Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar ve Kredi Kullanma Şartları

Bankalar kredi kullanımı için gelir belgesini şart koşmaktadır. Fakat herhangi bir sigortalı işte çalışmayan kişilerde gerekli teminatları göstererek kredi kullanabilmektedirler. Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2018 yılı itibari ile uygun faiz ile kredi kullanmak isteyen müşterilere kredi imkânı sunmaktadırlar. Birçok banka değişik isimler ve faiz oranı ile gelir belgesiz kredi imkânı sunmaktadır.

Gelir Belgesiz Kredi Kullanma Şartları

  • Kredi notunun yüksek olması
  • Herhangi yasal takibe ya da icra durumuna düşmemiş olma
  • Herhangi bir mal varlığını ipotek altına verebilme
  • Gerekli görülmesi halinde kredi notu yüksek kefil bulabilme
  • Kira ya da başka şekilde sigortasız gelirin var olması ve beyan edilebilmesi

Gibi şartların sağlanması durumunda gelir belgesiz kredi kullanma imkânları vardır. Bankaların bazı durumlarda farklı beyanatlarda isteyebileceğini bilmek önemlidir.

Gelir belgesiz kredi

Gelir Belgesi Olmaksızın Kredi Veren Bankalar

QNB Finans Bank

Banka gelir belgesi olmayan müşterilere gerekli şartları sağlamaları takdirinde 48 ay vadeli 30.000 TL ihtiyaç kredisi imkânı sağlamaktadır. Ayrıca bankanın uygulamış olduğu faiz oranı yüzde 1,55 şeklinde olmaktadır. Banka kredi kullanımında 200 TL dosya masrafı almaktadır.

Kolay Kredi

30.000 TL gelir belgesiz ihtiyaç kredisi kullanımı için bankanın uygulamış oldu faiz oranı yüzde 2,29 şeklinde olmaktadır. Banka kredi ödemelerinde 48 ay vade imkânı sağlamaktadır. Ayrıca banka kullanılan kredi için 250 TL şeklinde ücret almaktadır.

Cebte TEB

Gelir belgesiz kredi veren bankaların arasında yer alan CEBTETEB, kredinin vade oranları ile doğru orantılı şekilde faiz uygulamaktadır.48 ay vade imkânı sunan bankanın kredi kullanımı için uygulamış olduğu faiz oranı ise yüzde 1,49-1,54 Aralığında değişmektedir. Ayrıca banka 200 TL dosya masrafı almaktadır.

İNG Bank

Banka 30.000 TL gelir belgesiz ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında uygun faiz oranları sunmaktadır.60 ay vade imkânı ve yüzde 1,54-1,79 arasındaki faiz oranları ile vade ödemelerinde genişlik sağlamaktadır. Bankanın dosya masrafı olarak 200 TL aldığını da belirtmekte fayda vardır.

Deniz Bank

55.000 TL ye kadar gelir belgesiz ihtiyaç kredisi veren banka 60 ay vade imkânı sağlamaktadır. Bankanın uyguladığı faiz oranı ise yüzde 1,44-1,79 Aralığında değişmektedir. Çekilen kredinin vade ödemelerindeki değişiklik ile orantılı olarak faiz oranları da değişmektedir.

Yorum yapın