Denizbank Kurtaran Hesap Nedir? Nasıl Başvurulur?

Maddi yönden sıkıntıya düşen, faturalarını ve buna benzer giderlerini ödemekte zorlanan kişiler için Denizbank yardıma koşmakta ve Kurtaran hesap adlı hizmetini insanların hizmetine sunmaktadır. Kurtaran hesap, nakit sıkıntısı çeken kullanıcılarının ihtiyaçlarını haftanın yedi günü yirmi dört saat boyunca karşılayan kredili mevduat hesabı olarak tanımlanmaktadır. Bu hesaptan nakit çekilmekte ve bu para on iki aya kadar taksitlendirilebilmektedir.

Üstelik Kurtaran hesabında yeterli limiti olmayan kullanıcılar için limit dâhilinde taksitli nakit avans olanağı da sağlanmaktadır. Dolayısıyla kurtaran hesap aracılığı ile isteğe bağlı olarak hesaptan vadesiz nakit çekilebilirken taksitli nakit avans kullanılabilme seçeneği de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kurtaran hesap, vadesiz hesaplar aracılığıyla yapılan elektrik, su, doğalgaz otomatik ödemelerinde vadesiz hesapta yeterli bakiye olmaması durumunda da kullanılabilmektedir.

Denizbank Kurtaran Hesap Başvuru Şartları

Denizbank kurtaran hesaba dileyen herkes başvuruda bulunabilmektedir. Bu hesap Denizbank banka kartı, Electron ve Master Card kabul eden bütün üye iş yerlerinde alışverişlerde kullanılabilmektedir. Kurtaran hesap Denizbank’ta vadesiz hesaba bağlı şekilde de çalışabilmektedir. Bu sayede otomatik ödemeler daha kolay şekilde halledilebilmektedir. Denizbank müşterisi olan kişiler nakit ihtiyaçlarında başta kurtaran hesap olmak üzere diğer pek çok bireysel ürünü kolaylıkla talep edebilmektedir.

Bu sayede anlık nakit ihtiyaçları yapılan başvuruyla birlikte kısa süre içerisinde karşılanmakta, müşteri herhangi bir sıkıntıya düşmemektedir.

Denizbank Kurtaran Hesap Faiz Oranları

Denizbank tarafından yapılan kampanyaya göre Mart ayı boyunca kurtaran hesabından acil nakit ihtiyacını karşılayan müşteriler hiçbir faiz ödememektedir. Normal süreçte kurtaran hesaba kullanılan gün kadar faiz işlemektedir. Onun dışında kullanılmadığında herhangi bir ücret ödemesi yapılmamaktadır. Eğer hesaptan çekilen paraya ait taksitin geri ödemesi yapılmazsa bu durumda taksit tutarının içinde bulunan anaparaya Kurtaran hesap faizi işletilmektedir. Bu nedenle taksit tutarının ekstre borcunun son gününe kadar ödenmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra hesap eksi bakiyeye düştüğünde uygulanan faiz oranı da farklı olmaktadır. Bu oran ya da oranlar üzerinden hesaplanan faiz tutarına vergi de eklenmektedir.

Denizbank Kurtaran Hesaba Nasıl Başvuru Yapılır?

Denizbank kurtaran hesaba başvuru için iki seçenek bulunmaktadır. Bunlardan biri en yakın Denizbank şubesinden başvuru iken diğeri SMS aracılığı ile başvuru yapmaktır. Genellikle pek çok insan Denizbank şubesine giderek başvuru yapmayı tercih etmektedir. Bu durumda gerekli tüm bilgiler görevli banka personeli tarafından ilgili kişiye aktarılmakta olup tüm işlemler kısa süre içerisinde halledilmektedir. Yapılan hesap açma başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde kişiye özel kurtaran hesap limiti tanımlanmakta ve bu limit ilgili kişiye SMS yoluyla bildirilmektedir.

Denizbank kurtaran hesap başvurusu onaylandıktan sonra nakit kullanımına başlanabilmektedir. Taksitli kullanımlarda geri ödeme için ilk taksit para çekildikten bir sonraki ayın çekim tarihinde ödenmektedir. Tüm borçlar için hesap sahibine kurtaran hesap ekstresi iletilmektedir.

SMS İle Başvuru Yapmak

Banka şubesine giderek uğraşmak istemeyen kişiler için SMS ile kurtaran hesap kredi başvurusu yapmak daha kolaydır.

  • Bunun için öncelikle cep telefonundan KURTARAN yazılıp bir boşluk bırakılarak TC kimlik numarası yazılır ve daha sonra 3280’e kısa mesaj gönderilir.
  • Gönderilen mesajın ardından yaklaşık beş dakika sonra kredi başvurusuna yönelik sonuç ilgili kişiye iletilmektedir.
  • Eğer başvuru olumlu sonuçlanırsa bu durumda tanımlanan kurtaran hesap limiti de kişiye mesaj yoluyla haber verilmektedir.
  • Bu aşamalar tamamlandıktan sonra hesap sahibinin Denizbank şubesine giderek nüfus cüzdanı, yerleşim belgesi ya da resmi fatura götürmesi gerekmektedir. Böylelikle başvuru süreci tamamlanmaktadır.

Yorum yapın