Denizbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Krediye ihtiyacı olan ve uzun ya da kısa vadeli kredi kullanmayı düşünen kişiler farklı bankaları değerlendirmekte ve belli bir bankada karar kılmaktadır. Denizbank ise yine kredi konusunda avantajlı olan bankalar arasında yer almaktadır. Denizbank kredi başvurusu nasıl yapılır sorusu ise sıklıkla sorulan sorular arasında yer almaktadır. Müşteriler pek çok kanal yöntemi ile kredi başvurusu gerçekleştirebilmekte ve ihtiyaçları olan nakitleri de hızlı bir şekilde kullanabilmektedir. Denizbank kredi başvuru kanalları seçenekleri ise aşağıda yer almaktadır.

Denizbank Şubeler Aracılığı ile Kredi Başvurusu

Denizbank kredi başvurusu nasıl yapılır sorusuna ilk cevap elbette şubelerdir. Müşteriler ne kadar kredi kullanmak istiyorlar ise taleplerini şubelere bildirmeli ve şubelerden destek talep etmelidir. Şube yetkilileri müşterilerin talep etmiş oldukları tutarları sisteme girdikten sonra kredi için onay beklemektedir. Bu aşamada müşterilerden kimlik belgesi talep edilmekte, ek belgeye ihtiyaç duyulduğunda ise bildirim sağlanmaktadır. Ek belgeler ise maaş bordosu, SGK dökümü ya da gelir belgesidir. Başvuru aşaması bireysel ya da kurumsal müşterilere göre farklılık göstermektedir. Kurumsal müşterilerden yetkili kişi kimlik belgesi, faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri ve Ticaret Sicil Gazetesi de talep edilmektedir.

Denizbank Kısa Mesaj ile Kredi Başvurusu

Denizbank kredi başvurusu nasıl yapılır sorusunu soran kişiler kısa mesaj ile de kredi başvurusu yapabilmektedir. Bunun için ise cep telefonları aracılığı ile KREDİM yazıp 3280’e kısa mesaj gönderimi gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Müşteriler kısa mesaj gönderimi sağladıktan sonra banka nezdinde değerlendirmeler yapılmakta ve yeniden kısa mesaj ile müşterilere dönüş sağlanmaktadır. Bu sayede müşteriler olumlu dönüş aldıkları takdirde kredinin daha detaylı değerlendirilebilmesi için şubeye davet edilmektedir. Şubede kredi incelendikten ve evraklar banka yetkililerine ibraz edildikten sonra kredinin onaylanıp onaylanmayacağına Merkez Bankası tarafından karar verilmektedir. Bankaların bankası olarak bilinen Merkez Bankası tüm banka geçmişini inceledikten sonra kredi başvurunuza onay vermekte ya da başvurunuzu reddetmektedir. Eğer müşterilerin kredisi onaylanabilecek nitelikte ise kredi tutarı müşterilere kullandırılmaktadır. Müşteriler kredilerini nakit olarak çekebilecekleri gibi banka aracılığı ile de tahsil edebilmekte ve tüm nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Yorum yapın