Enpara Şube Kodu Swift Kodu Nedir?

Türkiye’de dijital bankacılık hizmeti veren bankacılık hizmetlerinden Enpara’nın şube kodu 3663’tür. Havale ve EFT işlemlerinizi gerçekleştirmek için şube kodunuzu girerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Enpara Şube Kodu Swift Kodu

Dijital Bankacılık

Şubesiz bankacılık işlemleri, temelde müşterilerin banka şubelerine gitmeden internet ve telefon aracılığıyla bankacılık işlemlerini yapabildikleri, son yıllarda hemen hemen tüm bankalar tarafından kullanılmaya başlanmış yeni bir sistemdir. Avrupa’da dijital bankacılık “direct banking” olarak adlandırılır.

Türkiye’de Dijital Bankacılık Ve Enpara

Türkiye’de de dijital bankacılık işlemleri son yıllarda hızlı bir gelişim sürecine girdi. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de dijital bankacılığın hızla gelişmesinin belli başlı sebepleri vardır. Bu sebeplerden en önemlisi, şüphesiz hem banka açısından hem müşteri açısından dijital bankacılığın şube bankacılığına oranla masrafları ciddi şekilde azaltıyor olduğu gerçeğidir. Dijital bankacılığın gelişimi beraberinde bankalara yepyeni bir rekabet alanı kazandırdı.

Buna paralel olarak da, Türkiye’de hizmet veren bankalar ardı ardına dijital bankacılık hizmetlerini devreye sokmaya başladılar. Enpara’nın Türkiye’de dijital bankacılık alanındaki önemi bu alandaki kurulmuş ilk hizmet olması olarak gösterilebilir. Enpara hizmeti QNB Finansbank tarafından 2012 yılında faaliyete geçirilen bir dijital bankacılık hizmetidir.

Enpara Avantajları Nedir?

Enpara Türkiye’nin ilk dijital bankacılık hizmeti olma özelliğini taşır. Bankacılık işlemlerinde bir çok avantaj sunar. Enpara’nın sağladığı avantajlar; şubelerde masraf alınarak yapılan EFT/Havale ve hesap işletim ücreti alınmaması, yüksek mevduat faizleri ve avantajlı kredi faiz oranları olarak sıralanmıştır. Bununla birlikte Enpara; müşterilerine bir çok avantajlı kampanyalar sunarak müşteri memnuniyetini sağlamayı amaçlar ve Enpara’nın en büyük iddiası ise sunduğu avantajları “sürekli” olarak müşterileri için yerine getiren bir banka olarak hizmet verir.

Enpara Müşteri Hizmetleri

İnternet bankacılığı, parasal işlemler, kredi seçenekleri, öneri ve şikayetlerinizi web, mobil ya da cep üzerinden oluşturulan müşteri hizmetleri ile irtibata paylaşabilirsiniz. Görüşmeleriniz güvenliğiniz için kayıt altına alınır ve Enpara müşterileri için özel fırsatlar ve kampanyalardan faydalanmaları için öneriler sunulur. İnternet bankacılığını kullanmak isteyen müşteriler İnternet sitesine girerek işlemlerini en hızlı ve kolay biçimde gerçekleştirebilir.

QNB Finansbank Swift Kodu Kaç? 

QNB Finansbank Hüsnü Özyeğin’in sayesinde 26 Ekim 1987 de tam olarak 4 milyon dolar ödenerek kurulmuş bir şirkettir. Finansbank Türkiye’de halka açılmış ilk ve tek özel sektör bankasıdır. Türkiye’de 4 adet şube açtıktan sonra İsviçre’de bulunan Privatbank Geneve yi satın almıştır. 1991 yılında ise Vakıfbank, Emlak bankası ve 2 tane yabancı şirket kuruluşuna önderlik etmiştir. 1994 yılında Finansbank Holland, 1997 yılında Finansbank Russia ve 2000 yılında Finansbank Romania açılmasına öncülük etti. 1994 yılında yaşanan ekonomik krizi ve ilerisinde yaşanan gelişmeleri yakından takip etmiştir. Yaşanan her olaydan sonra kendini güncellemiş ve bir zaman sonra bireysel bankacılığa geçmeyi düşünmüştür. Bu alandaki atılımlarını 1995 yılında başarılı bir şekilde hayata geçirmeye başlamıştır.

QNB Finansbank Başarı Hikayesi

QNB Finansbank 2006 yılında Türkiye’nin yurt dışında en çok yatırım olan bankası olarak seçildi. 2006 yılının ağustos ayında ise Yunanistan’ın en büyük bankalarından birisi olan National Bank of Greece yani kısacası NBG tarafından satın alındı. NBG’nin Güneydoğu’da en büyük banka olması ve Finansbank’ın Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olması ve bu iki bankanın birleşmesi büyüme potansiyelini eline almıştır ve kısa zamanda büyük bir banka şirketi olmuşlardır.

  • 2006 2007 yıllarında bireysel bankacılık işine hız veren Finansbank 2 yıl içinde tam olarak 203 şube açtı.
  • 2009 yılında dünyanın taksit yapan ilk banka kartını piyasaya sundu. Adını ise ”CardFinans” yaptı.
  • 2010 yılında Cardfinans Payments Europe’da en iyi banka kartı lansmanı olarak ödüllendirdi.
  • Finansbank bu kategoride ödül alan ilk Türk bankası olmayı başardı.
  • Finansbank Ekim 2012 de tüm hizmetlerini dijital dünyadan verebileceği ‘Enpara.com’u kurdu.
  • Bunun sayesinde her insan artık şubelere gitmeden internet üzerinden işlerini yapar.

QNB Finansbank Swift Kodu Kaç?

Swift uluslararası para sisteminde kullanılan her bankanın kendine özel bir kod sistemidir. Kodlar her zaman büyük harflerle gösterilir ve her zaman harfler vardır. Her bankanın kendine ait bir swift kodu olduğu için QNB Finansbank’ın da kendine özel bir swift kodu vardır. Bu kod ise şu dur; FNNBTRIS’dir.

Yorum yapın