Garanti Bankası Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi, araç kredisi, oto kredisi gibi çeşitli isimlerle adlandırılan bir kredi türüdür. 0 km araçlar ve ikinci el araçlar için kullanılabilir. İkinci el araçlarda 5 yaş şartı vardır. Taşıt kredisinin vade ve faiz oranları bankadan bankaya değişkenlik gösterir. Aracın kaskosunun kredi alınacak olan bankadan yaptırılması, faiz oranında ve kredi masraflarında indirim yapılmasını sağlayabilir. 0 km araçlar için araç teslim bedelinin % 70 ile % 90’ına kadar kredi kullanılabilir.

Araç rehin alınır, kefil istemez ve en fazla 48 ay vade ile kredi kullanılabilir. İkinci el 5 yaşına kadar olan araçlar için ise, yine maksimum 48 aya kadar vade uygulanır. Kefil istenir ve araç kasko bedelinin %60 ile % 80’ine kadar kredi kullanılabilir. Yeni bir araç almak isteyenler, Garanti Bankası taşıt kredisi kullanarak bu araca sahip olabilirler. Garanti Bankasından taşıt kredisi kullanacak olanlar gerekli evrakları tamamladıkları takdirde otomobil hayallerine kavuşmak için ilk adımı atmış olurlar.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Garanti Bankası taşıt kredisi başvurusu yapılarak en uygun faiz oranları ile yeni bir araca sahip olunabilir. Garanti Bankasının sağladığı cazip fırsatlar ile uygun taksitlerle yeni bir araç alınabilir. Garanti Bankası taşıt kredisi 48 aya kadar vade seçenekleri ile sunulmaktadır.

Garanti Bankası taşıt kredisi gerekli evraklar tamamlanarak kredi kullanılabilir.

 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi
 • 0 km araç için proforma fatura
 • İkinci e araç alınacaksa aracın ruhsatı
 • Gelir belgesi
 1. Ücretli çalışanlar için; son aya ait maaş bordrosu, şirket imza sirküleri ve gelir belgesi,
 2. Emekliler için; emekli tanıtım kartı, emekli maaşının hesap özeti, emekli tahsis belgesi,
 3. Şirket sahipleri için; güncel vergi levhası, yıllık gelir vergisi beyannamesi,
 4. Sermaye şirketi ortağı için; güncel vergi levhası ve yıllık kurumlar vergisi beyannamesi
 5. Kira geliri olanlar; tapu, 2 yıldan eski olmayan kira kontratı, 2 aydan eski olmayan bir adet kira tahsilat belgesi
 6. Faiz geliri olanlar; kredi başvuru tarihinden sonra alınmış olan faiz geliri belgesi,
 7. Çiftçi için; çiftçilik belgesi ve zirai kazancı gösterir belge.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnsanlar, hayallerini süsleyen otomobillere sahip olabilmek için krediye ihtiyaç duyarlar. Garanti Bankası taşıt kredisi hızlı bir şekilde, kefilsiz ve 48 ay vade ile insanların otomobil ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Garanti Bankası marka ve model bazında cazip krediler sunmaktadır. Bireylere, bütçelerine uygun bir şekilde ve 48 aya kadar taşıt kredisi kullanma imkânı sunan Garanti Bankası, kefilsiz olarak sadece 0 km araçların rehini ile kredi imkânı sunmaktadır. 2. El araçlar için aracın yaşı göz önünde bulundurularak vade belirlenmektedir ve bu kredilerde ek olarak kefil talebinde bulunulmaktadır. Garanti Bankası taşıt kredisi başvurusu internet üzerinden ve şubelerden yapılabilmektedir.

Garanti Bankası 50.000 TL 48 Ay Taşıt Kredisi

Garanti Bankası taşıt kredisi kullanılmaya karar verildiğinde, gerekli evraklar hazırlanılarak, kredi başvurusunda bulunulur. Garanti Bankası 50.000 TL 48 ay taşıt kredisi için % 1,39 faiz oranı uygulanmaktadır ve masraf olarak 262,50 TL alınmaktadır. Kredinin aylık taksit tutarları 1.521,94 TL ve toplam geri ödemesi 73.315,62 TL olarak hesaplanır. Ayrıca hayat sigortası kesintisi % 1,05 oranındadır ve bu kesinti yaşa, cinsiyete ve teminata göre değişkenlik gösterebilir. Teminat olarak aracın rehni yapılır ve bir adet kefil istenir.

Garanti Bankası, Opel markalı araç alımlarında bayide kredi desteği sağlamaktadır. Bu kredi için başvurular Opel bayilerinden, 444OTOM (4446866) hattından, Garanti şubelerinden yapılır. Diğer tüm Taşıt kredisi başvurularınızı İnternet şubesinden online yapabileceğiniz gibi size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek gerekli evrakları da hazırladıysanız kredinizi hemen şartları sağlamanız durumunda alabilirsiniz.

Yorum yapın