Tatil Masraflarına En Uygun Yaz Kredisi Veren Bankalar ve Uygun Tatil Kredisi Şartları

Yaz ayları ile birlikte, her birey ve aile, kendi bütçeleri doğrultusunda tatil planı yapmaktadır. Kimisi yıl boyunca yapmış oldukları birikimleri ile tatil planını şekillendirirken, kimisi de, bankaların tatil masrafları için özel olarak hazırladığı kredi paketlerinden destek alarak tatillerini şekillendirmektedirler. Bu alanda, bankalara başvuracak olan kişilere, en uygun yaz kredisi adı altında birçok bankanın kredi imkanı sunduğunu belirtebiliriz. Bankaların yaz ayları için özel olarak hazırladığı kredi paketleri ile birlikte, kişiler sadece tatil masraflarını uygun koşullar ile elde etmekle kalmayacak, taksitlerini ertelemeli bir şekilde ödeyebilecek ve diğer kredi paketlerine oranla da daha masrafsız kredi paketlerinden faydalanmış olacaktır.

En Uygun Yaz Kredisi Veren Bankalar

En uygun yaz kredisi sunulan özel kredi paketleri, aslında bankaların sunmuş oldukları ihtiyaç kredilerinin bir yan hizmetidir. Çünkü, bu kredi paketlerinin içeriğine bakıldığı zaman, gerek bankalar tarafından belirlenen faiz oranları gerekse ödeme koşulları, ihtiyaç kredilerine denk bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Her bireyin ister tatile çıksın isterse de normal ihtiyaçlarını karşılamak adına olsun, bu kredi paketlerine başvurabileceğinin de kesinlikle unutulmaması gerekmektedir. 2018 yılının yaz aylarına özel olarak kredi paketi sunan bankaları ise aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 1. Vakıfbank
 2. Akbank
 3. Türkiye İş Bankası
 4. Fibabanka

Belirtmiş olduğumuz bankalara yapılacak olan kredi başvurularında, kişilerin düzenli bir gelirlerini olması, kredi almaları için yeterli bir sebep olacaktır. Bunun haricinde, kişilerin özel sektörde veya kamu sektöründe, ya da emekli olmaları, kredi almaları konusunda herhangi bir engel teşkil etmeyecektir.

Vakıfbank Yaz Kredisi Hesaplama 2018

Vakıfbank tarafından sunulmakta olan en uygun yaz kredisi hizmeti, kişilerin hem tatil hem de diğer tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına özel koşullar ile geliştirilmiştir. Bu kredi paketinden faydalanacak olan kişiler, çekecekleri kredinin miktarı ne olursa olsun, 48 aya kadar borçlarını vadelendirebilecek ve kolay bir şekilde de ödemelerini yapabilecektir.

Vakıfbank’ın sunmuş olduğu bu hizmet, ihtiyaç kredisi alanında değerlendirilmektedir. Bundan dolayı banka şubesine gitmeden ön başvuruda bulunmak isteyen kişiler KREDI yazıp bir boşluk bırakmalı, ardından da TC kimlik numarasını yazıp bir boşluk daha bırakarak aylık belgelenebilir net gelirlerini yazdıktan sonra, bu mesajı 5724’e gönderdikleri zaman, kredi başvurularını da yapabilecektir.

Bankanın kişilere bu kredi paketi ile birlikte sunduğu avantajlara bakacak olursak, ödemeler için aylık eşit taksitli ya da artan ve azalan ödeme planı yapılabilmesini, 3 aylık ödemesiz ya da 3 ayda bir eşit taksitli bir şekilde ödeme planı yapılabiliyor olmasını ya da değişken veya balon taksit ödemeli imkanlar olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte, sunulan en uygun yaz kredisi ile birlikte kişilerin karşısına çıkacak maliyetler için örnek hesaplamamız şu şekilde olacaktır.

 • Kredi Türü: Yaz Kredisi
 • Kredi Miktarı: 50 bin TL
 • Kredi Vadesi: 48 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,66
 • Taksit Miktarı: 1.627 TL
 • Kredi Tahsis Ücreti: 250 TL

Kişilerin yukarıdaki gibi bir kredi başvurusu yaptığı zaman karşısına çıkacak olan ödeme planında, vade sonunda 78 bin 117 TL’lik bir ödeme yapılacaktır. Bu miktar sizler için fazla ise, en az 1.000 TL ile en fazla 50 bin TL arasında başvurunuzu yapabilirsiniz.

yaz kredisi
yaz kredisi

Akbank Yaz Kredisi Hesaplama 2018

Akbank tarafından sunulan yaz kredisi paketinden faydalanmak isteyen kişiler, hem uygun faiz oranları ile kredi kullanabiliyor hem de mevcut bankacılık durumuna göre, şubeye gitmeye gerek kalmadan da kredilerini teslim alabiliyorlar. Eğer Akbank müşterisiyseniz bu kredi paketinden faydalanabilmek adına, Akbank Mobil uygulamasına giriş yaparak ya da 444 25 25 numarası üzerinden anında başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Eğer Akbank müşterisi değilseniz de, gelir belgeniz ile birlikte şubelere giderek başvurunuzu anında tamamlayabilirsiniz.

Akbank’ın sunduğu bu kredi paketinde, kişilerin talep etmesi üzerine 3 aya kadar kredi ödemelerinizi erteleme şansınız da bulunmaktadır. Bundan dolayı, maddi açıdan yetersiz kalacağınızı düşünüyorsanız, kendinizi ekonomik açıdan toparlayabileceğiniz zamana kadar 3 ay sınır ile kredinizi erteleyebilirsiniz.

Kişilerin kredi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmesi açısından örnek hesaplamamız aşağıdaki gibidir.

 • Kredi Miktarı: 30 bin TL
 • Kredi Vadesi: 48 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,93
 • Kredi Tahsis Ücreti: 157,50 TL
 • Aylık Taksit Miktarı: 1.042,00 TL

Akbank’ın sunduğu kredi paketinden faydalanacak olan kişiler 30 bin TL’lik kredi ve 48 aylık vade süresi sonunda bankaya 50 bin 173 TL ödeme yapmış olacaktır.

Türkiye İş Bankası Yaz Kredisi Hesaplama 2018

İster banka müşterisi olun isterseniz de Türkiye İş Bankası dışındaki bankalar ile çalışıyor olun, Türkiye İş Bankası’nın sunmuş olduğu yaz kredisi hizmetinden kesintisiz bir şekilde faydalanabilirsiniz. Banka müşterisi olmayan kişiler cep telefonlarından hazırlayacakları kısa mesaj ile bankanın sunduğu kredi paketine anında başvuruda bulunabilirler. Bunun için yapmaları gereken; NAKIT, TC Kimlik Numarası, Kredi Miktarı ve Aylık Net Gelir miktarınızın arasında birer boşluk bırakarak yazmanız, bu mesajı da 4402’ye göndermektir. Bunun dışında başvuru yapabileceğiniz kanallar şu şekildedir.

 • İş Cep mobil uygulama
 • Bireysel internet şubesi
 • Türkiye İş Bankası ATM noktaları
 • 0850 724 0 724
 • İş Tablet
 • Türkiye İş Bankası şubeleri

Yukarıdaki başvuru kanallarından hangisini seçmiş olursanız olun, kredi başvuru sonucunuz birkaç dakika içerisinde sizlere kısa mesaj ile bildirilecektir. Bununla birlikte, kredi başvurusu yapacak olan kişilerin karşısına çıkacak ödeme planı ve de kredinin toplam maliyeti ile ilgili aşağıdaki örnek hesaplamayı da yapabiliriz.

 • Kredi Miktarı: 25 bin TL
 • Kredi Faiz Oranı: %1,85
 • Kredi Vade Süresi: 24 Ay
 • Kredi Tahsis Ücreti: 125 TL
 • Yıllık Sigorta Prim Tutarı: 170 TL
 • Aylık Taksit Miktarı: 1.355 TL

Yaz kredisi başvurusunda bulunacak olan kişilerin karşısına 25 bin TL değerindeki kredi için bu şekilde bir tablo çıkacaktır. Kişiler en uygun yaz kredisi için düzenli ödeme yaptıklarında vade sonunda toplamda 32 bin 519 TL ödeme yapmış olacaktır.

Fibabanka Yaz Kredisi Hesaplama 2018

Avantajlı olarak sunduğu kredi paketleri ile artık sık sık gündeme gelmeye başlayan Fibabanka, en uygun yaz kredisi için de çalışmalarını tamamlamış durumdadır. Kişilere düşük tutarlarda ve kısa vade süreleri ile sunulan bu kredi paketinde, 1.000 TL ile 3 bin TL arasında kredi başvurusunda bulunma şansınız ve borçlarınızı da 3 aydan 12 aya kadar vadelendirme şansınız bulunmaktadır. Buna göre, sunulan yaz kredisi hizmetine yönelik örnek hesaplamamız şu şekildedir.

 • Kredi Miktarı: 3 bin TL
 • Kredi Vadesi: 12 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,29
 • Kredi Tahsis Ücreti: 15,75
 • Senelik Sigorta Tutarı: 45 TL
 • Alınacak Ücretlerin Toplamı: 60,75 TL
 • Aylık Taksit Tutarı: 275,86 TL

Fibabanka tarafından hazırlanan kredi paketi için yapılabilecek örnek hesaplama yukarıdaki gibidir. Bu kredi paketinden faydalanacak olan kişiler, 12 aylık düzenli ödeme yaptıklarında bankaya toplam olarak 3 bin 310 TL ödeme yapmış olacaktır. Sadece 310 TL’lik faiz ve masraf toplamı ile birlikte sahip olabileceğiniz 3 bin TL değerindeki kredinizi ise, hem tatil harcamalarınız hem de diğer tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek adına kullanabilirsiniz. Başvuruda bulunmak için kişilerin gelir belgeleri ve nüfus cüzdanları ile birlikte banka şubelerine gitmesi ve başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

Yorum yapın