Enpara Krediden Cayma Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank faaliyet gösteren diğer tüm bankalar gibi müşterilerine ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli krediler kullanma imkanları sunmaktadır. Müşteriler bu krediler ile ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılama yoluna girerler. Faaliyet gösteren tüm bankalar birbirleri ile rekabet etmek amacıyla müşterileri memnun etmek amacıyla birçok avantajlı kredi seçenekleri sunarlar. İnsanlar ihtiyaçları için bankalara kredi için müracaat ettikleri gibi müracaat ettikleri kredilerden de vazgeçme imkanları vardır. Vazgeçme sebepleri daha uygun şartlarla başka yerlerden kredi imkanı bulmuş olabilirler veya ellerine başka yerden toplu para geçmiş olabilir.

Kredi kullanan herkesin aklına geldiği gibi Qnbfinansbank’tan kredi kullananlar da Enpara krediden cayma nasıl yapılır? Diye kendi kendine sorar. Krediden caymak istediğinizde karşılarına sözleşme faizi gibi işlemlerin çıkabileceği akla gelir. Müşteriler sözleşme faizi gibi farklı isimler altında başka masraflar la karşılaşmamak için krediden caymaktan vazgeçerler. Aslında bu yanlış bir düşüncedir.

 

Enpara Dilekçe Örneği

Enpara Türkiye’nin ilk şubesiz kullanılabilir dijital bankasıdır. 2012 Ekim ayında kurulmuştur. Hizmetlerine yönelik açıklamaları şu şekildedir;

1- Geleceğe yönelik birikimleri değerlendirmek isteyen vatandaşlara yüksek oranda faiz oranda faiz imkanı sunuyoruz.

2-Uzun ömürlü ve müşterilerimizin memnuniyeti için kampanyalar düzenliyoruz.

Enpara Kullanmak İstiyorum.

Enpara.com sitesine giriş yaparak başvurunuzu yapın. En kısa süre de size dönüş sağlamaktayız. Gerek evinize, iş yerinize ya da siz nerede isterseniz orada işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. Bir sorun ya da sıkıntınız olduğunda müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Enpara İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

İhtiyaç kredisi belirli bir vade boyunca aylık olarak eşit taksitlere bölen ve geri ödenen bireysel bir kredidir. Kesinlikle masrafı, ücreti ve komisyonu yoktur. Bireysel kredi için başvuru yapmanız ve değerlendirme sonucunun pozitif olması gerekir. Değerlendirme süreci 8 ya da 10 saati geçmemektedir.

Enpara Dilekçe Örneği:

Dilekçeler kısa, açık, anlaşılır ve nesnel olmalıdır. Gereksiz konulara yer vermez. Yer ve tarih belirtilmelidir. Tarih Sağ üst köşeye atılır. GG/AA/YYYY şeklinde yazılır. Dilekçe hangi kuruma veriliyorsa, bu makamın adı başa yazılır. Kurum adının sağ altına kurumun bulunduğu şehir adı yazılır ve her cümlesi büyük olmalıdır. Ciddi, resmi ve saygı çerçevesinde yazılmalıdır. Yazılacak olan konu yasalara uygun olmalıdır.

Yazacağınız dilekçe bir şikayet içinse elinizde mutlaka kesin belgelere ve tanıklara ihtiyaç duyularak anlatılmalıdır. Yazım ve noktalama işaretlerine dikkat edilmeli ve özgün Türkçeyle yazılmalıdır. Giriş, gelişme ve sonuç bölümleri dikkate alınarak yazılmalıdır. Giriş bölümünde yazan kişi kendini tanıtır. Gelişme bölümünde söylemeniz gerekenler ve olay açık ve anlaşılır şekilde yazılmalıdır.

Sonuç bölümünde is sorununuz çözülmesi için rica da bulunur. Dilekçe bittikten sonra mutlaka yazan kişinin adı ve soyadı( büyük şekilde ve sağ alt köşeye ) açık adresi( sol alt köşeye )yazılıp imzalanmalıdır. Dilerse kişi T.C kimlik numarasını yazabilir. Dilekçe incelendikten sonra bilgilendirmek için telefon numarası da yazılabilir. Dilekçeler bakıldığında resmi ve güven verici bir düzen içinde olması gerekmektedir. Yazacağınız dilekçelerde renkli başlıklar kullanmayınız.

Enpara Krediden Cayma

İnsanlar bazen bilinmeyen nedenlerden dolayı almak istedikleri kredilerden vazgeçmeleri gerekebilir. Finans kurumları ile müşteri arasında yapılan kredi anlaşmalarından sonra müşterilerin bu kredilerden vazgeçmeleri imkanı olan krediden cayma hakları vardır. Müşterilerin krediden cayma hakları kanunlarla belirlenmiştir. Bu kanunlara göre müşteri kredi aldıktan sonra herhangi bir sebep göstermeksizin 14 gün içerisinde cayma haklarının kullanabilirler. Finans kurumları müşteri ile yapmış oldukları kredi anlaşmalarında, müşteriye krediden cayma haklarının olduğunu bildirmek zorundadırlar.

Müşteriler finans kurumlarından almış oldukları kredilerden 14 içerisinde istedikleri gibi cayma haklarını kullanırlar. Ancak müşteri almış olduğu kredinin kullanmış olduğu anapara miktarını ve geçen sürede anaparaya işletilen faizi bir ay içerisinde bankaya geri ödemek zorundadırlar. Bir ay içerisinde kullanmış olduğu anaparayı ve işleyen faizi ödemez ise cayma hakkından vazgeçmiş sayılır. Kullanmış olduğu krediden caymak isteyen müşterilerin en çok dikkat etmesi gereken konu budur. Cayma hakkı kullanıldıktan sonra ve cayma işlemi gerçekleştikten sonra banka müşteriden herhangi bir işlem ücreti talep edemez. Kullanılan krediden cayma hakkı kullanıldığında, kredi alınır iken yapılan sözleşmede geçerli olan hayat sigortası gibi sigorta anlaşmaları da iptal olur.

Yorum yapın