Halkbank Kredi Çeşitleri ve Avantajları Nelerdir?

Halkbank kredi hakkında bilinmesi gereken hemen her şeyi içeren bir içeriği sizlere sunuyoruz. Bu içerik bünyesinde yer alan bilgiler ışığında Halkbank kredi fırsatları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Halkbank kredi çeşitleri de diğer bankalar gibi 3 temel statü altında toplanmaktadır. Bu 3 temel statüyü baştan sonra sıralayacak olursak: konut kredileri, taşıt kredileri ve ihtiyaç kredileri en 5yaygın olan Halkbank kredi çeşitleridir. Bu krediler çevresinde şekillenen bir ekonomi bizleri bekliyor diyebiliriz. Günümüz ihtiyaçları göz önünde bulundurulduğunda onca büyük harcama yapıyoruz ki, bir noktada kredi çekmek kaçınılmaz bir son olarak karşımıza çıkıyor. Halkbank kredi kampanya ve fırsatları da bizlere sunulan alternatifler arasında yer alıyor. Dilerseniz bu bankayı biraz daha yakından inceleyelim.

Bu bankanın büyük hisse payı Türkiye Varlık Fonu bünyesinde yer almaktadır. Bu da bu bankanın bir kamu kuruluşu olduğu gerçeğini ortaya çıkarmaktadır. Kamu bankaları özel sektöre hizmet eden bankalardan çok daha farklıdır. Bu bankalar ilk olarak daha resmi ve yasalara bağlı işlemler yaparlar ayrıca bu bankalar bünyesinde çok karışık kampanyalarda göremezsiniz. Her şey son yapılan bankacılık düzenlemesine paralel olarak uygulanır ve halka sunulur. Bu sayede kolay bir kullanım ve şeffaf hizmet potansiyeli tam anlamıyla sağlanır. Halkbank kredi çeşitleri için yaptığımız çeşitli yorumlara değinelim.

Halkbank Kredi Çeşitleri : İhtiyaç Kredisi

Halkbank kredi çeşitleri arasında ilk durağımız sizlerinde gördüğü üzere ihtiyaç kredileri. Bu noktada sizlere hayatın sunduğu ihtiyaçlara cevap verecek paraları Halkbank yetkilileri sunuyor. Kaliteli ve iyi bir ihtiyaç kredisinde faizin durumu çok büyük önem arz etmektedir. Faiz eğer sorun çıkarıyorsa, ihtiyaç kredisine kesinlikle yaklaşmamanız gerekmektedir. Ayrıca uzun vadeli kredi sahibi ile kıs7a vadeli kredi sahibi arasında çok fark vardır. Bu farkları ve genel hatlarıyla Halkbank tarafından sunulan ihtiyaç kredisini değerlendirme altına alıyoruz. İşte Halkbank tüketici kredisi özellikleri:

 • Halkbank bünyesinde yer alan en uygun ihtiyaç kredisi maaşınızı Halkbank bünyesinden alma şartını öne sürmektedir.
 • Bu kredi için en düşük kredi işlem tutarı 1.000 TL olarak sunulmaktadır.
 • Bu kredi bünyesinde sunulan en büyük işlem limiti 50.000 TOL olarak lanse edilmektedir.
 • Kredi faiz oranı %1,63 olarak yer almaktadır.
 • Hemen her ihtiyaç kredisinde yasal zorunluluklar nedeniyle yer alan, 48 aya kadar vade seçeneği de yine bu platformda yer almaktadır.
 • Kredi tahsis ücreti 300 TL seviyesinde seyretmektedir.

Açık konuşmak gerekirse günümüz şartları altında en uygun ihtiyaç kredilerinden bir tanesi Halk Bank bünyesinde yer alıyor. Bu kredi diğer rakip bankalar tarafından sunulan kredilere göre çok uygun bir faiz oranını bünyesinde barındırıyor. Devlet politikalarının yaptığı hareket direkt olarak kamu bankalarına yansır. Halkbank kredi faiz oranları da bu nedenle şu sıralar oldukça uygun seviyelerde seyrediyor.

Halkbank Kredi Çeşitleri : Konut Kredisi

Halkbank konut kredisi 3 çeşitte sunulmaktadır. Bizler memur ve orta segment çalışanı hitap eden paketi seçerek bir değerlendirme yaptık. Konut sektörü üzerinde yaşanan dalgalanmaları hemen herkes biliyordur. Devlet yetkilileri sıcağı sıcağına atlattığımız seçim süreci öncesinde konuya istinaden Ziraat Bankası bünyesinde ciddi bir çalışmaya imza atmıştı bu düzenleme belli oluyor ki Halkbank kredi faizlerine de yansıtılmış. Dilerseniz Halkbank tarafından sunulan kredi fırsatlarına bakalım. İşte konut kredisi özellikleri:

 • Kredi minimum tutarı 500 TL olarak belirlenmiştir.
 • Bu kredi bünyesinde maksimum kredi tutarı 500.000 TL olarak sunulmaktadır.
 • Bu kredide hemen her konut kredisinde de olduğu gibi 120 aya kadar vade yer alır.
 • Bu lredide %1,38 oranında faiz uygulaması yapılmaktadır.
 • Hayat sigortası bu kredi bünyesinde mecburi konumdadır.
 • Hayat sigortası yaşa ve kredi tutarına göre değişkenlik gösterir.
 • Ortalama verilere göre kredi hayat sigortası ücreti 200 TL civarında olacaktır.

Halkbank Kredi Çeşitleri : Taşıt Kredisi

Halkbank kredi çeşitleri yazımızda son kredi çeşidine geldik. Taşıt kredileri kişinin araç alma talebine karşın verilmektedir. Hemen her içerikte dediğimiz gibi eğer peşinat vermek gibi bir durumunuz varsa araba alırken bankalarla uğraşmayın. Araç firmaları sıfır veya geçmiş yılın sıfır otomobilleri için yüzde sıfır faizli otomobil kredisi vermektedir. Bu krediler bünyesinden birine dahil olarak işlem yapabilir ve faiz ödemeden araba sahibi olabilirsiniz. Halkbank kredi özellikleri şu şekildedir:

 • Kredi bünyesinde ihtiyaç kredisinde de olduğu gibi 48 aya kadar bade sunulmaktadır.
 • Bu kredi ikinci el veya sıfır araçlar için uygundur.
  • Aracın ikinci el olması durumunda uygulanan faiz oranı %1,61 olarak değişmektedir.
 • Bu kredi bünyesinde sabit %1,60 faiz uygulaması yapılır.
 • Kredi bünyesinde hayat sigortası zorunlu olarak sunulur.
 • Ortalama hayat sigortası ücreti 200 TL civarında olacaktır.

Genel olarak piyasa verilerine baktığımızda, %1,80 ile %1,90 aralığında yer alan birçok banka bulunuyor. Gerek sıfır, gerekse de ikinci el araç kredisi talepleriniz göz önünde bulundurulduğunda Halkbank tarafından lanse edilen bu ekonomik destek çok uygun şartları bünyesinde barındırmaktadır. Halkbank kredi türleri arasında uygun olmayan ve sektör bankalarının gerisinde kalan bir kredi göremedik. Memuriyet ve dengi mesleklerde çalışan kişiler için bu kredi büyük ayrıcalıklar taşımaktadır.

Yorum yapın