DHL Kargo Takip Nasıl Yapılır? DHL Kargo Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde faaliyet gösteren ve dünyanın da lider lojistik firması olarak gösterilen DHL, Türkiye’deki faaliyetlerine son sürat devam etmektedir. Şuan 220’den fazla ülkede faaliyet gösteren lojistik firmasının 350 binin üzerinde de çalışanı bulunmaktadır. Firma, sunmuş olduğu ekspres hizmetiyle, ister yurtiçi isterseniz de yurt dışı gönderilerinizin çok kısa bir süre içerisinde karşı tarafa indirilmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte lojistik, posta ve diğer paket transferleri konusunda da firmadan destek alınabilmektedir. Ayrıca, DHL kargo takip hizmeti sayesinde de, sizlere iletilen takip numarasını kullanarak, gönderinizin firmaya verilip verilmediğini, ne zaman firmaya teslim edildiğini, ne zaman yola çıktığı ve tahmini iletim süresi hakkında da detaylı bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

İnternetten DHL Kargo Takip Nasıl Yapılır?

DHL kargo takip işlemleri için kişilerin tek yapması gereken lojistik firmasının internet sitesine girmektedir. İnternet sitesine giriş yapıldıktan sonra, sayfanın sağ kısmında bulunan gönderi takip kısmından bu konuda destek alabilirler. Gönderi takibi için sizlerden aşağıdaki görselde yer alan bilgileri tuşlamanız ve seçmeniz istenecektir. Gönderi tipini seçtikten sonra, kargonuzun teslim edilmesi sırasında, gönderici kişiye verilen takip numarasını girmeniz gerekmektedir. Firmanın gönderi takibi konusunda sizlere ileteceği takip numarası, toplamda 10 haneden oluşmaktadır. Bu numarayı da eksiksiz bir şekilde tuşladıktan sonra Takip Edin butonuna tıklayarak, kargonuzun takibini gerçekleştirebilirsiniz.

DHL kargo takip
DHL kargo takip

DHL kargo üzerinden yapacağınız kargo takip işlemlerinde, birden çok kargo takibi yapmak isteyenlere de ayrı bir kolaylık sunulmaktadır. Buna göre, DHL kargo takip için birden çok gönderisi olanlar, takip numaralarını yazdıkları bölüme aralarına virgül konacak şekilde, 10 taneye kadar kargo takibi numarası tuşlayabilirler. Bu şekilde yapılacak olan sorgulama işlemi sonrasında, her bir kargonuz ile ilgili teslimat bilgilerine, kim tarafından gönderildiğine ve de ne zaman sizlere ulaşacağına ulaşabileceksiniz.

DHL Kargo İletişim Numarası Nedir?

DHL kargo takip işlemlerinin yanı sıra, yaşadığınız problemlerin giderilebilmesi ya da aklınıza takılan herhangi bir konu hakkında destek alabilmek için, firmaya doğrudan ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun için iki farklı yöntem bulunmaktadır. İlki, firmanın internet sitesi üzerinden yazılı olarak destek formu oluşturmaktır. Diğeri ise, firmanın müşteri hizmetlerine bağlanabileceğiniz 444 00 40 numarasını arayabilirsiniz.

Yorum yapın