Denizbank Kredi Kartı’nı İnternet Alışverişine Açmak

İnternetten alışveriş yapmak istediğiniz zaman kartınız bu alışverişe izin vermiyorsa, 1 Şubat 2018 tarihinden sonra bu kartınız için onay vermeniz gerekmektedir. Daha önce 17 Ağustos 2017 tarihinde uygulanması planlanan bu yasa, artık Şubat ayının 1’i olması itibariyle uygulanmış durumda. Öyle ki sadece Denizbank müşterileri değil aynı zamanda diğer banka müşterileri de sahip oldukları kredi ya da banka kartları ile internetten alışveriş yapmak istediklerinde, önce bu ayarı yapmak durumundalar. Ancak telaş edecek bir durum yok çünkü kartınızın internet ortamında alışveriş yapabilmeye açılması için gerekli ayarı yapmak oldukça basit! Yazımızın devamında özellikle de Deniz Bankası kredi kartı ya da banka kartı kullanıcıların, bu basit ayarı nasıl yapabileceklerini ayrıntılı ve adım adım bir şekilde ele alıyoruz.

Denizbank Kredi Kartı

Siz de Denizbank kredi kartı sahibiyseniz, bu kart sayesinde pek çok şeyi kolayca satın alabilme kolaylığına sahip olursunuz. Bu bağlamda internet sitelerinin avantajlarından da faydalanarak hem daha fazla ürün çeşitliğine ulaşabilir hem de uygun fiyat avantajları sayesinde çok daha avantajlı bir şekilde ürün satın almanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak sahip olduğunuz kredi ya da banka kartı ile yurt içi ya da yurt dışı merkezli herhangi bir alışveriş sitesi üzerinden ürün ya da hizmet satın almak istiyorsanız, önce kartınızın bu özelliğini açmanız gerekmektedir. Bu özel bir güvenlik ayarıdır. Yeni yasa ile birlikte 1 Şubat 2018 tarihinden itibaren uygulanmaya koyulmuştur ve bu sayede kartınızın daha güvenli bir şekilde kullanımı sağlanmaktadır.

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer henüz bir Denizbank Kredi Kartı sahibi değilseniz, bu kredi kartı başvurunuzu Deniz Bankası resmi web sitesi üzerindeki kredi kartı başvuru formunu doldurarak kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu başvuru süreci ile ilgili ek olarak belirtmeliyiz ki eğer daha önceden zaten sahip olduğunuz bir kredi ya da banka kartı varsa, bu kart için özel olarak internet alışverişine açtırma başvurusu yapmanız gerekmiyor. Çünkü bunun için başvuru yapmanıza gerek yok. Bu sadece dilediğiniz zaman kolay bir şekilde değiştirebileceğiniz bir güvenlik ayarıdır ve aşağıda bu güvenlik ayarını nasıl yapabileceğinizi ayrıntılı bir şekilde anlattık. Siz de bu ayarları sadece bir iki dakikada uygulayarak, kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz.

Denizbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Şubeye kadar gitmenize gerek kalmadan ya da ayrıca bir şekilde başvuru yapmanıza gerek olmadan basit bir şekilde yapabileceğiniz güvenlik ayarı sayesinde kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz. Bunun için aşağıda sıralandırmış olduğumuz yöntemlerden herhangi bir tanesini uygulamanız yeterli olacaktır.

Bu yöntemler;

  1. En kolay yöntemlerin başında, cep telefonu ile kısa mesaj gönderme yöntemi gelmektedir. Bu aşamada önemli olan nokta ise; kısa mesaj göndereceğiniz cep telefonunda takılı olan hattın, banka hesabınızı alırken belirtmiş olduğunuz yani bir diğer ifade ile banka hesabınız ile ilişkendirdiğiniz telefon hattı olması gerekmektedir. Sonrasında mesaj oluştur kısmından; SANAL yazıp, boşluk kartınızın son 6 hanesini yazarak, 3280’e göndermelisiniz.
  2. Dilerseniz İnternet Bankacılığı üzerinden de dilediğiniz zaman bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  3. Denizbank mobil uygulaması da sahip olduğunuz kredi ya da banka kartınızın internet alışveriş durumu ile ilgili güvenlik ayarını değiştirebileceğiniz bir diğer kolay imkandır.
  4. Son bir seçenek olarak, bizzat bankaya giderek de bu işlemi yaptırabileceğinizi söyleyebiliriz.

Kartınız ile internet alışverişlerini yapmaya başlamak, işte bu kadar kolaydır!

Denizbank Banka Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Tıpkı Denizbank kredi kartını internet alışverişine açmak için belirtmiş olduğumuz yöntemlerin aynısı aynı zamanda Denizbank banka kartınız için de geçerli olan yöntemlerdir. Bu yöntemler ile banka kartınızı da internet alışverişine açtırabilirsiniz.

Denizbank Kredi Kartı E-Ticaret Onayı

Vereceğiniz sadece bir defalık e-ticaret onayı işlemi sayesinde, dilediğiniz kadar internetten alışveriş yapabileceksiniz. Bu yeni değişikliğin sebebi ise hem kredi hem de banka kartlarının genel güvenliğinin sağlanabilmesidir.

Yorum yapın