Garanti Bankası Kredi Kullanımı ve Garanti Bankası Kredi Avantajları Nelerdir?

Garanti Bankası kredi türleri hakkında diğer tüm bankalarda olduğu gibi araştırmalar yaptık. Bu araştırmalar sonucunda elde ettiğimiz verilerle Garanti Bankası kredi çeşitlerinin ne denli kullanılabilir olduğunu tespit ettik. Garanti Bankası kamu bankası olarak bilinmeyen ve özel sektöre  hizmet eden bir bankadır. Hemen herkes bu bankanın sunduğu ayrıcalıklardan ve kredilerden faydalanabilir. Garanti bankası kredileri ve kredi kartları hakkında bilgi almak istiyorsanız herhangi bir şubeye gitmeniz yeterli olacaktır. Orada sizlere gerekli bilgiler verilecek ve işlemleriniz eksiksiz olarak yaptırılacaktır. Garanti bankası kredi fırsatlarıyla gündeme gelen bankalar arasında yer alır. Tüketici kredileri, taşıt kredileri ve konut kredileri Garanti bankası bünyesinde yer alan temel finansal desteklerdir. Bu kredilere kredi notunuzun uygunluk göstermesi ve aylık gelirinizin olması durumunda kolayca başvuru yapabilirsiniz. Garanti kredi başvurusundan evvel, sunulan kredi özelliklerinin ne denli avantajlı olduğunu sizlere sunalım.

Garanti Bankası Kredi Avantajları Nelerdir?

Garanti kredi çeşitlerine başvuru yapmanız durumunda banka ilk olarak sizlerin kredi notuna bakacaktır. Kredi notu, bir kişinin tüm ekonomik durumunu ortaya koyan araçtır. Bu nota bakılarak bir kişinin borçlarını ne denli ödediği de ortaya çıkmaktadır. Bir kişi kredi ve kredi kartı kullanıyorsa kredi notu değişecektir. Eğer düzenli kredi kartı veya kredi kullanıp, sonrasında borçlarını düzenli olarak ödüyorsa, bu durumda kişinin kredi notu yükselir. Garanti Bankası kredi çeşitleri kişinin kredi notu yüksekse onaylanmaktadır. Kredi notunuz yeterli değilse kredinize onay verilmez veya size uygun teklifler banka tarafından sunulur. Garanti Bankası tarafından güncel olarak sunulan kredilerin özellikleri ve ne denli kullanılabilir oldukları aşağıda yer alıyor.

Garanti Bankası Kredi Değerlendirmesi : İhtiyaç Kredisi

Bu kredi diğer ihtiyaç kredileri ile büyük benzerlik göstermektedir. Kredi çekmeden evvel vade kararınızı vermeniz gerekmektedir. Bu kredi bünyesinde sunulan 48 aylık vade ile kredi faizinizi belirleyebilirsiniz. Kredi faizi sizlerin vade talebine göre değişkenlik göstermektedir. Kredi tutarı vade sayısı arttıkça azalmaktadır. Bu sayede kredi daha fazla masrafı sizlere yansıtmaz. Bu da sizlerin kesesine fayda sağlar. Garanti Bankası kredi özellikleri temel olarak şu şekildedir:

 • Kredi bünyesinde en düşük faiz oranı %1,84 olarak uygulanmaktadır.
 • Bu kredi bünyesinde faiz oranı %2,01 seviyesine kadar çıkabilir.
 • Kredi bünyesinde 48 aya kadar esnek vade uygulaması yer alır.
 • Krediyi talep etmeniz durumunda sigorta da yaptırmanız gerekecektir.
 • Kredi kampanya listesinde “Yaz Kredisi” olarak bilinmektedir.

Bu krediyi gözler önünde incelediğimizde birkaç sorunun olduğunu fark ettik. Eğer kredi notunuz yüksekse ve bankalar sizlere yüksek yerine düşük faizle kredi sunuyorsa, bu durumda Garanti Bankası kredi çeşitleri sizlere verim sağlamayacaktır. Banka sunduğu bu ihtiyaç kredisinde rakiplerine göre daha yüksek faiz uygulamaları yapıyor. Kredi için kredi notunuz yüksekse İNG bankası tarafından uygulanan bireysel faiz uygulamasının yer aldığı kredileri tercih edebilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Değerlendirmesi : Konut Kredisi

Konut kredileri uzun vadeli olarak çekilen kredilerdir. Bu krediler uzun vadeli oldukları gibi büyük tutarları da karşılarına almaktadır. Bu nedenle bir konut almak istediğinizde konut kredilerini çok iyi araştırmanız gerekir. Bu kredilerin ödenmesi makul olan faiz oranı çok büyük paralara karşılık gelmektedir. Bu nedenle kredi faiz oranını ne kadar aşağıya çekerseniz eviniz için o kadar çıkarlı çıkarsınız. Garanti kredi özellikleri başlıca şu şekildedir:

 • Garanti bankası bünyesinde 240 aya kadar vade sunulmaktadır. Sunulan bu vade olanağının en düşük sayısı da 3 ay olarak lanse edilmektedir.
 • Kredi bünyesinde 500.000 TL limit sınırı bulunmaktadır. Daha üstündeki talepleriniz için şubelere gitmeniz ve özel kredi teklifleri sunmanız gerekmektedir.
 • Kredi bünyesinde uygulanan sabit faiz oranı %1,62 olarak bilinmektedir. Bu faiz oranı Garanti Bankası bünyesinde bulunan konut kredisi kampanyalarının ortalama verisidir.

Konut almak istiyorsanız kredinin özelliklerini çok ama çok iyi bir şekilde irdelemeniz gerekir. Açık konuşmak gerekirse Garanti Kredi çeşitleri arasında yer alan bu konut kredisi pek de uygun bir potansiyel sunmuyor. Sektörde diğer bankalar tarafından daha uygun kredilers sunuluyor. Örneğin Ziraat Bankası tarafından sunulan kredi çok daha uygun bir ödeme planı sunmaktadır. Garanti Konut Kredisi özelliklerine karşın Ziraat Bankası %1,38 oranında faiz sağlamaktadır.

Garanti Kredi Değerlendirmesi : Taşıt Kredisi

Garanti kredi özelliklerini anlatmadan evvel taşıt kredilerinin hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz. Eğer kredi çekmek istiyorsanız ve araç almak için belli bir seviyenin üstünde bütçe ayırıyorsanız, bankalar sizlere büyük faiz uygulaması yapacaktır. Bu durumdan kaçınmak ve faiz ödememek için arabayı direkt satıcıyla anlaşarak krediye bağlayın. Aracın krediye bağlanmasında araç firmaları tarafından sunulan %0 faizli kredilere danışabilirsiniz. Bu krediler bankalar tarafından sunulan kredilere göre çok daha avantajlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Garanti kredi çeşitlerinin özelliklerine geçelim. İşte taşıt kredisi özellikleri:

 • 48 aya kadar vade sunulmaktadır.
 • Gelir durumunuza göre özel ödeme çeşitleri sunulmaktadır.
 • 000 TL altında kalan araç fiyatlarında aracın %70 oranındaki fiyatı için kredi sunulmaktadır. Bu krediye ek olarak eğer aracın bedeli 100.000 TL tutarını geçiyorsa bu durumda banka araç bedelinin sadece %50’si için kredi vermektedir.
 • Bu kredinin sabit faiz uygulaması bulunmaktadır.
 • Kredinin faizi %2,09 olarak sunulmaktadır.

Bu noktada fazla söze gerek yok aslında. Garanti Bankası taşıt kredisi diğer rakip kredilere göre hiç avantajlı değildir. Kredi bünyesinde sunulan kredi faiz oranı rakip bankaların sunduğu faiz oranına göre çok daha yüksektir. Bu noktada Ziraat Bankası araç almanız için size %1,65 oranında faiz sunmaktadır.

Yorum yapın