En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişiler pek çok banka ile iletişime geçmekte; fakat belli bir noktada kararsız kalmaktadır. Nedeni ise faiz oranlarının oldukça yüksek olmasıdır. Bu gibi durumlarda ise en düşük faizli konut kredisi veren banka araştırılmalı ve seçimler de buna göre gerçekleştirilmelidir. Konut kredisi uzun ömürlü bir kredi olduğundan ve yüksek rakamlar tahsil edildiğinden dolayı da faiz oranı büyük önem taşımaktadır. Türkiye’de en uygun faiz oranları ile kredi sunan bankalar ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Akbank Düşük Faizli Konut Kredisi

En düşük faizli konut kredisi veren banka statüsünde ilk sırada Akbank yer almaktadır. %1.59 faiz oranı ile 120 aya kadar kredi seçeneği sunan bu banka, müşterilere esnek bir ödeme planı da sunmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi konut kredisi için Akbank’ı tercih etmektedir. Bir diğer önemli husus ise aylık taksit oranlarının da son derece cezp edici olmasıdır. Müşteriler herhangi bir şubeden kredi kullanımı gerçekleştirebileceği gibi mobil bankacılık, müşteri hizmetleri ya da internet bankacılığı aracılığı ile de kredi kullanımı sağlayabilmektedir.

Halk Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi

En düşük faizli konut kredisi veren banka statüsünde Halk Bankası da yer almaktadır. Bu banka %1.48 faiz oranı ile 120 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Yeni bir ev arayışında olan müşteriler bankanın şubelerine uğrayarak kredi kullanımı sağlayabilmektedir. Müşterilerin yapması gereken tek şey ise kimlik belgelerini ibraz ederek kredi başvurusu sağlamaktır. Bu sayede müşteriler kredi kullanımını da en hızlı şekilde sağlayabilmektedir.

ING Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi

En düşük faizli konut kredisi sunan bankalardan biri de ING Bank’tır. ING Bank, %1.59 faiz oranı ile müşterilerini memnun etmekte ve 120 ay vade seçeneği ile kredi imkanı vermektedir. 250 TL kredi tahsis ücreti ödeyen müşteriler en geç 4 gün içinde konut kredilerini kullanabilmektedir. Müşteriler kendi gelirlerine uygun olacak şekilde ödeme planı yapabilmekte ve aylık taksitlerini de bu orana göre belirleyebilmektedir. Müşterilerin onay süreci ise banka geçmişlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Yorum yapın