Düşük Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Kişiler kredi notunu yükseltmek için borlarını öderler. Ancak bu borçların her daim bu şekilde zamanında ödenmesi gereklidir. Kredi notu yükseltme teknikleri denildiğinde, bu tekniklerden biri istikrar olarak karşımıza çıkmaktadır. Yani bireyler borçlarını her zaman düzenli ödemelidir. Özellikle kredi kartı borçları düzenli olarak ödenmeli ve son ödeme tarihi asla geçirilmemelidir. Bununla birlikte bankalar istikrarı her alanda ararlar. Yani adres ve telefonda sürekli değişikliklerin yapılması, bankalar için dolayısıyla da kredi notu için olumsuz bir durumdur. Bu nedenle gerek adres-telefon gibi kişisel bilgilerde gerekse borç ödeme konusunda istikrarlı olmak gerekmektedir.

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Kişiler kredi notlarının yükselmesini istiyorlarsa bankalarla çalışmalıdırlar. Fatura ödemelerinin banka ya da kredi kartıyla yapılıyor olması buna bir örnektir. Ayrıca gündelik hayatta alışverişlerde nakit kullanmayı tercih etmek yerine, parayı banka hesabına yatırıp alışverişleri bu şekilde yapmak da oldukça önemli bir taktiktir. Bu taktikler kredi notunun yükselmesinde oldukça önemlidir. Ayrıca kişiler eğer bütçeleri varsa, ufak da olsa bir miktar parayı kısa vadeli hesapları kullanarak yatırım kapsamında değerlendirebilirler. Bu işlem de kişilere hem faysa sağlar hem de kredi notuna olumlu yansır. Tüm bunların yanı sıra bilinmelidir ki sürekli kredi ya da kart başvurusunda bulunulması ve bu başvuruya ret gelmesi kredi puanını olumsuz etkilemektedir. Öncelikli kredi notunu yükseltebilmek için gerekli uygulamalar sağlanmalı sonrasında başvurular yapılmalıdır. Bu sayede ret cevabı gelme olasılığı azalacaktır. Kredi notlarının hesaplanmasında kredilerin ve kartların limit ve borçları, gecikmeli hesapların olup olmadığı, toplam gecikmeli durumlar, kredilerin vadesi ve en son kullanıldığı tarihler esas alınmaktadır. Bu nedenle özellikle bu alanlarda çok dikkatli davranmak kredi notunun yüksek olması için oldukça önem taşımaktadır.

Kredi notu yükseltme teknikleri için bir diğer önem arz eden durum da, borçların ödenme durumlarıdır. Yani, sizler bankaya düzenli bir şekilde borcunu ödeyen ve ekonomisini kontrol eden birisi olduğunuzu göstermek zorundasınız. Bunun için de ödeme yapmanız gereken tarihi beklemek durumunda değilsiniz. Kredi notunuzun hızlı bir şekilde yükselmesi için ara ödemeler yapmaya da kesinlikle dikkat etmelisiniz.

 

Yorum yapın