektedir. Kartın ilk etaptaki şifresi, kartın ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numarasının son dört rakamını kullanmanız gerekmektedir. Eğer bu şifreyi değiştirmek isterseniz de, PTT Matik noktalarına giderek şifrenizi değiştirebilirsiniz.

İninal kart başvurusu sonrasında, yapacağınız işlemlerde peş peşe 3 kez şifrenizi yanlış girerseniz, kartınız bloke olacaktır. Bunun için İninal Kart teknik destek ekibinden yardım almanız gerekmektedir.

Yorum yapın