Devlet Destekli Kobi Kredisi Nasıl Alınır? Kobi Kredisini Kimler Alabilir?

Kobi kredisi nasıl alınır? sorusuna yanıt almak için öncelikle araştırma yapmak zorundasınız. Devlet teşviki ile verilen KOBİ kredisini almak istediğiniz başvuru yapmanız gerekiyor. Unutmamak gerekiyor ki, şu anda belli bir seviyeye ulaşan ve büyük firmalar arasında yer alan her işletme zamanında risk alarak ilk adımı atmıştır. Her firma bir insan gibi, doğum öncesi belirli aşamalardan geçer ve ortaya çıkan şirketin daha iyi yerlere gelebilmesi için yani büyüyebilmesi için onunla ilgilenmelidir.

Vergi levhası olan her firma ve işletme KOBİ kredisi alabilir. Yeni girişimci olan işletmeler başvuru öncesi ihtiyaç olan belgeleri tamamlayarak başvuru yapabilirler. Bu belgelerin ne olduğunu arayarak öğrenmeleri durumda daha sağlıklı net bilgi alabilirler. Bu nedenle kredi çekmeden önce hazırlanacak olan bu evraklar için bilgi alabileceğiniz mecraları arayarak sizde gerekli olan belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz. Kobi kredisi nasıl alınır, diye standart bir durum olmadığından her firma ve işletme için belgeler ve talep edilenler değişebiliyor. Daha net ve detaylı bilgi için mutlaka nasıl başvuru yapılacağı ile ilgili olarak irtibata geçmek son derece önemlidir.

Kobi kredisini almak ve başvuru yapmak için öncelikle işletmenizin en az 250 çalışanı bünyesinde bulundurması gerekiyor. Bunun yanı sıra başvuru yaptığınızda başvuru analizlerinde bakılan işletmenizin bilançoları da başvurunuzun kabul olması ya da olmamasını etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Sizde Kobi destek kredisi çekmek istediğinizde tüm bu şartları ve daha fazlasını yerine getiriyor olmanız gerekmektedir. Eğer bu şartları yerine getiriyor iseniz, KOBİ kredi başvurusu yapabilir ve istediğiniz krediyi çekebilirsiniz.

Kobi Kredisi Nasıl Alınır? Kimler Alabilir?

Vergi levhası olan herkes KOBİ kredisi alabilir, ancak burada dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bunlara dikkat ederek KOBİ kredisine başvurabilir ve kredinizi çekebilirsiniz. Uygun fiyatlı olan KOBİ kredileri ile sizde işletmenizi açabilir ya da işletmenizde ki yenilikler ve değişimler için krediyi kullanarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

KOBİ kredisi için ayrıca başvuru yapılacak olan banka ya da devlet kurumuna göre özel şartlar da bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı destek alınacak olan kurum ile daha önce görüşme sağlanması gerekecektir.

Yorum yapın