En Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Banka Hangileri?

Taşıt kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen müşteriler genellikle yeni bir araç satın almak için kredi arayışına girmektedir. En düşük faizli taşıt kredisi veren banka ise tam da bu noktada önem arz etmektedir. Faiz oranları, geri ödenecek toplam tutarı etkilediğinden dolayı da kişiler farklı bankaları değerlendirmektedir. Türkiye’de en düşük faiz ile taşıt kredisi imkanı sunan pek çok banka da bulunmaktadır. Bu bankalar ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Denizbank Düşük Faizli Taşıt Kredisi

En düşük faizli taşıt kredisi veren bankalar arasında ilk sırada Denizbank yer almaktadır. %1.59 faiz oranı ile müşterileri memnun eden Denizbank, 48 aya kadar vade seçeneği de sunmaktadır. Müşterilerin ise bu noktada yapması gereken şey kimlikleri ile şubelere başvuru gerçekleştirmektir. Hem 0 hem de 2. El araçlar için kredi imkanı sunan Denizbank, esnek ödeme planı ile de ön plana çıkmaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası Düşük Faizli Taşıt Kredisi

TEB adı ile de bilinen Türkiye Ekonomi Bankası en düşük faiz oranı ile ön planda yer almaktadır. %1.49 faiz oranı ile müşterilerine taşıt kredisi imkanı sunan TEB, 48 ay vade seçeneği ile de müşterilerinin işini kolaylaştırmaktadır. TEB şubelerine giden kişiler 0 km araçlar için proforma fatura ibraz ederken 2. El araçlar için ise ruhsat teslim etmekle yükümlüdür. Banka personelleri ise müşterilerden ekstra belge de talep edebilmektedir.

Akbank Düşük Faizli Taşıt Kredisi

En düşük faizli taşıt kredisi veren bankalar arasında bir diğer banka ise Akbank’tır. Akbank, %1.45 faiz oranı ile 48 aya kadar vade seçeneği de sunmaktadır. Bu sayede müşteriler diledikleri şekilde ödeme planı sağlamakta ve kredi kullanımlarını da gerçekleştirebilmektedir.

Müşteriler 0 km ya da 2. El araç alımı için rahatlıkla kredi kullanımı sağlayabilmektedir. Başvurular ise şube kanalı aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. 48 ay vadenin yanı sıra müşteriler 12, 24 ya da 36 ay gibi seçeneklerden de faydalanabilmektedir. Kredinin onay durumu ise müşterilerin banka notuna ve geçmişte oluşan banka puanına göre farklılık göstermektedir. Özellikle borcu bulunan müşterilerin kredilerinde aksaklık yaşanabilmektedir.

Yorum yapın