E-Dinar Coin Nedir, Avantajları Nelerdir?

E-Dinar uçtan uca alışveriş platformu, yeni kripto para birimini dünyaya tanıtmıştır. 180 binden fazla kullanıcıya sahip olan bu platform geliştirdiği bu coin ile 10 milyon dolarlık yatırım yapmıştır. Ekip iyi bir Pazar araştırması yaparak projenin bütün handikaplarını gözden geçirmişlerdir. E-Dinar, Proof Of Stake teknolojisi üzerine kurulmuş bir sistemdir. Bu teknolojide kullanıcılar cüzdanlarında tuttukları coin miktarına göre belirli oranlarda pay almaktadırlar. Proof Of Stake teknolojisi, hesapta bir miktar fon tutulmasının kripto parayı koruması anlamına gelmektedir.

E-Dinar Algoritması Nasıl Çalışır?

İşlem performansı, işlemin on kat teyit edilmesi ile oluşmaktadır. İşlemi teyit eden bilgisayarlar belirli oranlarda pay alırlar. Sistem, kullanıcının hesabındaki paranın yaşını hesaplayıp, hesapta tutulan para miktarına göre vade gününden önceki faiz oranıyla çarpılmaktadır.

Kripto Para Nedir, Avantajları Nelerdir?

Finans dünyasının en son yeniliklerinden biri olan kripto para, kriptografi yani şifreleme ile korunan sanal bir para birimi anlamına gelmektedir. Son derece güvenilir ve hızlı bir para transfer sistemidir. Bu para birimi ile para transferleri kolaylıkla yapılmaktadır. Dünyada yüzlerce işyeri kripto paralar ile alışveriş imkânı tanımaktadır. E-Dinar kullanıcılarının oluşturacağı bir ortak ağ ile bu iş yerlerinden indirimli mal ve hizmet satın almaya imkân eren bir sistem geliştireceklerdir. Banka hesabı ve kredi kartı kullanmadan işlemler yapılmaktadır.

E-Dinar Proof Of Stake Sistem Avantajları

Madencilik çiftlikleri için büyük maliyetler gerektirmemektedir. Enerjiden tasarruf edilmektedir. Dos saldırılarına karşı dirençli bir sistemdir. Kullanıcıların cüzdanlarında tuttukları coin miktarının belirli bir oranında madencilikten gelir elde edilmektedir. Kullanıcıların cüzdanlarındaki coin miktarına % 0,65 kadar günlük bonus tahakkuk etmektedir. Büyük şehirlerdeki elektrik ve suyu arındıran bir kripto para olan E-Dinar coin, açık kaynak kodlu, blockchain teknolojisi üzerinde çalışmakta ve ödemelerde Proof Of Stake teknolojisini kullanmaktadır.

E-Dinar Coin Hakkında

EDC kısa kod ile borsalarda işlem gören E-Dinar coinin bir blok oluşturma zamanı yaklaşık olarak 5 saniyedir. Maksimum 1 katrilyon adet üretilecektir. Bitcoin ile karşılaştırıldığında saldırılara karşı daha dirençli bir yapıya sahiptir.

E-Dinar Coin Avantajları Nelerdir?

E-Dinar coin avantajları arasında, Proof Of Stake teknolojisini kullandığından enerji tüketimi olmadan madencilik yapılmaktadır. Çevre dostudur ve güvenli bir algoritmaya sahip bir kripto para birimidir. 1 katrilyon adet üreterek, tüm dünyadaki insanlara diğer paralardan bağımsız olarak yaşayabilmeleri için yeterli sayıda coin üretmeyi hedeflemektedirler. Merkezi olmayan bir yapıya sahip olan sistemde kullanıcılar, karşılıklı anlaşmalarla işlemlerin tamamına erişim hakkı kazanmaktadır. Kullanıcıların tamamı, merkezi bir kontrol olmadan sistem ile etkileşim halinde olmaktadırlar. E-Dinar coin küresel anlamda hiçbir alternatifi olmayan bir kripto paradır.

E-Dinar Coin Hedefleri Nelerdir?

E-Dinar coin hedefleri arasında, Blockchain teknolojisini geliştirmek vardır. Mali ilişkilere Blockchain teknolojisine dayalı yeni bir yaklaşım gelecektir. Ek fon tanzimi için açık hesap muhasebesi kullanılacaktır. Tüm bankalardan ve finansal kuruluşlardan finansal anlamda bağımsızlık elde edilecektir. Hiçbir şekilde ne ulusal ne de uluslararası bir denetim olmayacaktır. Tüm coinlerin basılması 33 yıl sürecektir. Hava ve su kirliliği ile mücadele tedbirleri alınacak ve ormanların yok edilmesi önlenecek. Ayrıca E-Dinar coin elde ettiği gelirin bir kısmını, şehirlerdeki kentsel projelerle iklim ve kirlilik düzeylerinin azaltılması için kullanmayı hedeflemektedir.

E-Dinar Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

E-Dinar coin satın almak için birçok borsadan yararlanılabilir. Bu borsalardan yobit, hem hızlı, hem de güvenilir bir borsadır. Ayrıca bu borsada birçok altcoin ile işlem yapılmaktadır. Ayrıca, bu borsada exchange işlemleri de yapılabilmektedir. Bu borsadaki hesapta farklı bir para birimi olması gerekir ki bu para ile E-Dinar coin alınabilsin. Hesapta para yok ise, kredi kartı veya farklı yollarla bu hesaba para aktarılması gerekiyor.

E-Dinar Nerede Saklanır?

Herhangi bir merkezi olmayan E-Dinar coin, gelişmiş bir algoritma ile korunan bir kripto paradır. E-Dinar coin, işlemlerin yapıldığı anda ağda olan kullanıcıların bilgisayarlarından otomatik olarak seçilen bir bilgisayara yüzlerce kullanıcının verdiği onay ile gerçekleştirilir. Bu işlemlere hiçbir şekilde müdahale edilemez. Burada önemli olan konu, şifre ve kayıt sırasında verilen Brainkey’in unutulmadığı veya herhangi biri ile paylaşılmadığı zaman E-Dinar cüzdan hesabına hiç kimsenin ulaşması mümkün değildir.

Yorum yapın