Halkbank Açık Hesap Nedir? Nasıl Başvurulur?

Halkbank Açık Hesap Nedir?

Kamu bankalarından birisi olan ve müşteri potansiyeli açısından da Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alan Halkbank, kişilerin en uygun yoldan maddi ihtiyaçlarını giderebilmek adına çalışmalarını sürdürmektedir. Yılın her vaktinden en uygun faiz oranları ile kişilerin ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi gibi ihtiyaçlarını karşılamakta olan banka, açık hesap hizmeti ile de herhangi bir ek başvuru işlemine gerek kalmadan, kişilerin nakit ihtiyaçlarına çözüm bulmaktadır. Halkbank açık hesap, kişilerin hem acil nakit ihtiyaçlarını yeni bir kredi başvurusu yapmadan karşılamasını sağlıyor hem de banka kartları ile diledikleri gibi alışveriş yapmalarına olanak tanımaktadır. Ayrıca, açık hesap hizmetinden faydalanabilmek için kişilerin banka hesaplarında para olmasına da gerek yoktur.

Nakit İhtiyaçları İçin Kredili Mevduat Hesabı mı? Kredi Kartı Nakit avans mı?

Halkbank açık hesap, bankacılık işlemlerinde bilinmekte olan kredili mevduat hesabı ile aynıdır. Yani, kişilerin yapacakları başvuru sonucunun olumlu değerlendirilmesi halinde, doğrudan kullanım sağlanabilecektir. Birçok kişi, kredili mevduat hesabının yerine kredi kartını tercih etse de, rakamlar üzerinden hesaplama yapıldığı zaman kredi kartı üzerinden nakit ihtiyaçlar için yapılacak olan nakit avans çekimlerinin, kredili mevduat hesabına göre daha maliyetli olduğu görülecektir. Bundan dolayı kişilerin acil nakit ihtiyaçlarını daha uygun yoldan halledebilmesi açısından, Halkbank tarafından sunulmakta olan ve Açık Hesap ismi verilen hizmetten faydalanmaları daha uygundur.

Halkbank Açık Hesap İle Ne Yapılabilir?

Faydalarından bahsetmiş olduğumuz Açık Hesap hizmetinin kişilere sağlayacağı faydalar ve bilinmesi gereken önemli noktalar da şu şekildedir.

  • Açık Hesap ile birlikte, kişiler limitleri dahilinde ATM noktalarından nakit çekimi yapabilir, kartları ile de POS cihazları üzerinden harcama yapabilmektedir.
  • Açık Hesap üzerinden kişiler farklı bir banka hesabına ya da Halkbank üzerinde bulunan hesaba para transferi yapabilir, fatura ödemeleri gerçekleştirilebilir.
  • Açık Hesap hizmetinden faydalanacak olan kişiler, ödeme işlemleri için sıra beklememektedir. Doğrudan Halkbank ATM noktalarına giderek, dilediklerinde ödeme yapabilirler.
  • Hesap üzerinden yapılan harcamalara günlük faiz uygulaması bulunmaktadır. Ancak, aylık bazda hesaplandığında, kredi kartından yapılacak nakit avans çekiminden daha hesaplı olduğu görülecektir.
  • Açık Hesap ile birlikte, kişilerin nakitlerinin tükendiği durumlarda bir güvence hizmeti verilmekte ve ihtiyacın türü ne olursa olsun karşılanabilmektedir.

Yorum yapın