Garanti Bireysel Emeklilik Sistemi Avantajları Neler?

Garanti Bireysel Emeklilik

Birçok kişinin katılmış olduğu bireysel emeklilik sistemi için birikimler yapılmakta ve herkesin hayalini kurduğu emekliliğe ulaşma şansı bulunmaktadır. Garanti bireysel emeklilik sistemi, bireylerin emeklilik dönemi için düzenli yatırım yapma imkânı sunmakta ve gelecek dönemlerde kendinizi bugün ki şartlar ile garanti altına almanıza olanak tanır. Ayrıca bu sistemin en büyük özelliği emeklilik planınızın zamanını ve ne şekilde değerlendirileceğini bireyin kendi karar vermesidir. Yüzde 25 oranında devlet katkısı ile daha da avantajlı bir hale gelen garanti bireysel emeklilik sistemi, yapılan her 100 TL tutarında ki yatırım için devlet söz konusu yatırımcıya 25 TL katkıda bulunmaktadır. Yani yapmış olduğunuz 100 TL’lik yatırım size 125 TL olarak geri dönmektedir. Ayrıca fon getirileri de eklendiğin de, emeklilik için en karlı sistem ve en doğru yatırım olarak karşımıza çıkmaktadır.

Garanti Bireysel Emeklilik Yaş Sınırı

Garanti bireysel emeklilik sistemine 18 yaşını doldurmuş olan tüm bireyler katılabilmektedir. Serbest meslek sahibi, sanatçı ve ev hanımı gibi SGL üyesi olunmasına bakılmaksızın tüm bireyler bu sistemden yararlanmaktadır. Bireysel emeklilik sistemine istediğiniz zaman katılabilir ve geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz. Gelir durumunuz, çalışma şekliniz veya hizmet verdiğiniz alan ne olursa olsun, bireysel emeklilik sistemine istediğiniz her an üye olabilir ve henüz öğrenci olan bireyler bile bu sistemden faydalanabilir. Ayrıca söz konusu sistem sayesinde geleceğinize erken yatırım yapabilir ve ilerleyen dönemlerde kendinize kazanç sağlayabilirsiniz.

Garanti Bireysel Emeklilik Avantajları

  • Her bütçeye ve yaşam tarzına uygun olan seçeneklerden birini seçip, emeklilik yatırımınızı buna göre planlayabilirsiniz.
  • Bireysel emeklilik sistemine yapacağınız ödeme fonunu 1 aylık, 3 aylık veya 6 aylık ya da yıllık olarak kendiniz belirleyebilirsiniz.
  • Ödemelerinizi garanti bankası tarafından verilen kredi kartları üzerinden yapabilir ve çeşitli avantajlar sağlayabilirsiniz.
  • Durumunuzun olmadığı dönemlerde, yani dilediğini zaman ödemelere ara verebilir ve istediğiniz zaman tekrar başlayabilirsiniz.
  • Sisteme ne kadar erken katılır ve ödemelerinize erken başlarsanız, o kadar da avantaj elde etmiş olursunuz.
  • Garanti emeklilik sistemi sayesinde kesenize göre, gelecekte istediğiniz emeklilik hayatına giriş yapmış olur ve istediğiniz gelir düzeyini kendiniz belirleyebilirsiniz.

Yorum yapın