Enpara Kredi Kartını İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Enpara kredi kartı ‘nız var ancak yeni çıkan yasa nedeniyle internetten alışveriş yapamıyor musunuz? Bu durumda sadece verebileceğiniz tek bir onay ile, dilediğiniz kadar internetten alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik kartınız için onay vermek son derece basit bir işlemdir. Bunun için bir kaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır.

Bilindiği gibi yeni yapılan düzenlemeler ile hem kredi hem de banka kartlarının internet ortamında kullanımı daha güvenli bir hale getirilmiştir. Bu bağlamda yeni alınan banka ve kredi kartları, otomatik olarak internetten alışveriş yapabilmeye “kapalı” olarak gelmektedir. Kart sahipleri dilerseler, bu kartları açtırarak kullanmaya devam edebilmektedir.

Enpara Kredi Kartı

Özellikle de 1 Şubat 2018 tarihinden sonra alınmış olan banka ve kredi kartlarının, müşterinin eline ulaştığı zaman, internetten alışveriş yapabilme özelliğinin kapalı olduğunu belirtmeliyiz. Bununla birlikte 2017 yılında ya da daha öncesinde alınmış olan enpara kredi kartları da 1 Şubat 2018 tarihinden sonra internetten alışverişe kapanmış durumdadır. Bu bağlamda kart sahipleri verecekleri tek bir onay sayesinde diledikleri gibi alışverişlerini, alışveriş web siteleri üzerinden yapmaya devam edebileceklerdir. Bu doğrultuda yazımızın devamında enpara kredi kartı sahiplerinin, sahip oldukları kartları internet alışverişine nasıl açtırabileceklerini belirteceğiz.

Enpara Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı sahibi olmayan Finansbank müşterileri, Enpara Kredi Kartı başvuru formunu, bankanın resmi web sitesi üzerinden doldurarak, kart başvurusunda bulunabilirler. Başvuru formunda girilecek olan bilgileri doğru ve eksiksiz olması son derece önemlidir. Bununla birlikte kredi notunuz da, kredi kartı başvurunuzun onaylanabilmesi için önemli olmaktadır. Sahip olduğunuz banka ya da kredi kartı ile internetten alışveriş yapabilmeniz için ise aşağıda belirteceğimiz yöntemlerden birisi uygulamanız gerekiyor.

Enpara Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Sahip olduğunuz enpara kartınız için aşağıdaki yöntemlerden birisini uygulayarak, sorunsuz bir şekilde ve sadece 1-2 dakika gibi bir sürede kartınızı internet alışverişlerine açtırabilmeniz mümkündür.

Buna göre;

  1. Hesabınız ile bağdaştırılmış olan cep telefonu hattınızdan kısa mesaj göndererek, ücretsiz bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Bunun için INTERNET yazıp bir boşluk bırakıp kredi kartı numaranızın son 4 rakamını yazarak 2273’e göndermelisiniz. Bu mesajı gönderdikten sonra, kartınızın artık internet alışverişlerine açıldığına dair bilgilendirici bir mesaj sizlere yaklaşık 1-2 dakika içerisinde gelecektir. Bu sayede artık kartınızı sanal ortamdaki alışverişlerinizde kullanmaya devam edebileceksiniz.
  2. Kartınızı aynı zamanda İnternet Bankacılığı üzerinden de daha kolay bir şekilde açtırmanız mümkündür. Bunun için İnternet Bankacılığı hesabına giriş yapmalısınız ve sonrasında “Güvenlik” sekmesi altındaki ayarlara bakmalısınız.
  3. En kolay yöntemlerden bir diğer de mobil bankacılık olmaktadır. Mobil bankacılık şubesi bilindiği gibi akıllı telefonlar üzerinden kullanılabilen bir mobil uygulama ve bu uygulama üzerinden yapacağınız işlem de tıpkı internet bankacılığı ile aynıdır.

Bu üç yöntemden bir tanesi ile hızlıca açtırmış oluyorsunuz.

Enpara Banka Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Yazımızın bir kısmında kredi kartları için belirtmiş olduğumuz üç yöntem aynı zamanda sahip olduğunuz enpara banka ya da bir diğer ifade ile banka kartını internet alışverişine açtırmak için de tercih edebileceğiniz yöntemlerdir.

Enpara Kredi Kartı E-Ticaret Onayı

Bu onay sadece bir kere verilmektedir. Yani internetten alışveriş yapmak istediğiniz zaman, her defasında onay vermeniz gerekmiyor. Ancak dilerseniz bu ayarı, istediğiniz bir zamanda değiştirebilirsiniz. Bunun için yine en kolay yöntem internet bankacılığı ya da akıllı telefonunuzdan kolayca yönetebileceğiniz mobil uygulamadır. Bu internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden ayarlar kısmından güvenlik ayarları altından dilediğiniz zamanda kartınızı tekrar internet alışverişine kapatabilir ya da tekrar tekrar açabilirsiniz.

Yorum yapın