Halk Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açmak

Yeni yıl itibariyle değişen kredi kartlarının internet ortamında kullanımına dair durum neticesinde, artık kart sahiplerinin onay vermesi gerekiyor. Halk Bankası kredi kartı ya da banka kartına sahipseniz, sadece bir kaç dakikada kartınıza onay verebilir ve tıpkı eskisi gibi internetten alışveriş yapmaya devam edebilirsiniz.

Kredi ve banka kartlarının daha güvenli bir şekilde kullanılabilmesini sağlamak amacıyla geliştirilen yasal prosedürlerden birisi de bu oldu. Önce 17 Ağustos 2017 tarihinde uygulaması planlanan bu yasa, yıl sonuna ertelendi ve sonrasında bazı hazırlıkların tamamlanabilmesi için de 2018 Ocak ayı sonuna kadar tekrar ertelendi. Sonuç olarak 1 Şubat 2018 itibariyle bu yasa artık geçerli ve ister yeni bir kartınız olsun, isterseniz daha önce edinmiş olduğunuz kart olsun, bu kartı internette herhangi bir siteden herhangi bir ürün yada hizmeti satın alırken kullanmak istiyorsanız onay vermeniz gerekiyor.

Halk Bankası Kredi Kartı

Yazımızın devamında özellikle de Halk Bankası kredi kartına sahip olan müşterilerin, bu kartları için nasıl kolay bir şekilde onay verebileceklerine değineceğiz. Nitekim onay verme işlemi son derece basit bir işlem olup, bu işlem için Halk Bankasının şubesine kadar gitmenize de gerek yoktur. Yazımızın devamında ele alacağımız halk bankası kredi kartını internet alışverişine açtırma yöntemleri aynı zamanda banka kartınız için de geçerlidir.

Halk Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer henüz bir Halk Bankası kredi kartına sahip değilseniz, bu durumda kredi notunuzun da uygun olduğunu düşünüyorsanız siz de bankanın resmi web sitesi üzerinden kredi kartı talep formunu doldurarak, başvuruda bulunabilirsiniz. Daha önceden ya da 1 Şubat 2018 tarihinden sonra almış olduğunuz kredi ya da banka kartını internet alışverişlerine açtırmak için ise aşağıdaki yöntemlerden bir tanesini uygulamanız yeterli olacaktır.

Halk Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Bu işlemi yapabilmek için bir kaç farklı seçeneğiniz bulunuyor.

Buna göre;

  1. En yakın HalkBank ATM’sine kadar giderek, kartınıza onay verebilir.
  2. HalkBank kartınızın bağlı bulunduğu hesap ile ilişkilendirilmiş olan telefon hattınız üzerinden; “ONAY” yazıp 3404’e göndereceğiniz bir kısa mesaj ile de ücretsiz bir şekilde kartınızı internet kullanımına açtırabilirsiniz.
  3. Bizzat HalkBank şubesine kadar da gidebilirsiniz.
  4. Telefon Bankacılığı hizmet numarası olan; 0850 222 0 400 numarasını arayarak açtırabilirsiniz.
  5. İnternet Bankacılığı hizmeti üzerinden de kartınız ile ilgili pek çok ayarı kolayca yapabileceğiniz gibi kartınızın internet alışverişleri ile ilgili ayarını da yapabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi bir kaç farklı yöntemden bir tanesi ile kolayca onay verebilir ve internet alışverişlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz.

Halk Bankası Banka Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Yazımızda daha önce belirtmiş olduğumuz; “Halk Bank Kredi Kartının internet alışverişini açtırmak için kullanabileceğiniz yöntemler” aynı zamanda sahip olduğunuz banka kartınız için de geçerli yöntemler olup, bu yöntemlerin herhangi bir tanesini uygulayarak kolay ve hızlı bir şekilde banka kartınızı da internet alışverişlerine açtırabilirsiniz.

Halk Bankası Kredi Kartı E-Ticaret Onayı

E-Ticaret sektörü son yıllarda oldukça fazla gelişme gösterdi ve internet kullanım oranının artmasına paralel olarak bu gelişim süreci devam etmektedir. Bu süreçte pek çok farklı banka müşterileri hem avantajlı fiyatlar hem de ürün çeşitliliğin kolay bulunabiliyor olması ile pek çok alandaki ihtiyaçlarını internet üzerinden sağlamaktadır. Bu bağlamda yeni çıkarılan yasa ile hem kredi hem de banka kartlarının, kart sahibinin bilinçli bir şekilde kullanabilmesi ve genel bir güvenliğinin sağlanabilmesi amaçlanmaktadır. Sadece tek bir defa verilecek bu onay ile dilediğiniz kadar internet alışverişi yapabilmeye devam edebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz de tekrar kapatma imkanınız da bulunuyor. Bu ayarları ve daha fazlasını yapmanız için sizlere internet bankacılığı ya da akıllı telefonunuzdan kullanabileceğiniz mobil bankacılık uygulamasını öneririz.

Yorum yapın