Garanti Bankası 2018 Mevduat Faiz Oranları

Garanti Bankası tüm işlemleri oturduğunuz yerden şubeye gerek olmadan yapabilme şansı vermektedir. Gelişen ve değişen teknolojiye ayak uyduran Garan ti Bankası, Cep Bank ve internet şubesi aracılığı ile birçok işlemi yapma şansını verir. Mevduat günlüğü de yine şubeye gitmeye gerek kalmadan gerçekleştirilen işlemlerden bir tanesidir.  İnternet üzerinden e vadeli hesaba sahip olmak isteyenler için internet bankacılığından adımları takip ederek hesap açmak mümkün olmaktadır. Garanti bankasının 2018 yılı için belirlediği faiz oranları aşağıda tabloda verilmiştir:

Garanti Bankası’ndan E Vadeli Hesap Nasıl Açılır?

E vadeli hesap açmak için öncelikle Garanti Bankası’nın müşterisi olmanız gerekmektedir. İnternet şubesi şifrenizin olmasıyla da kolaylıkla e vadeli hesabınızı açabilirsiniz. Giriş yapmanızın ardından hesaplar adımından hesap açılışları sekmesine tıklayarak talimatlar doğrultusunda mevduat açma işlemlerinizi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Garanti Bankası artık şubesiz bankacılık adımını sistem içine iyice yerleştirmektedir. Bankalara gitmeye gerek olmadan tüm işlemleri dilediğiniz yerde gerçekleştirmek için çalışmakta, sistemini ona göre yürütmektedir. Mevduat işlemlerinde de durum aynen öyledir. İnternet şubesine dilediğiniz aman dilediğiniz yerden giriş yaparak dilediğiniz işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer mobil uygulamalardan e mevduat hesabı açmak isterseniz şifrenizle cep şubenize giriş yapmanızın ardından bankacılık işlemleri adımı sonrasında başvurular ve e-vadeli hesap seçeneğini tıkladığınız takdirde kolay bir şekilde hesap açma işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Garanti internet şubesinden açılan hesapların oranları diğer kanallardan açılan hesaplara nazaran daha yüksek orandadır. Garanti Bankası şubelerinden açılan hesapların faizleri ise vadesi 1 günden başlayarak 1 yıla kadar devam eden ve 1000 TL’den 5 milyon TL’ye varan mevduat hesapları için var olan faiz seçenekleri % 4,5 şeklinde yer alır.

Siz de Garanti Bankası’nı tercih ederek yatırımlarınızı uygun ve yüksek faiz seçenekleri ile iyi analiz edip başarılı bir şekilde paranızın artmasını sağlayabilirseniz. Bunun yapmanız gerekenler hangi zamanda hangi oran daha yüksekte cep bankacılık uygulaması ile sürekli takipte kalmak ve uzun vadede yayılan faizin artan seçeneği ile paranızın değerlendirilmesine destek olmaktır. Paranızın tutarı ne kadar yükselirse bankada kalma günü ile o kadar yüksek faizde kalıp, paranız değerlenir. Garanti Bankası, müşterilerine daima destek olmaktadır.

Garanti Bankası 2018
Garanti Bankası 2018 Mevduat Faiz Oranları

Garanti Bankası 2018 Mevduat Faiz Oranları

Siz de geçerli Garanti Bankası 2018 Mevduat Faiz Oranları yüzdelerini takipte kalarak başarılı bir kazanç sistemi ortaya koyabilirsiniz. Örnek olması açısından 100.000 TL 32 günlük bir hesaplama yapalım. Bu sayede aylık net kazancınızı daha iyi görebilir, yatıracağınız tutara göre sizde hesaplama yapabilirsiniz.

  • Vade: 32 gün
  • Faiz Oranı: % 11,75
  • Brüt Faiz Tutarı: 1.030,14 TL
  • Stopaj Oranı: % 15,00
  • Stopaj Tutarı: 154,52 TL
  • Net Faiz Tutarı: 875,62 TL
  • Vade Sonu Tutar: 100.875,62 TL

olmaktadır. Bu oran tamamen Garanti Bankasının internet üzerinden açılan hesaplara verdiği oran olduğu için daha çok bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Eğer Garanti Bankası İnternet bankacılığı hesabınız yoksa hemen size en yakın Garanti Bankası şubesine gelerek hesabınızı aktif edebilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Açtırma

Garanti Bankasından internet üzerinden kullanım ve bankacılık işlemlerini daha kolay yaptırmak için hesap açtırmak için kesinlikle şubeye gitmeniz gerekiyor. Sizden gerekli izin ve imzalar alınarak hesabınız aktif hale getirilecek ve size giriş şifresi verilecektir. Daha sonra isterseniz mobil bankacılığından isterseniz internet şubesinden giriş yaparak tüm bankacılık işlemlerinizi kısa sürede ve daha uygun fiyatlardan yapabilirsiniz. İnternet üzerinden işlem yaparken verilen vadeli hesap faiz oranı daha yüksek olmaktadır. Şubeye bir yükünüz olmadığından bu gibi işlemler teşvik edilir ve faiz oranları daha yüksek verilir. Şubeye gittiğinizde kimlik belgenizin yanında olması yeterlidir. Parayı da hesabınıza yatırarak vadeli açılışını internet üzerinden yapabilirsiniz.

Yorum yapın