Garanti Bankası Tüketici Kredisi Başvurusu

Bankalar tarafından ihtiyacı olan kişilere verilen küçük limitli kredilere tüketici kredisi denir. İnsanlar sınırsız ihtiyaçlarını karşılamak için gelirlerinin yetmediği durumlarda tüketici kredilerine başvurular. İnsanların ihtiyaçlarına karşılık veren bankalar verdikleri tüketici kredileri ile hem müşterilerinin kısa süreli ihtiyaçlarına destek oluyorlar, hem de aldıkları faizler ile kendileri kazanıyorlar.

Garanti Bankası da krediye ihtiyaç duyan insanlar için çeşitli kredi kampanyaları sunmaktadır. Düzenlediği bu kampanyalarla uygun faiz oranları ve uzun vadelerle krediler vermektedir. Krediye ihtiyacı olan insanlar, Garanti Bankası Tüketici kredisi sayesinde ihtiyaçlarını karşılayabilirler. İhtiyaç kredileri, konut kredisi, taşıt kredisi gibi isimler ile anılsa da küçük limitli krediler genellikle tüketici kredisi olarak adlandırılmaktadır.

Garanti Bankası Tüketici Kredisi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kredi başvurusu, üzerinde TC kimlik numarası yazılı olan nüfus cüzdanı ile yapılır. Ayrıca kredinin türüne göre banka tarafından farklı evraklar da istenebilir. Garanti Bankası tüketici kredisi gerekli evraklar listesine bakıldığı zaman,

ücretli olarak çalışanlar

  • son iki aya ait maaş bordrosu
  • ve şirket imza sirküleri,
  • emekliler için emekli kartı,
  • emekli aylığı tahsis belgesi ve emekli maaşını gösteren güncel hesap özeti gibi evraklara ihtiyaç vardır.

Şirket sahibi olanlar;

  • vergi levhası,
  • gelir vergisi beyannamesi ve işletmenin hesap özeti,
  • şirket ortağı ise,
  • şirketin son dönem vergi levhası ve kurumlar vergisi beyannamesi istenir.

Kira geliri olanların kira kontratı ve kira tahsilat belgesi, faiz geliri olanların hesap cüzdanı ve faiz gelir belgesi, çiftçiler ise çiftçilik belgesi ve kazanç belgesi banka tarafından istenir.

Garanti Bankası Tüketici Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüketici kredisi kullanmaya karar veren ve bunu Garanti Bankası’ndan almak isteyen kişi, krediye başvurmadan önce bazı konulara dikkat etmesi gerekir. Öncelikle 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Kredi ve kredi kartı ödemeleri düzenli olması gerekir. Gelirini belgeleyebilmelidir. Tüm bunlar göz önüne alındıktan sonra, Garanti Bankası tüketici kredisi başvurusu yapmak için çeşitli kanallar vardır ve bunlardan herhangi biri ile başvuruda bulunabilir. Garanti Bankası şubelerine giderek, kredi başvuru formu doldurulur ve gerekli evraklar bankaya teslim edilerek kredi kullanılır. İnternet üzerinden, Garanti Bankası resmi internet sitesine girilir.

Burada ihtiyaç kredisi sekmesine gidilir. Açılan sayfadan “hemen başvur” sekmesi tıklanarak açılan sayfadaki kredi başvuru formu doldurularak başvuruda bulunulabilir. Cep telefonundan başvuru yapmak için, Garanti Cep’te bankacılık işlemleri menüsüne girilir. Başvurular ve kredi başvurusu adımından kredi başvurusu yapılabilir. Sosyal medyadan kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Garanti Bankası Facebook sayfası ihtiyaç kredisi sekmesi tıklanır ve açılan kredi başvuru formu doldurularak kredi başvurusu yapılır. ATM’lerden tüketici kredisi başvurusu yapılabildiği gibi SMS ile de kredi başvurusu yapılmaktadır.

Aralarında boşluk bırakılarak, TC kimlik numarası, istenilen kredi tutarı, ödemek istenilen vade ve belgelenebilir geliri yazarak 3390’a kısa mesaj atılarak kredi başvurusu yapılır.

Garanti Bankası 20.000 TL 48 Ay Tüketici Kredisi

Kredi kullanmak için gerekli evrakları hazırladıktan sonra, başvuru kanallarından herhangi biri kullanılarak tüketici kredisine başvurulur. Garanti Bankası 20.000 TL 48 ay tüketici kredisi  % 1,69 faiz oranı ile kullanılabilir. Aylık ödemeler 655,76 TL ve toplam geri ödeme 31.476,37 TL’dir. Kredi kullanımına kadar faiz ve ücretler değişkenlik gösterebilir.

Ayrıca kredi tahsis ücreti bir defaya mahsus olmak üzere % 5 olarak belirlenmiş ve % 5 BSMV tutara dâhil edilmiştir. Sigorta bedeli 190 TL olarak belirlenmiştir. Toplam masraf 295 TL ve yıllık maliyet oranı ise % 27,6319 olmaktadır.

Sizlerde Garanti Bankasından kredi alabilmek için bahsettiğimiz belgeleri hazırlamalı ve size en yakında şubeye ya da SMS, İnternet gibi kanalları kullanarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yorum yapın