Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar ve ihtiyaç Kredisi Kullanma Şartları

Bankaları 2018 yılı itibari ile birçok alanda kampanya düzenlediği görülmektedir. Özellikle düşün gelire sahip ya da düzenli gelire sahip olmayan bireylere gelir belgesiz kredi kampanyaları oldukça ilgi çekmektedir. Gelir beyanatı olmadan alınabilecek ihtiyaç kredileri 48 ay vade imkânı ile ödenebilecektir. Gösterilecek ipotek karşılığında ipotek verilen mal varlığının yüzde 75 ine kadar ihtiyaç kredilerinden faydalanabilirler.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Ne İstiyor?

  • İpotek altına veren mal varlığının satılabilir durumda olması
  • Kullanılacak kredi miktarının ipotek altına alınan mal varlığının ederinin yüzde 75 ini geçmemesi
  • Kredi notunun yüksek olması
  • Gerekli görülmesi halinde kefil bulunması
  • Gibi şartların sağlanması durumunda gelir belgesiz kredi alınabilmektedir.

İpotek Karşılığında Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi

İpotek altına alınan mal varlığının ederinin yüzde 70 i kadar ihtiyaç kredisi veren banka vade ödemelerini 48 ay olarak belirlemektedir. Bankanın krediye uyguladığı faiz oranı ise yüzde 1,56 ile yüzde 1,78 arasında değişiklik göstermektedir. Bankadan kredi kullanan müşterilerin 200 TL dosya masrafı da alınacağını bilmelerinde fayda vardır.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Kullanımı

Banka 48 ay vade ile ipotek altına alınan mal varlığının yüzde 75 ine kadar kredi vermektedir. Bankanın uygulamış olduğu faiz oranı ise yüzde 1,56-1,79 arasında değişiklik göstermektedir. Kullanılan kredi ve vade ödemeleri ile doğru orantılı olarak kredi faiz oranları da denilmektedir. Bankadan kredi kullanımında 250 TL dosya masrafı alındığını da bilmekte fayda vardır.

QNB Finans Bank Gelir Belgesiz ihtiyaç Kredisi

İpotek altına alınan mal varlığının ederini yüzde 60 ı kadar kredi veren banka 48 ay vadeye kadar ödeme imkânı sağlamaktadır. Bankanın uygulamış olduğu faiz oranı ise yüzde 1,78 seviyelerinde olmaktadır. Bankadan gelir belgesiz kredi kullanımında hayat sigortasının zorunlu olduğunu ve125 TL dosya masrafının alındığını bilmekte de fayda vardır.

Halk Bankası Gelir Belgesiz ihtiyaç Kredisi

Halk bankası ipotek altına verilen mal varlığının yüzde 50 si kadar gelir belgesiz ihtiyaç kredisi vermektedir. Bankanın uygulamış olduğu faiz oranı ise yüzde 1,76 seviyelerinde olmaktadır. Banka kredi kullanımında 125 -250 TL arası dosya masrafı almaktadır.

Telefon Kredisi Veren Bankalar

BDDK nen elektronik ürünlerde taksit imkânını sınırlandırması ve özellikle cep telefonlarında taksit imkânını kaldırması sonucunda bankalar akıllı telefon alımlarında telefon kredileri vermektedir. Bankalardan alınan kredi nakit olarak değil de telefon alınacak mağazaya aktarılma şeklinde olmaktadır. Telefon kredisi bir nevi ihtiyaç kredisi olması acısından 48 ay vade imkânı olmaktadır. Telefon kredisi alan müşteri mağazaya telefonun ücretini peşin ödemekte ve bankaya taksitli şekilde krediyi ödemektedir. Gerekli şartların sağlanması durumunda 5.000 TL ye kadar telefon kredisi alınabilmektedir.

Yorum yapın