Bankalar Habersiz Kredi Kartı Basıp, Adrese Gönderebilir Mi?

Bankalar Habersiz Kredi Kartı Gönderebilir Mi?

Bankalar habersiz kredi kartı basmak suretiyle bir dönem insanları zor durumda bırakıyordu. Özellikle büyük şehirlerde yaşayıp geçiminde kredi kartından destek alan insanları özellikle tespit eden bankalar binlerce liralık limite sahip olan kredi kartlarını basıp kişi rızası olmadan adreslerine veriyorlardı. Ancak 2015 yılında yapılan bir BDDK düzenlemesi sonrasında bankaların kredi kartı basım hakları da kısıtlandı. Yapılan bu düzenleme sayesinde başvuru yapılmadan kullanmak zorunda kalınan kartların yeniden toplanması hedeflenirken, kişilerinde yaptırımlardan kurtulması amaçlanıyor. Şu anda kredi kartı basma yetkisine sahip olan kurum ve kuruluşların bu denli uygunsuz bir işlem yapması kesinlikle yasaktır. Kredi kartı başvurunun yapılmasına takiben tarafınıza verilecektir. Siz başvuru yapmadan bankalar tarafından gönderilen kredi kartları tamamen yasal suç kapsamında yer almaktadır. Haberim olmadan kredi kartı çıkarılmış diyorsanız, banka tarafından gerekçe arz eden evrakları da toplayarak hukuki süreç başlatabilirsiniz.

Kredi Kartı Basma ve Teslim Etme Yasası Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

İstemeden kredi kartı gönderilmesi konusu hemen herkesin başına gelebilir. Bankalara ciddi bir sıcak para akışı sağlayan kredi kartları, banka çalışanları tarafından birçok farklı oyunla insanlara satılmaya çalışılmaktadır. Kredi kartı başvurusu yapmadan önce bu detayları göz önünde bulundurmanız gerekir. Siz başvuru yapsanız bile onay metinlerine yasal geçerliliği olan bir imza atmadığınız takdirde kredi kartı tarafınıza adınıza çıkarılmış şekilde teslim edilemez. 2015 yılında konuşulmaya başlanan sonrasında ise 01.03.2016 tarihiyle çıkarılan 26095 sayılı kanuna göre bu gibi kredi kartı basım ve dağıtım eylemleri sınırlanmıştır.

Bankalar Kredi Kartlarını Dolandırarak İnsanlara Veriyor!

Bankanın verdiği kredi kartı hakkında birçok farklı şeyi sitemiz bünyesinde okuyabilirsiniz. Ancak en temel konu olan kredi kartı temini noktasında, bankaların hiçbir hak sahibi olmadıklarını ve sizin üzerinizde baskı kuramayacaklarını bilmeniz gerekir. Bankalar bu konuda oldukça nettir ve bilinçlidir. Siz istemediğiniz sürece hiçbir kamu veya özel banka servisi bir hizmet dahilinde imzalı taahhütname yoksa size zoraki bankacılık ürünü kullandıramaz. Bu yasalara göre suçtur. Bu konuda hiçbir sorun yaşamadan hukuk mercilerine başvuru yapma hakkına sahipsiniz.

Yorum yapın